Horoskopy celého sveta v skratke

Horoskopy celého sveta

V našej kultúre je najrozšírenejší a najznámejší horoskop, ktorý sa označuje ako tradičný, prípadne tiež európsky. Na svete však nie je zďaleka jediný, rôzne kultúry a národy si totiž vypracovali svoje vlastné horoskopy, ktoré majú veľa spoločného, ale tiež sa od seba v mnohých aspektoch odlišujú. V tomto texte si aspoň stručne predstavíme niektoré z nich.

Tradičný horoskop

Práve s tradičným horoskopom sa v našom prostredí môžeme stretnúť vôbec najčastejšie. Jednotlivých znamení je celkom dvanásť a určujú sa podľa dátumu narodenia človeka. Sú to tieto znamenia zverokruhu: Baran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby. Viac o horoskopech.

Čínsky horoskop

V čínskom horoskope sa jednotlivé znamenia stanovujú len podľa roku narodenia, konkrétny dátum vrátane dňa a mesiaca, tak dôležitý nie je. Čínske znamenia nesú podobu rôznych zvierat, sú to tieto: Potkan, Byvol, Tiger, Zajac, Drak, Had, Kôň, Koza, Opica, Kohút, Pes a Prasa. Čínsky horoskop má oproti európskemu tiež inú dĺžku lunárneho roka.
Chcete sa dozvedieť viac o Čínsky horoskop?

Keltský horoskop

Tiež tajomní Kelti, ktorí žili v dobe železnej aj na našom území, mali vypracovaný systém pripomínajúci horoskop. Znamení je v ňom však dokonca rovno 21, navyše sa v priebehu roka rôzne opakujú. Majú podobu stromov, ktorým Kelti prisudzovali magickú moc: Topol, Gaštan, Jaseň, Hrab, Figovník (Osika), Buk, Breza, Jabloň, Jedľa, Brest, Cypriš, Céder (Smrekovec), Borovica, Vrba, Lipa, Dub, Oliva ( jelša), Lieska, Žeriav, Javor a Orech.

Egyptský horoskop

V egyptskom horoskope nájdeme znamení iba jedenásť a ich predstaviteľmi sú priamo samotní bohovia tejto vyspelej starovekej civilizácie: Amon (Ra), Mut, Isis, Horus, Geb, Sechmet, Toth, Seth, Osiris, Anubis a Hathor.

Indiánsky horoskop

V indiánskom zodiaku sa nachádza 12 zvierat, predovšetkým rôznych druhov vtákov, ktoré symbolicky odkazujú na konkrétnu povahu človeka. Sú to tieto zvieratá: Sokol, Bobor, Los, Ďateľ, Losos, Medveď, Havran, Had, Sova, Labuť, Vydra a Vlk.
Chcete sa dozvedieť viac o Indiánsky horoskop?

Cigánsky horoskop

V cigánskom horoskope existujú tiež rôzne znamenia, ktorá nesú rôzne vlastnosti a charakteristiky. Majú podobu rozličných predmetov: Sekera, Meč, Mince, Zvon, Hviezda, Kolo, Sviečka, Koruna, Dýka, Kaplnka, Kalicha a Podkova.
Chcete sa dozvedieť viac o Cigánsky horoskop?

Perzský horoskop

Astrológia sa rozvíjala aj v starobylej perzskej civilizácii. V jej horoskope nájdeme rôzne zvieratá vrátane tých exotických, každé z nich má iné vlastnosti a charakter: Ježko, Slon, Zlatý zajac, Bobor, Orol, Prasa, Žrebec, Havran, Kohút, Jeleň, Ťava, Pes a Delfín.
Chcete sa dozvedieť viac o Perzský horoskop?

Indický horoskop

V Indii sa po dlhé tisícročia vyvíjala tzv. Védska čiže siderická astrológia. Podobne ako v európskom horoskope, tiež v tom indickom je dohromady 12 hviezdnych znamení. Majú vplyv na povahu, konania i správania človeka. Sú to tieto znamenia: MES (Baran), Vršabha (Býk), Mithun (Blíženci), KARKO (Rak), Sinha (Lev), kanji (Panna), Tula (Váhy), Vrščika (Škorpión), Dhanus (Strelec), Makara (Kozorožec), Kumbh (Vodnár) a Mína (Ryby).

Japonský horoskop

Aj v ďalekom Japonsku majú svoj vlastný horoskop, ktorý je v mnohom podobný tomu nášmu európskemu. Ešte bližšie má však k čínskemu horoskopu, pretože práve z neho vychádza. Jednotlivé znamenia nesú podobu rôznych zvierat a určujú sa len podľa roku narodenia: Potkan, Byvol, Tiger, Zajac, Drak, Had, Kôň, Ovca, Opica, Kohút, Pes a Divoké prasa.

Osobný horoskop
Skúste si nechať vyložiť svoj osobný horoskop. Dozviete sa tak nielen zaujímavosti o vás samotných, ale aj rady do života a čiastočne dokonca aj to, čo vás čaká v blízkej budúcnosti.

veštice online