Znamenie Lev

Základné údaje:

Vládnuca planéta: Slnko.
Znamenie: mužské.
Element: oheň.
Povaha: cholerická.
Typ: autoritatívni, energický človek, optimista, človek Slnka, bezstarostný pôžitkár; chvastúň.
Vlastnosti: odvaha, sila, vôľa, autorita, veľkodušnosť, podnikavosť, družnosť, sklon k pohodliu, sentimentalita, vernosť, láskavosť, láska k ľuďom, sklon ochraňovať druhých.
Zvyčajné nedostatky: pýcha, arogancia, samoľúbosť, promiskuita, neskromnosť, márnomyseľnosť, sklon k tyranii, túžba po moci, chcú byť stredobodom pozornosti.
Postava: vysoká, so silne vyvinutou hornou časťou tela; široký chrbát, impozantný zovňajšok; vzpriamené, hrdé držanie tela; mocná stavba tela so sklonom k tučnote, vo vyššom veku zväčša korpulentná; veľká, trochu zaguľatená hlava s vysoký klenutým čelom; veľké oči, výrazná brada, husté obočie, široké plecia.
Tvár: široká, vztýčené držanie hlavy, hustá štica, sklon k plešine, mäsité pery.
Časti tela, ktoré ovláda: miecha, chrbtica, srdce, krvný obeh, medzistavcové platničky.
Šťastný deň: nedeľa.
Nepriaznivý deň: utorok.
Čísla: 1, 3, 9, 19, 49, 93.

Práca:

Ako pracujú: stavajú si a usilujú sa dosiahnuť vysoké ciele. Inklinujú skôr k vedúcemu postaveniu ako k práci podriadeného či úradníka. Radi rozhodujú, neradi sa držia predpisov. Sú dobrí organizátori, vedia veľmi dobre rozdeľovať prácu.
Povolanie: pracujú v obchode, úrade, v štátnych službách, ako podnikatelia, vo verejných funkciách. Sú z nich dobrí požiarníci, záchranári, automobiloví pretekári, chirugovia, gynekológovia, psychiatri, učitelia, krotitelia, herci, režiséri, choreografi, maliari, fotografi, módni tvorcovia…
Záujmy: príroda, tanec, rušný spoločenský život, spoločnosť.

Zdravie:

Choroby: ochorenia srdca, krvného obehu, chrbtice a miechy, kŕčové žily, hlavy.
Prevencia: mali by sa vyhýbať prejedaniu a hýrivému spôsobu života, dožičiť si dostatok pohybu. Najlepším liekom pre nich je láska.


Zaujímavosti:

Rastliny: slnečnica, púpava, ruža, pivónia, vavrín, jaseň, pomarančovník, lotosový kvet, prvosienka.
Živočíchy: lev, páv, bažant, vták ohnivák, orol, kohút.
Kamene: symbolom Leva je diamant. Má vplyv nielen na fyzickú silu, ale aj na presadzovanie sily vôle a prispieva k nezraniteľnosti. Diamant zapracovaný v zlate zbavuje jeho nositeľa strachu, odháňa neprajníkov a chráni pred otravami. Aj rubín môže priniesť šťastie, lebo Levovi prepožičiava dôstojnosť, úspech a bohatstvo. Rovnako prináša šťastie jantár, ktorého trením sa vytvára statická elektrina a iskrí. Ďalšie drahokamy, ktoré pozitívne vplývajú na Leva sú granát, hyacint a slnečný kameň.
Kovy: zlato.
Farba: zlatožltá, zlatohnedá. Oranžová farba je farbou žiariaceho slnka – aj preto je Levom sympatická. Pôsobí upokojujúco a pomáha k dosiahnutiu víťazstva osobného pôvabu človeka nad jeho neprajníkmi.
Krajiny: Francúzsko, Taliansko, Sicília, Rumunsko, Čechy, alpské krajiny, Hohenzollern.

Láska:

Láska a vášeň sú ich slabou stránkou. Partner musí patriť iba im, nie sú ochotní sa deliť. Vďaka ohnivému temperamentu sú sexuálne veľmi aktívni a vnímaví. Ženy, s ktorými sa stýkajú ich veľmi rýchlo vzrušia. Často v nich blčia utajené vášne, ktoré sa však nepremenia na nízke pudy.
Vhodní partneri: Strelec, Baran, Váhy, Blíženci.
Nevhodní partneri: Vodnár, Škorpión, Býk.


Významné osobnosti narodené v znamení Leva:

Napoleon I. Bonaparte, G. B. Shaw, Alfred Hitchcock, Louis de Funes, Alexandre Dumas, Benito Mussolini, Mata Hari, Henry Ford, František Jozef I., Madonna, Robert Redford, Jacqueline Kennedy – Onasiss, Fidel Castro, Jásir Arafat, Princezna Margaret, Dustin Hoffman, Melanie Griffith, Boleslav Polívka, Oldřich Nový, Július Satinský.


Charakteristika Leva:

Ľudia narodení v znamení Leva stoja pod dominantným vplyvom Slnka, ktoré poznačuje ich celú povahu.

Z týchto ľudí vyžaruje silné sebavedomie a energia. Ukazujú svoju silu, sú sebaistý a málokedy sa mýlia. Vedia si získať vážnosť a dôveru, vo svojom okolí zastávajú vedúcu pozíciu, za čo vďačia svojej neúnavnosti. Pretože im nechýba odvaha a sila, ľahšie dosiahnú vysoké životné ciele ako iní. Ich túžba po prepychu, sklon vystavovať na obdiv svoje JA a vôľa premieňať svet na svoj obraz nesie so sebou nebezpečenstvo, že precenia svoje sily a spadnú z dosiahnutej výšky.

Sú praktickými, a ako takí si vytyčujú veľkorysé plány. Sú dobrosrdečnými a v zlosti nikdy nevybuchú. Aj keď sú niekedy vnútorne veľmi rozčúlení, nikdy to na sebe nedajú v styku s inými ľudmi najavo, viedia sa ovládať a správajú sa prirodzene napriek pýche, ktorá by ich mohla robiť prísnými a nepríjemnými. Nie sú závistliví, oveľa častejšie iní závidia im. Voči svojim nepriateľom sú veľkorysí a zhovievaví, bolestných skúseností ich to však neušetrí.

Vplyv Leva ich predurčuje vládnuť. Vďaka vnútornej rozhodnosti a nezávislosti majú pevnú pôdu pod nohami. Od svojich priateľov vyžadujujú úctu a vážnosť. Ak sa chcú pomstiť, urobia to noblesne. Pri posudzovaní ľudí sa riadia srdcom, takisto vo svojom konaní sa dajú viesť skôr citmi ako jasným úsudkom.

Každý Lev sa chce podieľať na úspechu, túži po kariére a uznaní. S chuťou sa zahryznú do nejakej myšlienky a naplánujú si viac, ako pri svojej netrpezlivosti dokážu vykonať. Sú vytrvalí vo svojich záujmoch, nie však v činoch. Niekedy úsilie dostať sa na čelo súvisí aj s takými vlastnosťami, ako je vystatovačnosť, namyslenosť a arogantnosť. Radi odhaľujú chyby priateľov bez toho aby to mysleli v zlom. Vedie ich k tomu snaha viac vedieť a lepšie konať.

Ľudia narodení v znamení Leva majú spravidla príjemné vystupovanie, správajú sa dôstojne, sebaisto a autoritatívne. Ešte aj ich pohyby a slová sú uvážlivé, presvedčivé a vzbudzujú obdiv. Sú si vedomí svojho vplyvu na iných ľudí, ale sú aj zraniteľní. Cítia sa dotknutí, keď náležite neuznáte ich vedomosti, múdrosť a veľkorysosť. Ale keď im polichotíte, veľmi rýchlo sa zasa udobria.

Levy majú radi slobodu, nezávislosť a sú ctižiadostiví. Ovláda ich mocná túžba žiť podľa svojich predstáv. Veria vo svoje vlastné sily a schopnosti. Sú úprimní a otvorení, veľkodušní, optimistickí, energetickí a priateľskí. Rozhodne sa nesnažia nič utajovať. Milujú poriadok, činorodosť. Šíria okolo seba pokoj a poväčšine sú stredobodom pozornosti iných.

Na peniazoch pre domácnosť nešetria, nie sú trochárski. Je zaujímavé, že popri tom všetkom nemajú veľký zmysel pre rodinný život, málokedy majú deti alebo nežijú spolu s nimi. V každom prípade však chcú, aby ich blízky chválili a obdivovali. Keď ich nerešpektujú, ľahko sa urazia. Radi sa pýšia svojimi partnermi. Samoľúbosť je ich slabou stránkou. Pre city druhých nemajú pochopenie, zameriavajú sa viac sami na seba.

veštice online