Znamenie Ryby

Základné údaje:

Vládnuca planéta: Neptún.
Znamenie: ženské.
Element: voda.
Povaha: melancholická.
Typ: nábožensky založený človek, mystik, samotár, podliehajúci hystérii.
Vlastnosti: pohyblivosť, racionálnosť, osoby plné ideálov, fantázie a rojčenia, porozumenie, znášanlivosť, duchaprítomnosť, vnímavosť, tvorivosť, duchovná orientácia, citlivosť, trpezlivosť, romantickosť.
Zvyčajné nedostatky: sebapodceňovanie, samoľúbosť, zúrivosť, nerozhodnosť, bojazlivosť, nedostatok pevnej vôle, pohodlnosť.
Postava: tučnejšia, mäsitá, zavalitá, krátke končatiny, citlivé nohy.
Chôdza: malátna, pomalá, zakrádavá.
Tvár: široké čelo, oduševnené rysy, bledá tvár, ospanlivý, málo roztržitý pohľad, upretý pohľad do diaľky, ale vždy dobrácky.
Vlasy: plavé alebo svetlohnedé.
Časti tela, ktoré ovláda: nohy, prsty na nohách, šľachy, kosti; žalúdok a črevá.
Šťastný deň: štvrtok.
Nepriaznivý deň: utorok.
Čísla: 2, 4, 11, 22, 32, 47.


Práca:

Ako pracujú: inšpirácia a jemnocit pomáhajú Rybám pri učení, štúdiu a práci. Dokážu veľmi trpezlivo čakať; ich intuícia im pomáha nájsť si správne miesto v živote. Slabšie typy potrebujú podnet zvonku, aby sa poobzerali po novom, lepšom postavení.
Povolanie: obchodná činnosť, pracujú v obchodných domoch, mliekárňach, parfumériách, obchodoch s liehovinami. Inklinujú k práci v charitatívnych ústavoch, ústavoch pre telesne postihnutých a pod. Pri voľbe povolania hrajú veľkú úlohu sociálne motívy. Často sú lekármi, učiteľmi, ošetrovateľmi. Láska k vode sa prejavuje pri voľbe námorníckeho alebo rybárskeho povolania. Veľký záujem je aj o umelecké profesie (divadlo, film, televízia, hudba, spev, maliarstvo..)
Záujmy: cestovanie, priťahujú ich cudzie krajiny; majú hlboký vzťah k umeniu. Obzvlášť ich inšpiruje umenie bezprostredne pôsobiace na zmysly. Taktiež sa zaujímajú o hudbu a poéziu; snívanie.


Zdravie:

Choroby: sklon k narkománii, alkoholizmu; náchylnosť na psychické ochorenia, epilepsiu, mánie, neurózy, ochrnutie; chorobné príznaky najmä na nohách, členkoch, prstoch nôh, šľachách. Citlivé sú aj lymfatické uzliny, žalúdok a črevný trakt; srdcová slabosť a poruchy krvného obehu.
Prevencia: najlepším liekom je harmonické manželstvo. Mali by sa strániť alkoholu, drogám. Aj chlad, vlhkosť a studené nohy sa negatívne odrazia na celkom zdraví Rýb. Nemali by preťažovať svoj organizmus.


Zaujímavosti:

Rastliny: sitina, vodná ruža, smútočná vŕba, ľuľkovec, snežienky, vianočná ruža, mak, vodné rastliny, omamné a jedovaté rastliny, huby.
Živočíchy: všetky vodné zvieratá, ryby, veľryby, žraloky, úhory, čajky, krokodíly, medúzy, mušle, jašterice, chameleóny, labute, tulene.
Kamene: ametyst a tmavé fialové kamene im nosia šťastie. Už v staroveku sa ametyst označoval za šťastný pre lásku, obchod a poľovačky. Crysopas alpskej zelenej farby je ochrancom pri plavbe. Má byť aj sprostredkovateľom pri vnútornom nepokoji, podporuje udržiavanie kontaktov s ľuďmi. Okrem toho Rybám prináša i šťastie v podnikaní. Náhrdelník alebo reťaz z korálov by mala odháňať trudomyseľnosť a depresie. Ďalšie kamene: topás, akvamarín, opál, všetky kamene dúhových farieb, prírodný kryštál, perleť, nepravé kamene.
Kovy: platina.
Farba: dúhové a zelenomodré, farba mora. Veľmi silný sklon majú k sivej farbe, ktorá ich poznačuje natoľko, že sa považujú za reálnejšie ako sama realita. Túto sivú skutočnosť však vedia prekonať. Pre ženy je vhodná kombinácia sivej so svetlomodrou, bielou, indigovou a jemne zelenou.
Krajiny: Brazília, Mys dobrej nádeje, Malta, Núbia, Sahara, Malá Azia, Portugalsko, Nórsko, Ceylon, Perzia, Jáva, Galícia.


Láska:

Mnohé Ryby vedia veľmi šikovne používať sexuálne návnady. A keď už majú korisť na háku, prekvapia svojou bezcitnosťou, s akou ju zhltnú, alebo odhodia, pretože po nej vlastne vôbec netúžia.
Rodičovstvo: milujú svoje deti, ich malé starosti a bolesti. Padne im zaťažko presadzovať prísnu disciplínu, preto radšej hľadajú zlatú strednú cestu medzi prísnosťou a láskavosťou.
Vhodní partneri: Rak, Škorpión, Býk, Kozorožec.
Nevhodní partneri: Panna, Blíženci, Strelec.


Významné osobnosti narodené v znamení Rýb:

Frederic Chopin, Enrico Caruso, Elizabeth Taylor, Galileo Galilei, Karl May, Jurij Gagarin, Bruce Willis, Marlon Brando, Viktor Preiss, Albert Einstein, Sharon Stone, George Washington, Svetlana Stalinová, Bedřich Smetana, Rudolf Diesel, Michelangelo, Ema Destin, Victor Hugo, Liza Minelli, Ornella Muti, G. F. Händel, Cindy Crawford, Martin Dejdar, Eva Vejmělková, Olga Schoberová, Lucie Vondráčková, Jiří Menzel.


Charakteristika Rýb:

Sú to ľudia veľmi citliví, s veľkými vedomosťami a veľkou vnútornou silou. Ich duševné schopnosti, ktoré sa nemôžu vždy uplatniť, spôsobujú, že ich život je nie raz ťažkým bojom o vlastný duchovný vývoj. Práve preto je ich povaha vážna a hĺbavá, poznačená tragickým pocitom, že ich nikto nechápe a často sa nedokážu presadiť. Veľké úsilie, ktoré budú musieť vynaložiť aby dosiahli vrchol svojho snaženia, je dané osudom. Sú jemní na to, aby sa mohli výraznejšie uplatniť. Preto ich budú iní využívať a nikdy nebudú vedieť použiť silu lakťov. Po mnohých sklamaniach sa stanú opatrnými a napokon skeptickými k svojmu okoliu, čo môže postihnúť aj mnohých nevinných.

Ľuďom narodeným v znamení Rýb by bolo potrebné poradiť: Buďte egoisti aj proti vlastnému presvedčeniu! Celou svojou podstatou túžia po ideáloch, v ktorých hľadajú svoje vnútorné šťastie, ale tvrdý život im to nedopraje. Majú priveľkú dušu a primálo aktívnej energie, aby mohli nájsť záľubu v tvrdom existenčnom boji. Tento nadbytok sentimentality a nedostatok sily presadiť sa vnáša do ich života bolestný pocit nespokojnosti. A pretože sú tvormi skromnými, utiahnutými, svet len ťažko pozná ich skutočnú hodnotu. K ľuďom sa správajú citlivo, lipnú na priateľoch a ľahko prehliadnu ich nedostatky.

Radi konajú dobré skutky a túžia vniesť do každodenného života trochu krásy a poézie. Ich živá fantázia ich unáša do nadprirodzených oblastí, alebo sa vracajú do všedného života so sklonom k pesimizmu. Potom nastanú obdobia, keď začnú strácať hlavu a stanú sa roztržitými. Budú mať tisíc chutí všetko nechať a odísť niekam veľmi ďaleko. Lákajú ich ďaleké cudzie krajiny.

S úspechom dokážu pred inými, ba aj pred sebou samými zamaskovať skutočné motívy. Radi sa obklopujú tajomstvom. Ľudia často nevedia, o čo Rybám vlastne ide. Hovoria o sebazapieraní a sebaobetovaní, ale nikdy nič nerobia nezištne. Nie sú vždy len tvormi obetavými, za akých ich zvyknú pokladať.

Hlavnou povahovou črtou Rýb je strach zo života, ktorý ich nikdy celkom neopúšťa a je do istej miery tragickým podtextom ich charakteru. Keď sú šťastní, obávajú sa nešťastia, keď milujú, majú strach aby nestratili milovanú bytosť, keď žijú v blahobyte, boja sa, aby oň neprišli.

Ľudí – Ryby lákajú nečakané udalosti, zázračné javy. Nech je každodenný život akokoľvek chudobný a skromný, vďaka svojej fantázii si ho vedia urobiť príťažlivým. Bránia sa akémukoľvek nátlaku a bežné normy a pravidlá odmietajú, považujú ich za obmedzovanie. Kde len môžu, tam sa vyhýbajú malomeštiackemu poriadku. Pociťujú ho ako obmedzovanie. A aj keď vo svojej domácnosti udržiavajú čistotu a poriadok, predsa niekedy radi žijú bezstarostne zo dňa na deň.

Medzi Rybami sa nájdu typy, ktoré trpia nezmyselnosťou a nerozumnosťou usporiadania sveta. Vtedy, hnaní neurčitou túžbou po zmene si zbalia svojich päť slivák a vyberú sa do sveta. Pritom za sebou nechajú usporiadané pomery a ľudí, ktorých milujú. Tento sklon hnať sa za ilúziami sa však vyskytuje iba v ojedinelých prípadoch.

veštice online