Znamenie Kozorožec

Základné údaje:

Vládnuca planéta: Saturn.
Znamenie: ženské.
Element: zem.
Povaha: flegmatická.
Typ: zodpovedný človek, tvorivý typ, šplhúň, zbohatlík.
Vlastnosti: rozhodnosť, múdrosť, ctižiadostivosť, spoľahlivosť, nadradenosť, šľachetnosť, starostlivosť, šetrnosť, uzavretosť.
Zvyčajné nedostatky: odmeranosť, neobratnosť, okázalosť, osamelosť, hedonizmus, nedostatok sebadôvery.
Postava: chudá, vysoká, nesúmerná, kostnaté telo; odmerané, pokojné, pomalé pohyby.
Chôdza: opatrná, unavená, šuchtavá.
Tvár: veľké uši, ustarostené, vráskavé čelo, vystupujúce lícne kosti, špicatá brada, vážny pohľad, hlboko vpadnuté oči, úzke pery, nesúvislé vyjadrovanie. V staršom veku krehkejšia konštitúcia tela ako v mladosti.
Časti tela, ktoré ovláda: kosti, kostra, kĺby, vlasy, uši, zuby, nechty, miecha, pečeň, žlčník.
Šťastný deň: nedeľa.
Nepriaznivý deň: sobota.
Čísla: 2, 8, 16, 28, 33, 47.


Práca:

Ako pracujú: sú fanatici svojho povolania. Práca, povinnosť a túžba po moci sú hlavnými črtami ich povahy. Trpezlivo dobývajú jednu priečku rebríka úspešnosti po druhej. Neboja sa prekážok a vedia sa vyrovnať s neúspechmi. Sú húževnatí, dôkladní, svedomití, vytrvalí a korektní v dodržiavaní predpisov.
Povolanie: štátna služba, zodpovedné funkcie, vedúci kolektívu, pokladníci, archivári, správcovia skladu, učitelia, astronómovia, fyzici, štatistici, historici, právnici, matematici, baníci, geológovia. Ženy sa uplatnia ako herečky, sekretárky, predavačky, úradníčky, návrhárky.
Peniaze: radi prikladajú korunku ku korunke, ukladajú si úspory a radšej by svoje peniaze zničili, než by sa o podelili s inými. Nešetria na rodine a dokážu ju materiálne zabezpečiť. Žena myslí na budúcnosť a ťažko zarobené peniaze drží pevne v rukách. Často ju preto jej okolie pokladá za skúpu. Muži sú podobne sporovliví, bez ohľadu na to, či majú peňazí málo alebo veľa. Vedia pomocou nich dosiahnuť hotové zázraky. Majú prirodzený zmysel pre finančné transakcie.
Záujmy: ich koníčkom je práca.


Zdravie:

Choroby: náchylnosť k poruchám látkovej výmeny a zažívacie problémy, nedostatočné vylučovanie solí, ich usadzovanie v kostiach a kĺboch, reuma, vápenatenie kostí, poruchy sluchu, dna, kožné choroby, časté pády, artérioskleróza, choroby z prechladnutia. Väčšinou sa dožívajú vysokého veku.
Prevencia: takmer vo všetkých prípadoch je ich pôvodom nesprávna životospráva a zanedbávanie osobnej hygieny. Potrebujú pestrú stravu s malým podielom mäsa, veľa ovocia. Mali by sa vyhýbať tvrdému alkoholu. Nezhody spôsobujú Kozorožcovi choroby.


Zaujímavosti:

Rastliny: konope, topoľ, imelo, ľan, brečtan, jačmeň, buk, dub, vŕba, jedľa, palma.
Živočíchy: koza, somár, ťava, kamzík, kôň, pes, ošípaná, medveď, potkan, krtko.
Kamene: všetky tmavé kamene, ónyx, granát, zafír, čierny diamant a čierne perly.
Kovy: olovo.
Farba: čierna; všetky tmavé, špinavé farby, aj tmavomodrá a tmavohnedá.
Krajiny: Brandenbursko, Bulharsko, Bosna, Afganistan, Macedónia, Albánsko, Grécko, Litva, Island, Estónsko, India, Mexiko, Guatemala.


Láska:

Milujú hlboko a z celého srdca, nevedia to však prejaviť čiastočne pre utiahnutú a málo drsnú povahu, typickú pre každého Kozorožca. Milujú verne, oddane. Nepoznajú oheň ľúbostnej vášne, ich city sú stále, nemenné, patria celému človeku. Berú lásku vážne, rozmýšľajú nad ňou.
Vhodní partneri: Býk, Panna, Ryby, Škorpión.
Nevhodní partneri: Rak, Váhy, Baran.


Významné osobnosti narodené v znamení Kozorožca:

Jana z Arku, Jeanne A. de Pompadour, Isaac Newton, Johann Kepler, Louis Pasteur, Edgar Allan Poe, Jack London, Martin Luther King, Oliver Hardy, Gary Grant, Humphrey Bogart, Ava Gardner, Marlene Dietrich, Benjamin Franklin, Mao Ce-tung, Elvis Presley, Karel Čapek, Richard Nixon, Helena Rubenstein, Michele Mercier, Annie Lenox, Kevin Costner, Gérard Depardieu, David Bowie, Jiří Sovák.


Charakteristika Kozorožca:

Kozorožec predstavuje šikovného horolezca a naznačuje, ako tento typ, podľa všetkých predpokladov, obstojí v živote. Vedie ich nezlomná túžba stále napredovať a dosiahnuť vrchol úcty, moci a vplyvu. Je isté, že sa nezastavia pred nijakými ťažkosťami, pred žiadnou prekážkou. Musia si však uvedomiť, že cesta hore je plná nebezpečenstiev. Všetky vlastnosti ich predurčujú na veľké veci.

Je to typ pokojného, vytrvalého človeka, vedomého si svojich povinností. Ľahko sa učia a chápu, keď je potrebné, vedia byť výreční. Inak sú to typy mlčanlivé, uzavreté, nedôverčivé. Keď si vytýčia cieľ, sú schopní veľkého odriekania a sebazaprenia. Vedia byť obdivuhodne húževnatí, neraz až tvrdohlaví. Preto si ťažko nachádzajú a udržujú priateľov.

Vlastný je im vážny postoj k životu, praktický um a bystrý, kritický pohľad na veci. Víťazstvá v životných situáciách nedosahujú ľahko, sú odkázaní výlučne na seba, na svoje vlastné sily. Nerátajú s pomocou priateľov a iných ľudí. Pritom ich finančné pomery nie sú zlé. Za svoje materiálne úspechy vďačia iba sebe a svojej práci. Ich povolanie prináša so sebou mnoho bojov, najmä v mladosti. V zrelom veku majú väčšie šance na úspech a ich cesta bude úspešnejšia. Dá sa povedať, že ich osudom predurčená cesta je priamočiara a po prekonaní prekážok, ktoré ich na nej stretnú, vedie bezpečne k vytýčenému cieľu, takže v starobe sa dočkajú splnenia mnohých prianí a túžob.

Na príkoria a urážky ťažko zabúdajú, ale netúžia sa pomstiť. Nenávisť i priateľstvo Kozorožca sú nekompromisné a trvalé. Pretože neradi vystavujú na obdiv svoje dobré stránky, často zostávajú pred inými ľuďmi skryté.

V srdcových záležitostiach sa vyznačujú sebaovládaním a vernosťou. V mladom veku sa ich často zmocňuje melanchólia. Mali by ju premôcť, pretože tým trpí ich tvorivá sila a chuť do práce.

Sú spravodliví, pri posudzovaní iných trochu hrdí a nie je ľahké presvedčiť ich o opaku. Sú to myslitelia a aj najťažšie problémy riešia s ľahkosťou. Sú múdri a nič nerobia nepremyslene. Majú radi nezávislosť, krásu a súlad.

Kozorožce sa snažia dosahovať úspechy, pritom však vedú priam sparťanský spôsob života. Svoje postavenie dosahujú za cenu neúnavnej driny. Spoločenské vzťahy sú v ich živote väčšinou druhoradé. Ich povahu vyznačuje predovšetkým veľká ctižiadostivosť a usilovnosť. Človek narodený v tomto znamení je rozvážny, svoju silu zhromažďuje vnútornou koncentráciou, zvažuje a meria svoje ciele a vždy dokončí všetko, do čoho sa pustil. Stále ho niečo poháňa, pretože neznáša nečinnosť. Je ako skala – mocný, tvrdý ale aj vzpriamený a skromný.

veštice online