Znamenie Škorpión

Základné údaje:

Vládnuca planéta: Mars.
Znamenie: ženské.
Element: voda.
Povaha: melancholická.
Typ: zápasiaci, problematický človek, faustovský typ; okultný, démonický človek; násilník; zvodca.
Vlastnosti: inteligencia, genialita, tajomnosť, ctižiadosť, sugescia, vášnivosť, oddanosť, suverénnosť, príťažlivosť, láskyplnosť, disciplína, nápaditosť, predtucha, silný intelekt, životaschopnosť a fyzická sila.
Zvyčajné nedostatky: egoizmus, žiarlivosť, nemilosrdnosť, fanatizmus, pomstychtivosť, sadizmus, podozrievavosť, nezmieriteľnosť.
Postava: stredne veľká, robustná, plecnatá.
Chôdza: energická, vzpriamená.
Tvár: výrazne formovaná hlava, dobre vyvinuté, široké, klenuté čelo; pochmúrny, bodavý, vyzývavý pohľad; husté obočie, vystupujúca spodná časť tváre, výrazná brada, tmavé vlasy.
Časti tela, ktoré ovláda: maternica, pohlavné orgány, spermie, slabina, močový mechúr, močovod, panvová oblasť, análny otvor, vylučovacie orgány, slepé črevo, červené krvinky, nos, žlčník, obličkové panvičky, prostata, hemoroidy.
Šťastný deň: utorok.
Nepriaznivý deň: štvrtok.
Čísla: 4, 7, 11, 17, 23, 35, 47.


Práca:

Ako pracujú: inklinujú k povolaniam, kde sú na nich kladené úlohy meradlom ich osobnosti. Sú veľmi hrdí na svoju prácu a s chuťou sa postavia proti ohrozeniu či útokom na to, čo vytvorili. Sila presadiť sa je menlivá, ich zaťatosť je úmerná ich účasti na veci. Niekedy pritom nevyberajú prostriedky a vedia byť bezohľadní. Vyhľadávajú trecie plochy. S úžasnou zaťatosťou sa púšťajú do ťažkých úloh. Majú vlohy na fyziku, zoológiu, filozofiu, metafyziku, psychológiu a parapsychológiu.
Povolanie: sú dobrými chirurgmi, pôrodníkmi, operačnými sestrami, praktickými lekármi, úspešne vykonávajú prácu farmaceutov, chemikov, výskumníkov. Majú vlohy uplatniť sa v službe polícii, v nápravnovýchovných zariadeniach a väzniciach, v armáde, v diplomatických a tajných službách. Do úvahy prichádza aj práca vo finančných úradoch, v advokátskych a súdnych kanceláriách. Z umeleckých činností dávajú prednosť divadlu (najmä komédie). Dosahujú úspechy aj v športe.
Záujmy: inklinujú k tajomným vedám, okultizmu, veľmi lipnú na veciach, o ktorých sú presvedčení, že im patria.


Zdravie:

Choroby: sú náchylní najmä na ochorenia rodidiel, pohlavných orgánov, močového mechúra, slabiny, panvovej oblasti, vylučovacích orgánov, slepého čreva, obličiek, žlčníka. Môžu tiež trpieť nádorovými ochoreniami, zápalmi a menštruačnými poruchami.


Zaujímavosti:

Rastliny: cezmina, tŕnisté kríky, žihľava, bodliak, ihličnany (napr. smrek), cibuľa, cesnak, reďkovka, všetko ostré, horké, pálivé, štipľavé.
Živočíchy: vlk, mačkovité šelmy (tiger, panter, leopard), škorpión, had, hyena, bodavý hmyz (osy, komáre) a zvieratá, ktoré majú pazúry.
Kamene: akvamarín a beryl má byť najvhodnejší. Akvamarín je amuletom šťastného manželstva. Beryl je prakticky ten istý kameň, odlišuje sa len farbou. Majú pôsobiť na zmiernenie bolestí žalúdka a pečene, ale aj proti ochoreniu zubov a hrdla. Granát chráni pred nákazou. Topás zapracovaný v zlate pôsobí upokojujúco na nervy. Vhodné sú tiež kamene rubín, jaspis, magnetit, ktoré patria taktiež znameniu Barana.
Kovy: železo, oceľ.
Farba: čierna, ktorá priťahuje teplé slnečné lúče. Kto kombinuje čiernu s červenou, ružovou, alebo žltou, zmierňuje ťažkú čiernu farbu a priťahuje na seba aj vyžarovanie iných farieb.
Krajiny: Bavorsko, Nórsko, západné Švédsko, Sýria, Japonsko, Maroko, Transylvánia, Queensland, Alžírsko.


Láska:

Sú považovaní za veľmi zvodné, fyzicky príťažlivé a erotické osoby. Keď sa uchádzajú o partnera robia to s maximálnym nasadením. Vyžadujú úplnú oddanosť.
Nevhodní partneri: Býk, Lev, Vodnár.
Vhodní partneri: Rak, Ryby, Kozorožec, Panna.


Významné osobnosti narodené v znamení Škorpióna:

Friedrich Schiller, Voltaire, Martin Luther, F. M. Dostojevskij, Mária Antoinetta, Thomas Cook, Nicolo Paganinni, Maria Curie, Charles de Gaulle, Pablo Picasso, Robert Kennedy, princ Charles, Indira Gándhí, Grace Kelly, Richard Burton, Demi Moore, Alain Delon, Jodie Foster, Julia Roberts, Annie Girardot, Katherine Hepburn.


Charakteristika Škorpióna:

Nápadná je najmä veľmi silná vôľová energia, ktorá navonok môže pôsobiť ako zaťatosť. Preto ľudia narodení v znamení Škorpióna určite ľahko nenachádzajú pochopenie u svojho okolia. Za to, že sú v ich živote obdobia, keď sa všetko krúti okolo lásky, vďačia Marsu. Ich povaha kolíše medzi dvoma krajnosťami, čo im spôsobuje nejednu ťažkú chvíľu, keďže ich želania, túžby, sklony, sympatie a nálady majú na rôznych stranách rôznu odozvu. Rozhodne o tom stupeň ich osobného rozvoja a duševná veľkosť. V názoroch sú niekedy tvrdohlaví a neústupní, niekedy priam škriepni a prudkí. Ak však zistia, že sa pomýlili majú hneď po ruke závažnú výhovorku. Je to pre nich typické, dalo by sa povedať škorpiónske.

Majú v sebe niečo príťažlivé s výrazným vplyvom na opačné pohlavie. Doslova vyhľadávajú nebezpečenstvá a majú sklon stavať sa proti rôznym názorom. Za mienku stojí ich schopnosť hlboko vnikať do problémov, dôkladné, bádavé a bystré myslenie. Sú obdobia, kedy sú skrz-naskrz dobrotiví, ochotní pomôcť, priam dobročinní. Napriek všetkým negatívnym vlastnostiam majú títo ľudia v sebe neprehliadnuteľnú vľúdnosť a súcit s nemocnými či zúfalými.

Neobyčajne ich priťahuje všetko nepoznané a nepreskúmané. Ich túžba vniknúť do tajov prírody je neskrotná. Vedia odhaliť tajomstvá iných ľudí a prebádať ich. Svoje vlastné tajomstvá si však nechávajú pre seba. Nikomu ich len tak ľahko neprezradia. Pokojne sa im možno zveriť s dôležitými vecami. Na ich diskrétnosť je spoľahnutie.

Vďaka svojej ctižiadostivosti a nepochybnej usilovnosti dosiahnu v živote viac ako ostatní.

Sú veľmi prístupní k lichôtkam, ale nemožno ich označiť za namyslených. Ak sa stretnú s ľuďmi, ktorí nielenže poznajú túto ich vlastnosť, ale vedia ju aj šikovne využívať, dosiahnu u nich veľa, či už v dobrom alebo zlom. Hnev, žiarlivosť a rôzne iné vášne musia vo vlastnom záujme potláčať, pretože by im mohli veľmi uškodiť, nie len v osobnom živote, ale aj vo vzťahu k okoliu.

Človek narodený v znamení Škorpióna je “človekom medzi dvoma bránami”, spaľovaný vnútornou rozorvanosťou. Horúce vášne sa môžu striedať s nesmiernym chladom. Je nevypočítateľný, nedotknuteľný, ale od ľudí, ktorých má rád, vyžaduje absolútnu poslušnosť. K priateľom je neobyčajne lojálny. Jeho správanie je otvorené, ale rýchlo sa urazí. Zmyslová extáza Škorpióna je výrazom jeho túžby po splynutí s partnerom. Nikdy nie je sám. Vždy sa nájdu ľudia, ktorých priťahuje a ktorí ho nasledujú. Svojej fanatickej schopnosti nadchnúť sa pre niečo, svojim nezištným ideálom a povinnostiam zostávajú verní. Majú tiež schopnosť predvídať veci.

veštice online