Perzský horoskop

1024px-Astrolabe-Persian-18C

Chcete sa o sebe dozvedieť viac a skúsiť niečo nové? Pozrite sa na jeden z netradičných horoskopov, ktorý sme pre vás pripravili. Je inšpirovaný perzskou tradíciou, ktorá charakteristiku ľudí spájala s charakteristikou zvierat. Obdobne ako v indiánskom horoskope sú aj v perzskom k jednotlivým znameniam horoskopu pripájané rôzne zvieratá.

Zvieratá vyzdvihujú kľúčové vlastnosti a povahové črty tých, ktorí sa v danom znamení narodili. Sedí na vás perzský horoskop? Ktoré zviera s vami horoskop spája? Ktoré zviera je vám vlastné? Odpovede na tieto otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch …

Znamenia perzského horoskopu (podľa dátumu narodenia)

 • Pes: 25. 1 . – 24. 2.
 • Delfín: 25. 2. – 20. 3.
 • Ježko: 21. 3. – 17. 4.
 • Slon: 18. 4. – 15. 5.
 • Zajac: 16. 5. – 12. 6.
 • Bobor: 13. 6. – 10. 7.
 • Orol: 11. 7. – 7. 8.
 • Prasa: 8.8. – 4.9.
 • Kôň: 5. 9. – 3. 10.
 • Havran: 4. 10. – 31. 10.
 • Kohút: 1. 11. – 28. 11.
 • Jeleň: 29. 11. – 26. 12.
 • Ťava: 27. 12. – 24. 1.

Popis jednotlivých znamení perzského horoskopu

Pes

Pes je charakteristický svojou oddanosťou, ale aj odvahou.
Ľudia v tomto znamení sú nenároční, veselí a zábavní. Vyznávajú rodinný život, svedčí im teplo domova. Lipnú na vzťahoch so svojimi blízkymi. Sú to veční optimisti.

Delfín

Delfín symbolizuje úprimnosť a priateľstvo.
Ľudia v znamení delfína sú milí, priateľskí a tiež obľúbení. Zakladajú si na medziľudských vzťahoch, majú radi spoločnosť.

Ježko

Ježko je nositeľom obratnosti alebo prefíkanosti.
Ľudia v znamení ježka bývajú opatrní, ale aj nároční. Vedia milovať, ale často sa uzatvárajú do seba. Pred osobným životom tak často uprednostňujú ten profesijní.

Slon

Slon je charakteristický svojou silou, ale aj múdrosťou.
Ľudia zrodení v znamení slona oplývajú vytrvalosťou, rozvážnosťou a silnou vôľou. Sú priateľskí, ostatným pomáhajú, chránia ich a podporujú.

Zajac

Zajac sa spája s rýchlosťou a zvedavosťou.
Ľudia v znamení zajaca sú naplnení kreativitou, mladistvým elánom a zvedavosťou. Sú vrtkí, svedčí im pohyb, zábava a spoločnosť. Nie sú však príliš spoľahliví.

Bobor

Bobor je spájaný s pracovitosťou a spoľahlivosťou.
Tým, ktorým hviezdy pripísali znamenie bobra, vtkali im tiež spoľahlivosť. Sú to múdri, zodpovední ľudia. Vedia podporiť svojich blízkych.

Orol

Orol je znamením autority a rozhľadu.
Ľudia spojení s orlom majú silnú vôľu, charizma a vodcovské sklony. Svojich schopností vedia dokonale využiť. Hviezdy im dali do vienka aj pevné zdravie.

Prasa

Prasa je typické svojou húževnatosťou alebo humorom.
Ľudia v znamení prasaťa sršia usilovnosťou, pracovitosťou, spoľahlivosťou, ale aj humorom a vtipom. Sú stáli, verní, často tiež príliš nároční.

Kôň

Kôň sa spája s dobrodružstvom a slobodou.
Ľudia v znamení koňa sa ženú za dobrodružstvom a zážitkami. Lákajú ich zmeny, vyznávajú pohyb a slobodu. Neboja sa riskovať.

Havran

Havran je spájaný s harmóniou a mystikou.
Ľudia v znamení havrana túžia po poznaní, bývajú duchovne zameraní, mávajú aj umelecké sklony. Majú zložitú povahu, ale vyznávajú harmóniu a poriadok.

Kohút

Kohút je charakteristický svojou energiou a výbušnosťou.
Ľudia v znamení kohúta sú plní energie a spontánnosti. Bývajú vznetliví, nevedia sa podriadiť. Sú autoritatívni, ale tiež veľmi starostliví a oddaní. Mávajú aj silnú intuíciu.

Jeleň

Jeleň je symbolom racionality a pevnosti.
Ľudia, ktorí sa spájajú so znamením jeleňa, bývajú veľmi praktickí a racionálne zameraní. Rozhodujú sa dlhšie, o to pevnejšie ich rozhodnutia sú. Vynikajú skromnosťou. Zbytočne neriskujú. Lipnú na rodine.

Ťava

Ťava je typická vytrvalosťou a spoľahlivosťou.
Ľudia zrodení v znamení ťavy sú spoľahliví a obetaví. Sú oddaní, priateľskí, ale tiež neústupní. Zakladajú si na pevných vzťahoch.

Chcete vedieť viac?

Zaujíma vás odborný horoskop, priamo na mieru pre vás? Nie je nič jednoduchšie ako kontaktovať niektorého z našich veštcov. Tí vám na základe osvedčeného európskeho horoskopu prezradia o vašom znamení, teda vašom charaktere a osobnosti, oveľa viac.

veštice online