Cigánsky horoskop

cigansky horoskop

Snáď každý z nás vie, ku ktorému znamenia horoskopu patrí, ak ide o klasické znamenia zverokruhu. Existujú však aj ďalšie horoskopy, ktoré znamenia ponímajú inak.

Jedným z nich je aj cigánsky horoskop, ktorý vytvorili staré kočovné kmene. Pre znamenie využili predmety, ktoré mali okolo seba a bežne ich využívali. K týmto predmetom potom priradili charakterové vlastnosti a spojili ich s vlastnosťami ľudskými. Tak vznikol cigánsky horoskop, kde prvým znamením je podkova.

Podkova (22.12. – 20.1.)

Podkova je veľmi tvrdá a studená. Takto pôsobia aj ľudia narodení v tomto znamení. Sú tiež veľmi pracovití, ambiciózny a ctižiadostiví. Vyzdvihujú materiálne hodnoty, ktoré im umožnia spokojný život. V citoch bývajú opatrní.

Kalich (21.1. – 19.2.)

Kalich predstavuje trvalé hodnoty. Aj ľudia v znamení kalicha uznávajú najmä to, čo je dlhodobé. Vo vzťahoch bývajú nedôverčiví, avšak ako náhle si niekoho pustia k telu, býva to vzťah na celý život. Sú verní a vyžadujú vernosť tiež od partnera. Títo ľudia sú tiež charakteristický inteligenciou a nápaditosťou. Bývajú priateľskí.

Kaplnka (20.2 – 20.3)

Kaplnka sa spája s duchovným životom. Ten je blízky aj ľuďom zrodeným v znamení kaplnka. Vynikajú silnou intuíciou a empatiou. Vedia sa vcítiť do pocitov iných ľudí a tiež rýchlo rozpoznať ich charakter. Túžia po objavovaní a poznaní. Bývajú výreční, avšak tiež nespoľahliví. Milujú prírodu.

Dýka (21.3. – 20.4.)

Dýka je nástrojom bojovníka alebo ochrancu. Aj ľudia v znamení dýky sú bojovníkmi a ochrancami. Charakterizuje ich odvaha, vášeň a túžba. Sú priekopníkmi, ktorí neohrozene skúšajú nové veci a objavujú doteraz nepoznané svety.

Koruna (21.4. – 20.5.)

Koruna je kráľovským symbolom, ktorý sa spája tiež so sebavedomými, trpezlivými alebo konzervatívnymi ľuďmi. Ľudia zrodení v znamení koruny nemajú radi zmeny. Postupne idú za svojimi cieľmi. Nevrhajú sa strmhlav do nových podujatí, všetko si dlho rozmýšľajú. Môžu byť majetnícki.

Sviečka (21.5. – 20.6.)

Sviečka bola v čase kočovníkov symbolom života, umožňovala stretávanie aj v nočných hodinách, je tak v určitom zmysle symbolom komunikácie. Ľudia zrodení v znamení sviečky sú komunikatívni a spoločenskí. Vedia druhých nadchnúť, sú stredom spoločnosti. Spravidla konajú spontánne, sú veselí a humorní.

Koleso od auta (21.6. – 21.7.)

Koleso od auta býva hlučné a tvrdé. Nápadní a hluční bývajú tiež ľudia zrodení v znamení kolesa. Môžu sa tváriť tvrdo, ale majú v sebe veľa pochybností. Sú tiež od prírody romantickí, citliví a zraniteľní, len to nedávajú poznať a držia si odstup.

Hviezda (22.7. – 22.8.)

Hviezda žiari široko ďaleko, ako aj ľudia zrodení v znamení hviezdy. Vyžívajú sa v sláve a obdive. Môžu byť bezohľadní a chýba im empatia, k vlastnému partnerovi sa však správajú láskyplne a napĺňajú ho šťastím.

Zvon (23.8. – 22.9.)

Zvon ustanovuje pravidlá, je nezlomný rovnako ako čas, ktorý je s ním prepojený. Ľudia v znamení zvona lipnú na pravidlách a poriadku. Konajú racionálne, sú nároční a niekedy aj neprístupní.

Minca (23.9. – 22.10.)

Minca sa spája s bohatstvom. Bohatstvo a luxus uznávajú aj ľudia zrodení v znamení mince. Patria tiež k milovníkom umenia a života ako takého. V živote hľadajú vyváženosť. Pôsobia vyrovnaným dojmom.

Meč (23.10. – 21.11.)

Meč značí odhodlanie a schopnosť dosiahnuť svojich cieľov. Odhodlanie a neohrozenosť charakterizuje tiež tých, ktorí sa zrodili v znamení meča. Bývajú veľmi inteligentný a charizmatickí.

Sekera (22.11. – 21.12)

Sekera je predmetom činu. Aj ľudia v znamení sekery vyznávajú čin, príliš nepremýšľajú nad svojimi skutkami. Chýba im trpezlivosť, vyznávajú zábavu a tiež slobodu. Chcú byť nezávislí.

Máte záujem o profesionálny horoskop?
Chcete sa o sebe dozvedieť niečo viac? Využite služby profesionálnych astrológov, ktorých nájdete v našej veštiarni.

veštice online