Znamenie Baran

Základné údaje:

Vládnuca planéta: Mars.
Znamenie: mužské.
Element: oheň.
Povaha: cholerická.
Typ: rozhodný, bojovný, typ vodcu, idealista, politik.
Vlastnosti: vitalita, dynamika, pracovitosť, ctižiadosť, aktivita, podnikavosť, impulzívnosť, odvaha, rozhodnosť, náruživosť, srdečnosť, vľúdnosť, talentovanosť, optimizmus, vodcovské schopnosti.
Zvyčajné nedostatky: naivita, okázalosť, tvrdohlavosť, nestriedmosť, pokrytectvo, panovačnosť, náladovosť.
Postava: svalnatá, silná stavba kostí, vzpriamené držanie tela, chôdza vojenská, rýchla, náhlivá; tvár oválna, svieža, ružovkastá, oblé čelo.
Časti tela, ktoré ovláda: hlava (najmä jazyk), svaly, šľachy, chrupavky, zuby, červené krvinky, uši.
Šťastný deň: utorok.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 7, 16, 25, 47.


Práca:

Ako pracujú: radšej pracujú sami než v kolektíve, rýchle chápu, vyznajú sa vo všetkých možných profesiách, prvoradá je idea, nestrácajú čas zbytočnými úvahami, zastávajú riadiace posty, nie sú dobrými podriadenými. Ak nenájdu správne pole pôsobnosti, rýchlo sa poobzerajú po inom. Vyvíjajú mnoho úsilia, aby sa dopracovali vedúceho postavenia. Za dobré skutky neraz zožnú nevďak.
Povolanie: samostatný podnikateľ, inžinier; remeselník podnikajúci na vlastnú päsť; vedec, fyzik, lekár, športovec (boxer, futbalista, artista), vojak, politik, advokát, riadiaci pracovník v ekonom. oblasti. Majú rečnícke nadanie a vlohy pre povolania, pri ktorých sa vyžaduje sila sugescie a pevná vôľa.
Peniaze: zväčša dobre zarábajú, ale peniaze im pretečú medzi prstami: ich presvedčením je, že míňanie peňazí je jedným zo spôsobov, ako sa môžu vystavovať svojou silou.
Záujmy: milujú prírodu, zábavu, tanec, krásu, harmóniu a inšpirujúce prostredie; horolezectvo, radi sa zdržiavajú vo vysokopoložených lokalitách; radi sa učia.


Zdravie:

Choroby: bolesti hlavy, nervozita, psychická preťaženosť, zápalové, horúčkovité ochorenia alebo zranenia, nádorové choroby, operačné zákroky, krvácavosť, závraty, popáleniny, porážky, obličkové ťažkosti.
Prevencia: strava bohatá na bielkoviny, dostatok pohybu a kyslíka.


Zaujímavosti:

Rastliny: pichľavé, štipľavé, horké, ostré; žihľava, cesnak, cibuľa, bodliaky..
Živočíchy: baran, dravci, divé mačky, vlk, bodavý hmyz.
Kamene: Najpozitívnejší vplyv na Barana by mali mať diamanty. Diamant by mal nosiť na ľavej ruke, lebo vtedy má väčší účinok. S granátom zapracovaným v striebre sa stáva jeho nositeľ prítulný, chráni ho na cestách. Brazílsky ametyst sa považuje za kameň rozvážnosti a obrany pred neúspechom. Ďalšie kamene: jaspis, rubín, magnetit.
Kovy: železo, oceľ.
Farba: červená, ktorá dodáva odvahu. Priveľa červenej však môže viesť ku katastrofe alebo aj k explózii. Najmä vtedy, ak Barana niekto priveľmi dráždi.
Kam cestovať: Nemecko, Anglicko, Dánsko, Palestína, Sýria, Japonsko.


Láska:

V láske ani v manželstve nie sú príliš spoľahliví, pretože milujú zmenu. Nepoznajú mieru a radi preháňajú. Milujú galantnosť, ochranárstvo a dokážu sa zamilovať ako málokto. Ako realisti sa však často bránia citovým prejavom.
Vhodní partneri: Strelec, Lev, Blíženci, Vodnár.
Nevhodní partneri: Rak, Kozorožec.


Významné osobnosti narodené v znamení Barana:

Vladimír Iľjič Lenin, Johann Sebastian Bach, Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Marlon Brando, Diana Ross, Jan Ámos Komenský, Charles Chaplin, Giacomo Casanova, Claudia Cardinale, Joan Crawford, Eddie Murphy, Albert Einstein, Mariah Carey, Elton John, Adolf Hitler, Lisa Stansfield, Vlasta Burian, Jan Svěrák, Dagmar Havlová, Lucie Bíla.


Charakteristika Barana:

Barani sú dobromyseľní, ochotní pomáhať, veľkorysí, veľmi úprimní, priateľskí, so silnou vôľou. Sú však až priveľmi náladoví, nespútaní, ľahko sa dajú vyprovokovať. Zvyčajne sú to optimisti, i keď úlohy, na ktoré sa podujmú sú niekedy nad rámec ich síl a možností. Nevšímajú si detaily. Majú silne vyvinutý zmysel pre povinnosť a puntičkársky poriadok. Dôverujú svojím vlastným schopnostiam, neznesú vôbec vnucovanie a vládu nad sebou a majú vyvinutý zmysel pre nezávislosť a slobodu. Nevyhýbajú sa ani boju pri prekonávaní prekážok. Idú bez akéhokoľvek zakolísania, či nerozhodnosti rovno k veci. Ich život je naplnený snahou po uplatnení. Kráčajú uvážlivo a nekompromisne za svojím cieľom. Vedia zapáliť iných pre svoje ciele, podmanivo si získavajú ich poslušnosť a inštinktívne sa naučia rozkazovať. Niet pochýb o tom, že majú všetky predpoklady stať sa vodcom a priekopníkom.

Barani vnímajú len sami seba. Hrozí im nebezpečenstvo, že budú presvedčení o vlastnej neomylnosti. Chcú uplatňovať svoje sklony a názory. Vlastné potreby majú prednosť, ale napriek tomu dokáže byť najdobrosrdečnejším a najštedrejším zo všetkých znamení. Často zažijú veľké sklamania. Práve preto potrebuje ich veľká duševná sila a pevná vôľa uplatnenie.

Barani si uvedomujú svoju silu a priebojnosť. Akonáhle sa však dostanú na výslnie, ľahko sa môže stať, že spyšnejú a začnú sa vyťahovať svojimi úspechmi. Zriedka nahromadia bohatstvo, a pokiaľ áno, sú príliš zamestnaní na to, aby sa zastavili a počítali. Môžu dosiahnuť významné postavenie, ale ľahko, väčšinou vlastnou vinou, stroskotávajú.

Baran dokáže spriadať fantastické sny, ale nevie klamať. Je taký, akého ho vidíte. Jeho typickou vlastnosťou je úprimnosť a poctivosť. Nie je morálnym zbabelcom, ale keď ho niečo bolí, dokáže byť pekná padavka. Jeho prirodzeným prostredím je dnešok. Je úplne ponorený do momentálneho diania. Ťažko sa zmieruje s porážkou. Najradšej bojuje hlavou, to znamená myslí. V negatívnom smere sú Barani netrpezliví, nepokojní až jedovatí, sebeckí, nepokojní, so sklonom k podráždenosti, usilujú sa rýchlo dosiahnuť výsledok a nedokážu odpúšťať.

Neradi cestujú sami, ale v skupine, ktorú môžu baviť svojimi vtipnými poznámkami a do ktorej vnesú rozjarenú náladu. Majú prebytok energie, preto by ju mali vložiť do športu, v ktorom sa často stávajú najlepšími a slávnymi. V tomto znamení sa narodili mnohí slávni maliari, hudobníci, herci, spisovatelia a športovci.

veštice online