Znamenie Váhy

Základné údaje:

Vládnuca planéta: Venuša.
Znamenie: ženské.
Element: vzduch.
Povaha: sangvinická.
Typ: typ umelca; vyrovnaný človek milujúci život; diplomat; človek pripomínajúci lavínu; bohém.
Vlastnosti: obrazotvornosť, vznešenosť, veľkorysosť, ochota, úprimnosť, vytrvalosť, variabilita, otvorenosť, intuitívnosť a odpor k násiliu.
Zvyčajné nedostatky: škriepnosť, váhavosť, neviazanosť, nerozhodnosť, urečnenosť, odmeranosť, manipulovanie s ľuďmi.
Postava: príjemný, sympatický zovňajšok; pekná postava; štíhle údy, umelecké ruky, malé nohy.
Chôdza: ladná, graciózna, plynulá, tanečná.
Tvár: pravidelná, grécky profil; ružové oválne líca, jemná pleť, svetlomodré oči, jemne formované pery.
Vlasy: svetlé, hnedé, jemne zvlnené.
Časti tela, ktoré ovláda: slabiny, obličky, líca, pery, močový mechúr, dolná časť chrbtice, stavce, látková výmena, žily.
Šťastný deň: piatok.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 7, 8, 10, 27, 30, 37.


Práca:

Ako pracujú: sú výborní diagnostici, majú vlohy pre sociálnu činnosť. Netrhajú sa o ťažkú fyzickú prácu. Úlohy, ktoré im zveria plnia ľahko a elegantne. Sú obdarení prispôsobivosťou a majú rečnícke nadanie. Dôležitá je pre nich rôznorodosť. Niekedy sú priveľmi mäkkí, chýba im sila presadiť sa. Často využívajú ich veľkodušnosť. Ich mottom je “žiť a nechať žiť”.
Povolanie: sú výborní ako sprostredkovatelia mierových rozhovorov. Typické povolanie nachádzajú v oblasti umenia a všade tam, kde sa vyžaduje dobrý vkus – architektúra, scénografia, réžia, herectvo, balet, spoločenský tanec, hudba, spev, krasokorčuľovanie, návrhárstvo. Zaujímavá je pre nich aj literatúra, dejiny umenia, jazykoveda, prekladateľská činnosť. Sú z nich dobrí lekári, psychológovia, učitelia, advokáti a sudcovia.
Peniaze: na peniazoch im nezáleží, čo môže viesť k márnotratnosti.
Záujmy: vychutnávajú krásu prírody, rozmanitosť krajiny, zurčanie potôčika, spev vtákov, pôvab pohybu, dráždivú zmyselnosť tela.


Zdravie:

Choroby: zápaly žíl, kožné choroby následkom užívania liekov, choroby obličiek, močového mechúra, maternice, stavcov a slabín, dolnej časti chrbtice. Môžu sa vyskytnúť aj trombózy, zväčšená predstojná žľaza, poruchy metabolizmu.


Zaujímavosti:

Rastliny: kvety, najmä orgován, konvalinky, fialky, nezábudky, rozmarín, ľalie, myrta, všetky kvety, ktoré potešia oko človeka a sú symbolmi lásky; breza, topoľ, lipa, hruška, čerešňa, jahoda, slivka, banánovník, pšenica.
Živočíchy: holub, motýľ, spevavé vtáky, vážky, lienky, srnka.
Kamene: opál a koraly sú nositelia šťastia, pričom opál bol dlho považovaný za neprajníka, čo je podľa astrológie nesprávne. Koraly sú pre deti a matky amuletom a majú chrániť pred tradičným “zlým pohľadom”. Egypťania chránili svoje polia zomletými koralmi pred kobylkami a búrkami. Ďalšie kamene – svetlomodrý zafír, achát, tyrkys, smaragd, perly.
Kovy: meď.
Farba: sýta zelená a teplá hnedá, ale i základné farby. Dopĺňať ich môže tyrkysová, striebornosivá, nebeská modrá a karmínovo červená. Žena by si mala obľúbiť ružovú, ktorá svedčí o gracióznosti a kráse, zdôrazňuje lásku a nežnosť. Ružovou sa dajú veľmi dobre vyjadriť najjemnejšie city a nálady.
Krajiny: Porýnie, Savojsko, Japonsko, Čína, Tibet, Argentína, Rakúsko, Horný Egypt, Kaspické more, Barma.


Láska:

Sú schopní hlbokého citu. Ich vášne sú prudké, ale čestné. Ich lásky nemávajú dlhé trvanie. V erotike hľadajú mnohorakosť, experimenty a zmenu. Sú zdravo zvedaví, dôležitú úlohu však hrá estetický aspekt.
Vhodní partneri: Blíženci, Vodnár, Strelec, Lev.
Nevhodní partneri: Baran, Kozorožec, Rak.


Významné osobnosti narodené v znamení Váh:

Franz Liszt, T. S. Eliot, Oscar Wilde, Friedrich Nietzsche, Paul von Hindenburg, Gándhí, John Lennon, Rita Hayworth, Marcello Mastroiani, Brigitte Bardot, Anita Ekberg, Catherine Deneuve, Sarah Bernhardt, Sting, Bruce Springsteen, Michael Douglas, Luciano Pavarotti, Olivia Newton-John, Margaret Thatcher, Dwight Eisenhower, Eleanor Roosevelt, Vladimír Menšík, Rudolf Hrušínský, Václav Havel, Vladimír Remek.


Charakteristika Váh:

Váhy sú pod dominantným vplyvom Venuše. To dodáva ľuďom narodených v tomto znamení vľúdnosť a čestnosť. Ich dobrosrdečnosť zachádza tak ďaleko, že sú ochotní dať aj posledné a nečakať odmenu. Peniaze pre nich veľa neznamenajú. Sú založení vyslovene sociálne, sú otvorení a priami, nesmierne vnímaví, vedia sa vcítiť do situácie druhých ľudí, šikovne riešiť rozpory a zmierňovať napäté situácie. Obzvlášť im na to dáva predpoklady okolnosť, že v nich prebývajú dve duše – jedna chce chápať život citovo, druhá ho chce prežívať uvedomele, vo všetkých jeho formách. Tak sa z nich stávajú ochrancovia a strážcovia cesty života, sú to umelci života, vnútorne vyrovnaní, pričom niekedy duševné výkyvy narúšajú túto rovnováhu a môžu spôsobiť vrcholnú radosť, ale aj žiaľ.

Ľudia s týmito vlastnosťami často prepadajú melanchólii, cítia sa dobre iba v harmonickom prostredí. Vplyv Venuše ich robí navyše neobyčajne vnímavými na vnútornú i vonkajšiu krásu. V spoločnosti sú maximálne zdvorilí, jemnocitní a taktní.

Neznášajú nespravodlivosť a hádky. Radi šíria okolo seba pokoj a harmóniu. Vo svojich dedukciách sú nerozhodní. Aj keď majú silnú vôľu nestačia držať krok so všetkými nárokmi, ktoré sa na nich kladú. Chýba im činorodosť a len ťažko sa presadzujú. Tento nedostatok nahrádza múdrosť, obratnosť a diplomacia.

Títo ľudia sa vyznačujú duševnou čulosťou, zmyslom pre spravodlivosť a neobyčajnou pozorovacou schopnosťou. Otvorenosť a spravodlivosť im často spôsobuje ujmu. V podstate sú to rodení estéti. Ich vášeň patrí všetkému peknému, vznešenému a harmonickému. Hľadajú spojenie, naplnenie života vo zväzku s milujúcim, chápavým partnerom, no ich oddanosť nie je dostatočne hlboká. Láskavosť a pôvab, ktoré z nich vyžarujú doslova očarúva. Tak isto aj Váhy hľadajú očarenie láskou druhých. Avšak pre svoju citovú nespútanosť a nestálosť nie sú schopní zviazať svoj osud s inými ľuďmi. Ich duša je ako motýľ, ktorý lieta z jedného kvetu na druhý, krajší a v každom hľadá väčší súlad a krásu. Ich zmysel pre krásu a oddávanie sa svetským radostiam z nich robia vyslovene zmyslových ľudí, pretože zmysly sú jediným nástrojom, pomocou, ktorého dokážu v plnej miere vnímať krásu Zeme.

Pri nepriaznivej konštelácii hviezd sa u Váh prejavuje ľahkomyseľnosť, koketnosť a povrchnosť. Samotu znášajú ťažko. Potrebujú osobný kontakt. V spoločenskom styku sú uhladení a taktne vedia preklenúť vznikajúce nezhody. Rýchlo nadväzujú kontakt a vzájomné sympatie. Celé ich správanie je uvoľnené, elegantné, graciózne a neobyčajne šarmantné. Nie sú však ani ľahostajní k lichôtkam.

Ich túžba po spoločenskej kariére, uznaní a úspechu je silná. Ignorovanie ich osoby ich uráža a zraňuje.

veštice online