Znamenie Vodnár

Základné údaje:

Vládnuca planéta: Urán.
Znamenie: mužské.
Element: vzduch.
Povaha: sangvinická.
Typ: uznanlivý, príťažlivý, s vesmírom spätý, priateľský človek, reformátor, človek budúcnosti, fanatik.
Vlastnosti: predstavivosť, originalita, dobročinnosť, tolerantnosť, nezávislosť, vyhranenosť, chápavosť, ušľachtilosť, intuitívnosť.
Zvyčajné nedostatky: výstrednosť, osamotenosť, neuróza, neposlušnosť, bezstarostnosť, krutosť.
Postava: stredne veľká, mocná, plnoštíhla, súmerná, impozantný zovňajšok; veľká mobilnosť; chôdza nápadná, originálna, bezstarostná.
Tvár: okrúhla až podlhovastá, oválna, klenuté čelo, tmavé vlasy.
Časti tela, ktoré ovláda: kĺby, nohy, predkolenie, členky, lýtka, krvný obeh, neurózy, otrava krvi.
Šťastný deň: sobota.
Nepriaznivý deň: pondelok.
Čísla: 2, 4, 10, 40, 49.


Práca:

Ako pracujú: sú rodení osvietenci so schopnosťou logicky myslieť a usmerňovať. Málokedy sa iným ľuďom podarí rozčúliť ich natoľko aby sa prestali ovládať. V zamestnaní odmietajú všetky dovtedy zaužívané spôsoby práce a okolie okúzľujú neobyčajnými metódami. Sú považovaní za moderných, pokrokových a informovaných. Stále hľadajú nové cesty, chcú vytvoriť niečo nové, jedinečné.
Povolanie: neobyčajný záujem o prírodné vedy, techniku: stavba lietadiel a letectvo, železničné, poštové spoje a rádiotechnika, počítače, medicínu, šport, tanec, balet, film, televíziu; pedagogické schopnosti a vlohy pre typ vedúceho a riadiaceho pracovníka; sklon k okultizmu a s tým súvisiaca zvedavosť. Dobré orientačné schopnosti podmieňujú aj záujem o prácu vo vydavateľstvách, v tlači a v kníhkupectvách.
Peniaze: hlavne ženy veľa míňajú na svoje osobné pohodlie. Považujú za hlupáka toho, kto si hromadí peniažky len preto, že ich chce vlastniť. ‘
Záujmy: dobrodružstvo a romantika.


Zdravie:

Choroby: náchylní na nízky krvný tlak, poškodenie srdcového svalu, ohrozené sú predkolenie, lýtka, holenné kosti a členky. Ohrozená je aj nervová sústava. Často sa vyskytujú kŕče v lýtkach a kŕčové žily, ako je bolesti hlavy.
Prevencia: večer by nemali jesť ťažké a objemné jedlá, aby sa organizmus mohol v noci dobre regenerovať. Netreba tiež preťažovať nervovú sústavu. Mnohí sa už narodia so slabým srdcom, to však možno čiastočne napraviť pravidelným športovaním, ktoré musí predpísať lekár.


Zaujímavosti:

Rastliny: krušina, reďkovka, traslica, orgován, myrta, kaktusy.
Živočíchy: dikobraz, ježko, sova, exotické vtáky, ropucha.
Kamene: granát sa považuje za kameň Vodnárovho zrodu. Zaručuje vernosť a preto ho radi darúvajú. Má chrániť aj pred bleskami, horúčkou a infekciami. Nie taký tvrdý ako diamant je zirkón, ktorému sa pripisujú rovnaké vlastnosti ako diamantu, aj keď je ich účinok slabší. Má byť ochranou proti všetkému zlému a nezdravému v okolí. Kryštál, zapracovaný v platine zvyšuje nielen sústredenosť, ale aj vytrvalosť. Súčasne má slúžiť ako ochrana proti sklamaniu, no i oklamaniu. Ďalšie kamene: ametyst, jantár, bazalt.
Kovy: hliník, rádium.
Farba: modrá s fialovým nádychom vyjadruje nezávislý myšlienkový pochod a otvorenosť. Milovníci indigovej modrej sa budú vedieť lepšie presadiť v praktickom živote. Červenofialová a zelená kombinovaná s ružovou by mali ovplyvňovať najmä ženy.
Krajiny: Vestfálsko, Poľsko, Švédsko, Etiópia, arabské krajiny, USA.


Láska:

V láske sú trošku komplikovaní. Ich túžba po nezávislosti bráni akémukoľvek pevnému zväzku.
Vhodní partneri: Blíženci, Váhy, Baran, Strelec.
Nevhodní partneri: Lev, Škorpión, Býk.


Významné osobnosti narodené v znamení Vodnára:

Fridrich II. Veľký, W. A. Mozart, Franz Schubert, Abrahám Lincoln, Thomas Edison, Auguste Piccard, Franklin D. Roosevelt, Romain Rolland, Božena Němcová, Norman Mailer, Paul Newman, Geena Davis, John Travolta, Jeanne Moreau, Ronald Reagan, Princezná Beatrix, Christian Dior, Mia Farrow, Juliette Greco, Clark Gable, Jack Lemmon, Enzo Ferrari, Kim Novak, Milan Lasica, Lenka Filipová, Bára Basiková, Jan Werich, Miloš Forman.


Charakteristika Vodnára:

Je im dané aby sa stali neobyčajne citlivým a učenlivým ľuďmi. Po celý život sa budú snažiť pomocou vlastnej logiky a kombinačných schopností odhaľovať tajomstvá bytia.

Pri ich sklone k fantazírovaniu a silnej a živej povahe sa dokážu povzniesť nad všednosť života, pričom niekedy inklinujú k samotárstvu bez toho, aby boli utiahnutý. Sú náladoví, nestáli a nerozhodní. Ľahko podľahnú cudziemu vplyvu – osud vám však v každej situácii poskytne priateľov ochotných pomôcť. Človeka – Vodnára možno vo všeobecnosti považovať za čestného, ideálneho človeka so šľachetným srdcom.

Sú milí a spoločenskí, prakticky založení a veci posudzujú z hľadiska praktickosti a užitočnosti. Sú šikovní organizátori. K sporným záležitostiam pristupujú zdržanlivo, diplomaticky a múdro.

Typickou črtou ich povahy je obhajovanie ľudskosti, pričom sa zaujímajú o veľké problémy ľudstva s ohľadom na budúcnosť.

Ich názory sú uvážlivé a intuitívne. Nedajú sa, alebo len celkom nepatrne sa dajú ovplyvniť zmyslovými podnetmi.

V živote sa dokážu vždy rýchlo rozhodnúť. Bez ilúzií a sentimentality vedia hovoriť o pálčivých otázkach a témach. Ak prestanú súhlasiť so základnou myšlienkou, okamžite zmenia svoje zameranie a ciele. Môže sa stať, že v dôsledku určitej jednostrannosti myslenia prestanú vidieť skutočnosť.

Niekedy sa Vodnári pohybujú medzi seberovnými ľuďmi ako živé slovníky alebo počítače, ktoré majú stále naporúdzi “nemenné pravidlo”. Pritom niekedy nezbadajú, že ono pravidlo či vzorec vôbec nesedí.

Povaha Vodnárov je poznačená hlbokou túžbou po nezávislosti. Všetko, čo ich obmedzuje, odmietajú. Pre nich neexistuje nič nemožné. Na život kladú nesplniteľné požiadavky. Preto sa veľmi často dočkajú sklamania.

Medzi Vodnármi nájdeme veľmi zaujímavých jedincov, skutočné originály, čudákov, ľudí s bláznivými, utopickými ideami, ktorí napospol vnútorne i navonok odmietajú konvencie a obyčaje, chcú žiť a konať len podľa svojich zákonov a preto nezriedka vybočujú z rámca spoločnosti v pozitívnom i negatívnom zmysle. Popri tom sú veľmi vtipní, duchaplní a pohotoví, sršia nečakanými nápadmi, originálnym zobrazovaním a opisovaním vecí, aforistickým štýlom. Radi ohurujú a blafujú. Mnohí pokladajú Vodnárov za bezcitných. Toto tvrdenie však nie je pravdivé. Naopak, je u nich častý priam rojčivý cit lásky.

Typické je ich odmietanie akejkoľvek centrálnej moci (štátu, cirkvi), ak sú jej podriadení, a tyranská svojvôľa a nevypočítateľná túžba vládnuť, len čo sa sami dostanú k moci.

Jedného dňa však stratia záujem aj o svojho partnera, aj o prácu. Jednoducho ich bez slova začnú zanedbávať, bez toho, aby samy vedeli prečo. Je už ich osudom, že z ničoho nič ukončia jednu fázu života a začnú ďalšiu. Pretože trpia zábudlivosťou, upadnú minulé vzťahy a práca rýchlo do zabudnutia, len čo si nájdu nové pracovné pôsobisko a nových priateľov.

veštice online