Horoskop – Deti zemských znamení

Horoskop - Deti zemských znamení

Štyri živly. Voda, oheň, vzduch a zem. Každému znameniu zverokruhu jeden z týchto živlov vládne a predurčuje tým ich osobnostné rysy a temperament.

Tentoraz sa zameriame na deti, ktoré náležia zemskému živlu. Sú celkom tri: Býk, Panna a Kozorožec. Hoci nemožno všetko generalizovať a každé z týchto znamení ale aj jedinec je iný, niektoré vlastnosti majú podobné. Ich styčnú plochu predstavuje praktickosť, spoľahlivosť, stabilita a zároveň aj určitá zdržanlivosť. V tomto prípade sa prirovnanie k zemi priamo ponúka. Tiež zem je pomerne stabilná a nemenná, zároveň navonok pôsobí chladne až odťažito.

U zemských znamení je to stabilita, títo ľudia nemajú radi zmeny, mávajú ťažkosti s vyjadrovaním pocitov.

Deti v znamení Býka

Deti, ktoré sa narodili v znamení Býka, sú veľmi húževnaté a spája ich predovšetkým jedna dominantná povahová vlastnosť: tvrdohlavosť. Vychovať malého Býčka dá preto rodičom poriadne zabrať. Už ako bábätká sú tieto deti svojhlavé a prejavujú svoju silnú osobnosť.

Pre dieťa tohto znamenia je charakteristická stabilná a vyrovnaná povaha. Zvyčajne sa pred ostatnými nepotrebuje predvádzať, netrpí nedostatkom sebavedomia alebo naopak náhlymi záchvatmi hnevu či prehnanou plačlivosťou.

Hoci je to s Býkom občas zložité, rodičia by sa nemali uchyľovať ku kriku, vyhrážkam alebo dokonca fyzickým trestom. Hoci sa to nezdá, duša Býčka je v skutočnosti pomerne krehká a potrebuje prejavovať dostatok lásky a nehy.

Deti v znamení Panny

Malé Panny bývajú pomerne nenáročné bábätka. Väčšinou nepatria k uplakancom, od útleho veku dobre spia, cez deň si spokojne a v pokoji hrajú, často o nich rodičia ani nevedia.

Deti v znamení Panny bývajú čistotné, milujú poriadok, niekedy tento ich osobnostný rys hraničí až s určitým perfekcionizmom. K ich najobľúbenejším hračkám patria zvyčajne najrôznejšie skladačky, maľovanky, puzzle a stavebnice.

Slabšou stránkou tohto znamenia býva istá nešikovnosť v medziľudskej komunikácii. Týmto deťom sa totiž často nedarí oznámiť, čo sa im práve preháňa hlavou. Niekedy sú až zakríknuté, v kolektíve ostatných detí sa držia skôr v pozadí. Tiež Panny potrebujú citlivý a láskyplný prístup.

Deti v znamení Kozorožca

Malý Kozorožec býva pokojné a spokojné dieťa, ktoré robí rýchlo pokroky a rado sa učí. Aj keď samozrejme aj v tomto prípade existujú výnimky.

Deti v znamení Kozorožca zvyčajne nepatria medzi rebelov, radia sa skôr k poslušným deťom. Dobre im však nerobia náhle a nečakané zmeny, k vnútornej spokojnosti potrebujú určitý pevný poriadok. Ony samy nebývajú príliš spontánne, radšej všetko dopredu starostlivo plánujú.

Malý Kozorožec väčšinou nie je príliš spoločenský. Skôr než kolektív detí vyhľadáva spoločnosť dospelých, medzi ktorými sa cíti lepšie. Často býva introvertom, ktorý sa cíti vôbec najlepšie vo svojom vlastnom domove v rodinnom kruhu.

Máte pocit, že je vaše vlastné dieťa ako z inej planéty?
Nerozumiete si s ním a nechápete jeho potreby? Možno je dôvod jednoduchý, skrátka sa narodilo v inom znamení zverokruhu. Zoznámte sa s jeho znamením podrobne, získate tým návod, ako k nemu správne pristupovať.

veštice online