Horoskop – Deti ohnivých znamení

Deti ohnivých znamení

Tradičný horoskop má dokopy 12 znamení. Ďalej sa však delí ešte na 4 rôzne skupiny, kedy vždy 3 znamenia zverokruhu patria k jednému zo základných živlov. Jedná sa o oheň, zem, vzduch a vodu. A práve konkrétne živel je pre dané znamenie určitým styčným prvkom, pretože predurčuje dominantný charakter a osobnostné rysy.

V tomto článku sa zameriame na deti ohnivých znamení. Sú to tie, ktoré sa narodili v znamení Barana, Leva alebo Strelca. Oheň im dal do vienka poriadnu dávku temperamentu so sklonom k výbušnosti, nezabudol im vdýchnuť tiež bohatú fantáziu a intenzívne prežívanie emócií.

Deti v znamení Barana

Malý Baranček sa obvykle nerodí ako pokojné a spavé bábätko. Naopak, ihneď po príchode na svet na seba zvyčajne upozorní prenikavým plačom a rodičom dáva už od samotného začiatku poriadne zabrať. To, že je zviazaný s ohnivým živlom, mu jednoducho nemožno uprieť.

Deti v znamení Barana sú plné energie, ktorú potrebujú vybiť, aby sa do ďalšieho dňa opäť prebudili v plnej sile. Neznesú nudu. Potrebujú, aby sa okolo nich stále niečo dialo, už v útlom veku nezriedka zvládnu mnohokilometrovú prechádzku, bez toho aby ich nejako výrazne unavila.

Napriek tomu, že sú to malí dominantní vodcovia, ktorí potrebujú pevnú ruku, vo vnútri sa ukrýva citlivá dušička. Ak máte doma malého Barana, pravdepodobne viete, že fyzickými trestami jeho impulzívnu povahu neskrotíte. Oveľa viac mu pomôže, ak môže takzvane upustiť paru a snáď ešte viac potrebuje vedieť, že je milovaný svojimi najbližšími.

Deti v znamení Leva

Tiež Levíček je pomerne náročné bábätko. V noci sa často budí, vyžaduje neustálu pozornosť, o všetko sa vzápätí zaujíma a nezriedka sa začne plaziť alebo chodiť skôr, než je bežné. Aj on sa narodil pod nadvládou ohňa, ktorý mu vdýchol veľa energie a vrodené vodcovské vlastnosti.

Deti v znamení Leva sú tvrdohlavé, skalopevne presvedčené o svojej pravde. Obzvlášť v puberte to s nimi preto nie je jednoduché. Ich prirodzená dominancia sa prejavuje v každodennom živote, potrebujú mať posledné slovo, neradi ustupujú a v konfliktoch hádžu jeden argument za druhým.

Pri výchove malých Levov vhodné staviť na ústretový a citlivý prístup. Zákazy, vyhrážky alebo tresty na nich neplatia, zvyčajne majú dokonca kontraproduktívny efekt. Ak máte v rodine ratolesť narodenú v tomto znamení, potom iste viete, že ich dušičku je ľahké zraniť a zanechať na nej nezmazateľné šrámy.

Deti v znamení Strelca

Malý Strelec je v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma znameniami bábätko asi najpokojnejšie. To však neznamená, že spinká celú noc a cez deň si spokojne hrá. Aj ono je náročnejšie, ale celkovo nedáva rodičom toľko zabrať. Nie je toľko uplakané, ale o všetko sa veľmi zaujíma, s nadšením objavuje svet. Preto je potrebné ich mať stále na očiach a strážiť ich ručičky.

Pre deti narodené v tomto znamení je typické, že sú veľmi otvorené a priateľské, milujú kolektív iných detí i dospelých. Niet divu, že bývajú výbornými spoločníkmi a nemajú väčšie problémy nadväzovať nové priateľstvá. Nemožno im uprieť ani intelekt, čo im spoločne s prirodzenou zvedavosťou dáva veľký potenciál do budúcnosti.

Na rodičoch je, aby prirodzené vlohy Strelca pokiaľ možno podporovali. Práve povzbudenie a pohladenie je pre tieto deti hnacím motorom, ktorý ich poháňa ďalej. Je vhodné umožniť dieťaťu, aby si vyskúšalo najrôznejšie činnosti a koníčky namiesto toho, aby sa rozvíjalo iba jediným smerom.

Neviete si občas so svojím dieťaťom rady?
Má odlišnú povahu ako je tá vaša, a preto si pripadáte, že žijete každý na inej planéte? Nechajte si vytvoriť osobný horoskop dieťaťa, možno mu lepšie porozumiete.

veštice online