Horoskop – Deti vzdušných znamení

Deti vzdušných znamení

Už pri narodení je každému z nás daný do vienka určitý osud, charakter osobnosti a povahové črty. Časť z týchto vlastností je možné do istej miery formovať prostredníctvom výchovy a prostredia, kde človek vyrastá. Základ osobnosti je však už vopred daný a nemenný. Rolu hrá aj skutočnosť, do akého znamenia sa dotyčný narodil.

V tomto texte si predstavíme takzvané vzdušné znamenia zverokruhu. Do vzdušného živlu náležia tri konkrétne znamenia: Blíženci, Váhy a Vodnári. Máte doma dieťa, ktoré sa narodilo v jednom z týchto znamení? Potom zrejme dobre viete, že nie je vôbec jednoduché tieto deti vychovávať, pretože podobne ako vánok nevydržia chvíľu na jednom mieste a nestálosť panuje aj v ich samotnej povahe. Niekedy sa navyše nejedná o obyčajný vánok, ale priamo o veternú smršť rôznych emócií.

Deti v znamení Blížencov

Deti, ktoré sa narodili do znamenia Blížencov, sú zvyčajne veľmi spoločenské, milujú kolektív ostatných detí aj dospelých. Obvykle začnú pomerne skoro hovoriť. A akonáhle sa naučia skladať prvé slovíčka do viet, pusa už sa im prakticky nezastaví, práve komunikačné schopnosti sú totiž obvykle ich silnou stránkou.

Tieto deti obvykle trpia, pokiaľ sú o samote. Akonáhle sa však ocitnú v kolektíve, razom rozkvitnú a s potešením si vychutnávajú spoločnosť ostatných. Na druhú stranu je pre nich typická citová nestálosť, z radostného dieťaťa sa tak počas obyčajnej stotiny sekundy dokáže vykľuť poriadny diablik. Niekedy rodičia ani neodhalia, čo ich dokázalo natoľko rozhnevať a než zistia dôvod, už majú po svojom boku opäť malého anjelika.

Blíženci nemávajú problémy nadväzovať nové priateľstvá. Kvôli svojej nestálosti sú ale tieto priateľské zväzky pomerne povrchné a je pre nich typické, že svojich kamarátov a spojencov často menia. Taktiež nebýva ľahké udržať tieto deti dlhšie vykonávať jednu činnosť, každú chvíľu ich totiž baví niečo iné. Rýchlo sa pre určitý záujem nadchnú, ale nadšenie rovnako skoro opäť opadne. To však poskytuje aj jednu výhody, Blíženci sa naučia veľa rôznych zručností a sú pomerne všestranní.

Deti v znamení Váh (24. 9. až 23. 10.)

Aj deti narodené v znamení Váh sú pomerne emočne nestále, hoci táto vlastnosť u nich nie je natoľko výrazná a niekedy môžu pôsobiť (avšak iba na prvý pohľad) pomerne stabilným dojmom.

Pre toto vzdušné znamenie je typická láskavosť, so svojimi kamarátmi sa zvyčajne radi podelia o desiatu a nerobí im problém požičať aj tú najobľúbenejšiu hračku. Niet preto divu, že v detskom kolektíve patria väčšinou k najobľúbenejším jedincom. Veľakrát majú dokonca tendencie urovnávať spory medzi svojimi rovesníkmi a chrániť slabších proti silnejším. Ak majú mladšieho súrodenca, bývajú mu perfektnou pestúnkou.

Váhy majú niekedy sklon k určitej nerozhodnosti a v niektorých prípadoch až k nedbanlivosti. Ich detská izba preto často vyzerá ako po výbuchu. Tieto deti bývajú tiež poriadne tvrdohlavé, a keď si niečo zmyslia, nie je jednoduché ich presvedčiť o opaku.

Deti v znamení Vodnára

Asi najstabilnejšiu povahu majú zo vzdušných znamení Vodnári. Väčšina detí narodená v tomto hviezdnom znamení sa radí medzi sangvinikov, čo je označenie pre stabilného extroverta. Podobne ako obe predchádzajúceho znamenia, tiež Vodnári milujú spoločnosť a nezaobídu sa bez kolektívu iných detí.

Deti narodené v tomto znamení mávajú zaujímavé originálne nápady, ktorými dokážu hravo strhnúť ostatných. Práve preto sú mnohokrát už v škôlke alebo v škole považované za malých rebelov, ktorých v kolektíve skrátka nemožno prehliadnuť. Do vienka im je zvyčajne daná istá miera tolerancie a veľkorysosti, preto je im ich rebelantstvo odpustené.

Deti zo znamení Vodnára sú zábavnými spoločníkmi, niekedy sa im ale nedá uprieť aj určitá nerozvážnosť a nezodpovednosť. Tieto negatívne vlastnosti však dokážu vyvažovať vrodenou inteligenciou a schopnosťou improvizovať.

zaujíma vás, ako dieťa rozvíjať a správne vychovávať?
Máte dieťa z iného hviezdneho znamenia a zaujíma vás, ako ho rozvíjať a správne vychovávať? Stačí si nechať vyložiť jeho osobný horoskop, ktorý prezradí množstvo doposiaľ skrytých informácií, ktoré si pravdepodobne zatiaľ neuvedomujete.

veštice online