Zlato vzácne, tajomné a magické

Zlato v mágii

Zlato patrí k vôbec najcennejším a najvyhľadávanejším drahým kovom. Ľudstvo ním bolo fascinované už od dávnych pravekých čias a vždy bolo považované za niečo výnimočné. Veľkú pozornosť pútalo naprieč kultúrami a civilizáciami rôznych kútov sveta a naprieč časom. A svoje výsadné postavenie medzi ostatnými drahými kovmi si udržalo až do dnešných dní. Niet sa čomu diviť, nielenže je krásne a dá sa ľahko spracovávať do podoby skvostných šperkov, ale jeho význam je ešte oveľa hlbší. Zlato má totiž aj dôležitý magický, spirituálny a liečivý význam.

Magické účinky zlata

Zlato doslova preteká spirituálnou energiou, ktorú je možné využiť v prospech mnohými rôznymi spôsobmi, napríklad pri magických rituáloch. Zlato je vodivé a zároveň je schopné do seba ukladať informácie, možno ho teda ľahko “naprogramovať” na špecifické účely. Tento drahý kov prehlbuje nadprirodzené schopnosti aj schopnosť intuície, otvára pomyselnú bránu do podvedomia, uľahčuje meditáciu a je vynikajúcim pomocníkom pri veštení a iných obdobných praktikách. Pretože však zlato dokáže pohltiť negatívnu energiu, je potrebné ho tiež pravidelne očistiť a opätovne nabiť, aby si uchovalo svoje magické schopnosti. Ideálne sa vloží krátko pod čistú tečúcu vodu a potom dobije tak, že sa nechá vystaviť slnečným lúčom, z ktorých načerpá potrebnú energiu.

V reči symbolov zastupuje zlato našu životodarnú hviezdu – Slnko, je s ním spojený tiež žiaru, svetlo, mystický oheň, bohatstvo, moc, dostatok a hojnosť, ale aj vitalita, energia, životné sila a samotný život. Tento drahý kov symbolizuje mužský princíp (na rozdiel od striebra, ktoré je naopak späté s Mesiacom a zastupuje princíp ženský).

Liečivé účinky zlata

Zlato dokáže skvele povzbudiť, dodať životnú energiu, prebudiť z letargie, apatie a nečinnosti. Zlepšuje náladu, pomáha naučiť sa myslieť pozitívne a zvládať každodenné starosti a problémy s ľahkosťou. Harmonizuje pochody v ľudskom tele, nastoľuje vnútornú rovnováhu a posilňuje imunitný systém človeka. Dotyčného činí celkovo odolnejšieho po stránke fyzickej aj psychickej.

Tento trblietavý žltý kov dokáže tiež prehĺbiť intelekt, posilňuje bystrosť a zdravý úsudok, uľahčuje urobenie správnych rozhodnutí. Môže pomôcť s nízkym sebavedomím a sebadôverou. Používa sa na zvýšenie sexuálneho apetítu, k zlepšeniu krvného obehu, posilňuje srdcový orgán a pôsobí proti nízkemu krvnému tlaku. Utišuje nepríjemné bolesti rôzneho pôvodu.

Veľmi vyhľadávané je takzvané koloidné zlato, ktoré vzniká rozložením do nanočastíc v demineralizovanej vode. V tejto podobe sa používa už po neuveriteľné tisíce rokov. Uvádzajú sa jeho priaznivé účinky pri ochorení kĺbov a pri reumatizme. Je liečivým elixírom pre starnúcu pokožku, ktorej navracia mladiství vzhľad, regeneruje ju a tonizuje. Urýchľuje hojenie rôznych odrenín a iných poranení, zlepšuje vzhľad starých aj novších jaziev.

Nielen zlaté šperky majú veľa zaujímavých vlastností.
Požiadajte o pomoc vešticu a vyberte spoločne taký šperk, ktorý ovplyvní pozitívnym smerom váš život.

veštice online