Vodné mágia alebo čarovanie nielen s potôčikmi

Vodné čarovné hry

Pri čarovaní a praktizovaní bielej mágie sa často nezaobídeme bez rôznych pomôcok – magických bylín, drahých kameňov, voskových sviec, vykurovacích zmesí a podobne. Ak chceme prehĺbiť účinky kúziel, môžeme si na pomoc prizvať tiež prírodné živly. Tie v sebe ukrývajú obrovskú energiu, ktorá dokáže magický rituál podporiť a zároveň zaručiť vytúžené výsledky.
Pre tých, ktorí sa ešte na poli mágie necítiaistí, možno odporučiť začať čarovať s vodou. Rituály a kúzla v spojení s týmto živlom sú pomerne bezpečné, zároveň však skvele účinné.

Čarovanie s vodou

Niet žiadnych pochýb o tom, že bez vody by život na Zemi vôbec neexistoval. Túto číru tekutinu skrátka potrebujeme, a to nielen my, ale rovnako tak všetky ďalšie živočíchy a takisto rastliny na našej planéte. Veď i naše telo sa skladá z podstatnej časti práve z vody!

Poďme sa pozrieť na niekoľko spôsobov, ako využiť vodu a vodný živel v mágii.

1. Voda a vizualizácia

Tečúca voda je vynikajúcim pomocníkom pri vizualizácii. Pri nej nie je potrebné vody skutočnej, ale v mysli si ju iba predstavujeme. Môže nám pomôcť napríklad pri nespavosti, upokojení alebo odstránení úzkosti či stresu.

Stačí si vyčleniť chvíľu, keď nás nikto nebude rušiť. Zavrieme oči a snažíme si predstaviť obraz tečúcej vody, napríklad zurčiaceho potôčika, ktorý steká z hôr alebo pokojne aj dravej rieky, ktorá si razí cestu ďalej a ďalej. V našej mysli pozorujeme tento vodný tok, ako tečie, a predstavujeme si, že spolu s ním postupne odplávajú preč aj naše starosti (prípadne úzkosť, strach, stres a podobne).

Pri nespavosti si predstavujeme, ako tečúci potok či rieka pokojne tečie, bez prestania. Počúvame zvuk tečúcej vody a postupne aj naše vedomie pomaly odchádza do ríše snov.

2. Predpovedanie budúcnosti

Tiež k vešteniu a predpovedaniu budúcnosti môžeme využiť vody. Dokonca do určitej miery dokáže nahradiť krištáľovú guľu. Tentoraz už potrebujeme vodu skutočnú a nie tečúcu, ale presne naopak. V ideálnom prípade si nájdeme jazierko, alebo rybníček na takom mieste, kde nás nikto nebude rušiť.

Prednesieme svoje želanie, otázku alebo iný účel, prečo sme prišli a zadívame sa na pokojnú vodnú hladinu. Nesnažíme sa úplne zaostrovať, skôr sa pozeráme akoby cez ňu našim vnútorným zrakom. Po určitom čase by sa nám mali na hladine ako v zrkadle zobrazovať rôzne obrazce, postavy, symboly alebo dokonca dej.

Splnenie želania

Najlepšie z lesnej studničky načerpáme džbánik čerstvej pitnej vody. V kľude domova potom sformulujeme zaklínadlo, ktoré nám má priniesť splnenie konkrétneho priania – môže ísť o získanie lásky, zlepšenie vzťahov v rodine, odstránenie únavy … Je jedno, aké želanie bude, len nesmie byť negatívne a nesmie nikomu ublížiť. Potom prenesieme zaklínaciu formulu a vypijeme približne tretinu vody zo džbánku. Zaklínadlo zopakujeme a napijeme sa znova. Potom ho vyslovíme naposledy, teda tretíkrát a vypijeme zvyšok vody zo džbánku.

Toto kúzlo môžeme opakovať každý deň, až kým sa nám nevyplní.

Ako vyriešiť svoje aktuálne problémy a starosti?
Ak sa sami nechcete púšťať na tenký ľad mágie, môžete sa namiesto toho obrátiť na kartárku a nechať si vyložiť karty. Aj týmto spôsobom sa dozviete, čo vás čaká, alebo ako vyriešiť svoje aktuálne problémy a starosti.

veštice online