Veštecké karty: Prehľad tých najvýznamnejších

Snáď každý vie, že pomocou výkladu kariet je možné predpovedať budúcnosť, poodhaliť tú tajomnú oponu a nahliadnuť aspoň na chvíľu za ňu, zistiť tak, čo nás pravdepodobne čaká alebo načo si dať pozor a čoho sa vyvarovať. Asi najznámejšie karty určené na veštenie a vykladanie sú tie tarotové. Nie sú ale jediné. Pozrime sa preto spoločne na prehľad tých najvýznamnejších kariet, z ktorých je možné veštiť osud.

Tarotové karty

Tarotové karty
Samotný vznik tarotových kariet je obostretý tajomstvom. Nepoznáme teda ich pôvod, nevieme, kým či kde boli vytvorené. Zmienka o nich sa však v písomných prameňoch objavila už v stredoveku, nesporne sú teda veľmi staré!

Ako tarotové karty vyzerajú? Dohromady ich je 78 a zahŕňajú tri rôzne okruhy: je to 22 Veľkých arkán, 56 Malých arkán (a z toho je 16 takzvaných dvorný kariet). Výklad tarotu nie je úplne jednoduchý, treba kartám naozaj rozumieť a vedieť ich správne interpretovať.

Anjelské karty

Anjelské karty
Oproti tarotu sú anjelské karty vhodné pre každodenný výklad, môžeme sa nimi tiež inšpirovať a nechať sa povzbudiť v každodennom živote. Sú totiž pozitívne, zlých správ sa od nich nedočkáme. Anjeli nás skrze tieto karty jemne smerujú našou životnou cestou a osudom, napomáhajú v tých správnych rozhodnutiach.

Súprava zahŕňa dohromady 44 anjelských kariet, pričom výklad je možné urobiť z 1 až 3 kariet. Ak vykladáme všetky 3 karty, potom tá prvá sa vzťahuje k minulosti, druhá k súčasnosti a tretia k budúcnosti.

Žolíkové karty

Žolíkové karty
S žolíkovými kartami sa väčšinou hrajú rôzne kartové hry a sú formou zábavy. Ale tiež z nich je možné veštiť a nechávať si radiť v rôznych životných situáciách. Málo známou a zaujímavou skutočnosťou je totiž fakt, že sú v skutočnosti staré, pochádzajú už zo stredoveku – ale čo je ešte dôležitejšie, údajne priamo vznikli z kariet tarotových!

Týchto kariet je v súprave dokopy 32 a sú rozdelené do štyroch rôznych farieb: srdce, piky, káry a kríže. Každá z nich pri vykladaní symbolizuje niečo iné, napríklad srdcia sú pozitívne a zvestujú radostné oznámenia, naopak kríže prinášajú nepriaznivé správy.

Cigánske karty

Cigánske karty
Sú to karty určené priamo k vešteniu. Tiež ich pôvod sa kladie až do stredovekých čias, ale údajne sú ešte staršie! Radia sa dokonca najstarším vykladacím kartám vôbec.

Podoba cigánskych kariet nie je len jedna, naopak existuje veľa rôznych druhov súprav, ktoré sa od seba navzájom líšia. Rozdiely sú napríklad v počte, môže ich byť celkom 24, ale napríklad aj 36 alebo 52. Najčastejší je výklad na štyri karty. Cigánske karty vedia naznačiť to, akým smerom sa má človek v živote vydať, dokážu poodhaliť budúcnosť, pomáhajú odpovedať na otázky a riešiť aktuálne problémy.

Výklad kariet online
Potrebujete sa dozvedieť, čo vás v budúcnosti čaká? Nechajte si vyložiť karty, ktoré poodhalia váš ďalší osud. Stačí zavolať na 0988 700 888 a obrátiť sa na naše veštice.

veštice online