Tri kroky k zmene života

Tri kroky k zmene života

Život prináša radu skúseností, tých pozitívnych i negatívnych. Aj tie negatívne môžu mať pozitívny efekt vtedy, ak prinesú ponaučenie. Niekedy tie negatívne skúsenosti upozornia na to, že je potrebné v živote niečo zmeniť.

Niekedy má človek pocit, že nastal čas pre zásadné životné zmeny, avšak nevie ako na to. Ak sa aj vy chystáte niečo zmeniť, bude sa vám hodiť náš praktický návod. Ku zmene života stačí urobiť tri kľúčové kroky – tu sú.

Prvý krok – rozhodnutie

Je jedno, o akú zmenu pôjde. Môžete sa chcieť napríklad zbaviť zlých zlozvykov, naučiť sa sebeláske, zvýšiť sebadôveru, zbaviť sa svojich strachov alebo napríklad vyriešiť problémy v rodine, vždy treba urobiť najprv onen prvý krok. Tým krokom je rozhodnutie. Pre zmenu sa musíte rozhodnúť.

Rozhodnutie by malo znamenať pevné presvedčenie o tom, že s momentálnym stavom nesúhlasíte a chcete ho niekam posunúť. Súčasťou prvého kroku by mala byť tiež predstava o tom, kam sa skutočne chcete posunúť.

Ak budete chcieť napríklad zmeniť život v zmysle “budem jesť zdravo”, musíte sa utvrdiť v tom, že aktuálne jete zle a chcete jesť inak. Tiež si musíte vytýčiť cieľ, teda to, ako bude váš nový jedálníček vyzerať.

O svojom rozhodnutí nesmiete pochybovať, to je dôležité najmä pre ďalšiu fázu zmeny života.

Druhý krok – prekonanie pochybností

Ani skalopevné rozhodnutie nezabráni tomu, aby sa v priebehu zmeny objavili pochybnosti. Väčšina ľudí skôr či neskôr začne váhať, či ich rozhodnutie bolo šťastné. K cieľu totiž spravidla vedie kľukatá cesta plná prekážok. Každá prekážka znamená tieň pochybností o svojom rozhodnutí.

Na začiatku zmeny je nejaký nápad a spravidla aj mnoho nadšenia, ktoré však čoskoro opadá. Navyše sa objavujú nepríjemné okolnosti, ktoré môžu chuť na zmenu ešte viac stlmiť.
Pripravte sa na to, že prekážky sa tak alebo tak objavia. Ľahšie ich potom prekonáte. Snažte sa tiež dohľadať čo najviac okolností, aby vás nemohli prekvapiť.

Pokiaľ pôjde o spomínanú zmenu jedálnička, samozrejme sa môžu dostaviť aj pocity hladu či nezdravé chute. Nemali by vás prekvapiť, sú úplne normálne, ide len o to, ako sa s nimi vyrovnáte. Pravdepodobne sa tiež objavia pochybovači, ktorí vás budú od vášho rozhodnutia odrádzať a lákať vás k diétnym prehreškom. Počítajte s tým, pripravte si argumenty a pevnú vôľu.

Tretí krok – zažitie zmeny

Ak zvládnete prekážky a odoláte pochybovačom, postupne sa presuniete z fázy zmeny do fázy bežného života. Stane sa to, čo ste si vytýčili, naučíte sa niečo nové, zaradíte do svojich dní niečo dosiaľ neznámeho, osvojíte si nové skúsenosti.

Bude sa vám hodiť podpora rodiny a priateľov. Avšak zmenu ste zavŕšili až vo chvíli, kedy ste si ju osvojili, kedy sa stala súčasťou vášho života a vás samých. Zodpovednosť je len a len na vás.

Pokiaľ pôjde o zdravý jedálniček, zmena je na konci vo chvíli, kedy skutočne jete zdravo. Nemôžu vás zlomiť neprajúci ľudia, jete zdravo bez ohľadu na svoje okolie.

Chcete zmenu života?
Chystáte sa na zmenu, zbierate odvahu pre svoje rozhodnutie, potrebujete prekonať prekážky alebo hľadáte podporu zvonku? Nech ide o akúkoľvek zmenu, pomoc môžete hľadať aj na netradičných miestach, napríklad v online veštiarni. Sú vám k dispozícii kartárky, veštci alebo numerológovia, ktorí vám môžu poskytnúť presne to, čo potrebujete. Stačí len zavolať na 0988 612 700.

veštice online