Tarotové, cigánske alebo anjelské karty? Aké si vybrať?

V čase, keď nebola kníhtlač, tak sa výkladové karty maľovali ručne. Každý balík bol originál a tiež strážený ako významný poklad. Karty boli výsadou tých najvyšších vrstiev, stali sa mystickou zábavou kráľovských a cisárskych dvorov.

Na druhej strane sa spájali s cigánskou tradíciou. Tiež cigánski kočovníci si svoje karty starostlivo strážili, aby ich magickú silu mohli odovzdávať z generácie na generáciu. Dnes je však situácia podstatne iná.

V každom kníhkupectve je k dispozícii celá paleta výkladových kariet, ktoré lákajú na tradíciu či moderné poňatie, tajomnú symboliku, nádherné obrázky a tiež úchvatné spracovanie. Ťažko si tak vybrať jeden jediný balík. V tomto článku vám prinášame tipy, ako si zo širokej ponuky výkladových kariet vybrať tie svoje.

Tarotové, cigánske alebo anjelské karty?

V prvom rade stojí otázka, po akom type výkladových kariet siahnuť. Tie najrozšírenejšie, najznámejšie a najobľúbenejšie sú zrejme tarotové karty. Ich výklad však patrí k tým najzložitejším a vyžaduje hlboké štúdium. Tarotové karty si rozhodne nemožno osvojiť hneď. Sú tak vhodné pre tých, ktorí sa štúdiom výkladu chcú zaoberať dlhodobo a majú záujem o ucelený systém múdrosti.

vyklad kariet

Z tých najznámejších balíčkov Crowley Thoth Tarot či Rider-Waite Tarot sa pre úplných začiatočníkov hodí ten druhý. Crowley Thoth Tarot v sebe nesie hlbokú symboliku, ktorá však vyžaduje pokročilé znalosti (okrem iného v oblasti astrológie alebo kabaly). Rider-Waite tarot je tiež šablónou pre mnoho ďalších sád, ktoré sú skvelé pre úvodné zoznámenie s tarotovým systémom.

Obdobne ako Rider-Waite tarot môžu poslúžiť karty Lenormand. Tie predstavujú akýsi špecifický typ tarotových, resp. cigánskych kariet.

Cigánske karty oproti tarotovými nevyžadujú tak dôkladné štúdium. Ide o obrázkové karty, takže sa ich význam dá mnohokrát pochopiť bez akýchkoľvek znalostí. To však môže viesť k nežiaducemu skresleniu výkladu. Výklad cigánskych kariet je založený na intuícii a voľných asociáciách kartára. Je síce menej náročný na vedomosti, zato vyžaduje jasnú myseľ a osobné predpoklady na veštenie. Oproti tarotovým kartám je cigánskych kariet menej, to výklad tiež zjednodušuje.

Ak hľadáte iba pomocníka pre každodenný život, inšpiráciu a motiváciu, skúste siahnuť po niektorom z balíčkov anjelských kariet. Na rozdiel od ostatných sa anjelské karty dajú vykladať hneď, bez akýchkoľvek znalostí a schopností. Anjelské karty sú tou najkratšou cestou k vyššej múdrosti a radám. Predstavujú tiež ten najjednoduchší spôsob ako sa spojiť s anjelmi. Viac sa dozviete v sekcii Anjelské karty.

Vyberajte srdcom

Ak ste si definovali typ kariet, o ktoré máte záujem, dajte priestor svojmu srdcu. Karty si dôkladne prezrite, ošiahajte a dajte im priestor, aby vás nejako oslovili. Riaďte sa vlastnou intuíciou a srdcom.

Hoci je dnes k zakúpeniu celá rada výkladových kariet, tým najlepším spôsobom, ako karty získať je dostať ich darom. Tie najcennejšie karty sú pre kartára tie darované.

Máte záujem o výklad kariet?
Ak hľadáte karty kvôli vyriešeniu vlastnej budúcnosti, môžete sa obrátiť na kartára. Nemusíte si tak karty kupovať, nemusíte sa s nimi učiť zaobchádzať, navyše získate potrebný nadhľad a neutrálny prístup.

Výklad kariet dokonale ovládajú veštci a veštice, na ktorých sa môžete obrátiť jednoducho prostredníctvom telefónu. Zavolajte do našej online veštiarne na telefón 0988 612 700.

veštice online