Tajuplná mágia kameňov pre začiatočníkov

Tajuplná mágia kameňov

Drahé kamene fascinujú ľudstvo už od pradávna. A nie je sa čomu diviť, tieto pôvabné kamene medzi ostatnými vynikajú svojou krásou. Môžu maťveľa možných podôb, tvarov a farieb. Ak človek na drahý kameň pri potulkách prírodou natrafí, zvyčajne ho len ťažko prehliadne. Naopak, tieto kamene totiž priťahujú našu pozornosť ako magnet a nezriedka sa stane, že dotyčný si onen tajomný kamienok odnáša so sebou domov.

Čarovný svet drahokamov a polodrahokamov

Pod označením drahé kamene sa ukrývajú všetky kamene, ktoré sa pýšia dekoratívnym vzhľadom. Patria sem najmä drahokamy a polodrahokamy. Prvé uvedené, drahokamy, sú v prírode veľmi vzácne, vyznačujú sa tvrdosťou a celkovou odolnosťou voči poškodeniu, majú nádhernú čistú farbu a navyše sa krásne lesknú. Do tejto skupiny patria napríklad diamanty, smaragdy, zafíry, rubíny. Tiež polodrahokamy majú veľmi príťažlivý vzhľad, ale v prírode sú už trochu početnejšie, preto sú dostupnejšie.
Ľudia drahé kamene vyhľadávali už od praveku, inak tomu nebolo ani v neskoršom staroveku a v stredoveku. Boli súčasťou nejedného šperku a vybrané kamene nesmeli chýbať ani v korunovačných klenotoch. Predstavovali významnú obchodnú komoditu a v neposlednom rade hrali dôležitú úlohu v magických rituáloch. Drahokamy a polodrahokamy sú vysoko žiadané aj v dnešnej modernej dobe, a to najmä v klenotníctve.

Mágia drahých kameňov

Patríte k tým, ktorým svet drahých kameňov doslova učaroval? Potom môžete vyskúšať aj ich tajomnú magickú moc. Nielenže dokážu pomôcť zlepšiť psychický aj fyzická stav človeka, ale niektoré sa môžu stať významnými ochrannými talizmany, zatiaľ čo iné dokážu do života svojho držiteľa privolať lásku.

Ten, kto s mágiou začína a ešte si netrúfne na zložitejšie rituály, by mohol začať práve s drahými kameňmi. Stačí si totiž správne zvoliť konkrétny kameň podľa požadovaných vlastností a následne ho jednoducho nosiť pri sebe, prípadne ho uložiť v domove.
Dodržiavať treba iba niekoľko základných pravidiel. Ku kameňu by sme sa mali správať s úctou a rešpektom. Mal by slúžiť len na prospešné účely. Akonáhle ho začneme používať v mágii, už by sme s ním mali zaobchádzať ako s magickým predmetom – už nie je ozdobou alebo dokonca hračkou, nepožičiava sa. Čas od času je potrebné kameň takzvane nabiť, aby si udržal svoje magické či liečiteľské schopnosti. Niektoré druhy stačí opláchnuť pod čistou tečúcou vodou, ďalšou možnosťou je nechať na kameň po celý deň pôsobiť slnečné lúče, prípadne naopak mesačný svit pri splne vtedy, ak je nočná obloha jasná.

Drahé kamene pre začiatočníkov

Krištáľ

Číry krištáľ je univerzálnym magickým kameňom. Možno ho využiť pre zvýšenie účinkov vykonávaného kúzla, je užitočným pomocníkom pri predpovedaní budúcnosti aj pri relaxačných technikách a meditácii. Je tiež ochranným kameňom so širokou paletou liečivých vlastností.

Ruženín

Tento nežný ružový kameň je vhodnou voľbou pre tých, ktorí chcú nájsť životného partnera, zlepšiť kvalitu partnerského spolužitia alebo vrátiť do vzťahu zamilovanosť, lásku a harmóniu.

Ametyst

V dnešnej uponáhľanej dobe by mal pri sebe nosiť fialový ametyst snáď úplne každý. Ide totiž o účinný kameň proti každodennému stresu, okrem toho odstraňuje únavu, pôsobí proti negatívnym emóciám a udržuje človek v psychickej kondícii.

Poraďte sa s vešticou
Neviete, ktorý konkrétny drahý kameň môže napomôcť vyriešiť vaše aktuálne starosti? Poraďte sa s vešticou a vyberte spolu kameň priamo na mieru.

veštice online