Preprogramujte svoju myseľ a zmeňte tak svoj život

Silvova metóda kontroly mysli

Určite už ste počuli tvrdenie, ktoré hovorí, že všetko je v našej hlave. A dokonca existuje prepracovaná metóda, ktorá sa zaoberá práve tým, ako “preprogramovať” naše myslenie tak, aby sme dosiahli vytýčené ciele, splnili si svoje sny a zmenili svoj život k lepšiemu. Hovorí sa jej Silvova metóda kontroly mysle (skrátene iba SMKM).

Alfa frekvencie je základ

Silvovu metódu vyvinul José Silva, ktorý pochádzal z texaskej americko-mexickej rodiny. Síce nemal patričné vzdelanie, ale zaujímal sa o rádiotechniku a zároveň o psychológiu. Tieto dve zdanlivo úplne odlišné disciplíny dokázať spojiť a vytvoril spôsob, ako ovládať svoju vlastnú myseľ tak, aby z toho mal dotyčný človek prospech a bol úspešným vo svojom živote. Princíp spočíva zjednodušene v tom, že najprv je potrebné sa naladiť na tzv. Alfa frekvenciu. Tú pozná a zažíva úplne každý, najčastejšie v priebehu zaspávania alebo naopak prebúdzania či trebárs pri relaxácii. Ako náhle sa podarí dosiahnuť túto doslova zázračnú frekvenciu, niekoľkokrát sa zopakuje to, čo chceme dosiahnuť. Je dôležité formulovať vetu v prítomnom čase. “Chcel by som byť zdravý” alebo “Raz budem zdravý”, je teda nesprávne, nahradíme to správnejším “Som zdravý” alebo pokojne “Cítim sa skvele a v kondícii”. Takto sformulovanú vetu ešte niekoľkokrát zopakujeme a predstavujeme si, že je už realitou. Potom opäť z hladiny alfa vystúpime.

Zdá sa to jednoduché a ono to ľahké skutočne je. Týmto spôsobom totiž dochádza k “preprogramovaniu našej hlavy” a podvedomých vzorcov, ktoré sú v nej uložené a ktorými sa náš mozog riadi. V našej mysli tak dôjde k zmene a začne pracovať s nami vyslovenou vetou ako so skutočnosťou. A to vzápätí vedie k tomu, že naše želanie sa postupne skutočnosťou naozaj stane.

Naučiť sa dá všeličo

Silvova metóda môže zmeniť život úplne každému. V dnešnej dobe sú navyše dostupné kurzy, kde sa s ňou človek môže bližšie zoznámiť, naučiť sa rýchlo navodzovať alfa frekvenciu a správne vyslovovať svoje túžby, ktoré si chce splniť.

Čo všetko je možné takto ovládať? Je možné kontrolovať svoj vlastný spánok, naučiť sa rýchlo a bez dlhého prevaľovania zaspať, výrazne prehĺbiť kvalitu spánku, zamedziť nočným morám alebo si dokonca v hlave nastaviť čas prebudenia. Táto metóda ale umožňuje aj kontrolovať stav bdelosti, konkrétne napríklad načerpať energiu a odbúrať únavu počas náročného dňa, a to bez potreby okamžitého odpočinku alebo kofeínového dopingu.

Obľúbené sú tiež tzv. Pamäťové háčiky, čo je jednoduchá technika zlepšujúca pamäť a uľahčuje napríklad zapamätať si dlhší nákupný zoznam, čas a miesto pracovného stretnutia, telefónne čísla a podobne. Ako zrkadlo mysli sa potom označuje technika, ktorá má za úlohu ovplyvňovať budúce udalosti a situácie. S jej pomocou si okrem iného môžeme zabezpečiť, že pri ceste na dôležitú schôdzku neuviazneme v dopravnej zápche, na dovolenke nám bude priať príjemné počasie alebo hravo zvládneme prijímací pracovný pohovor bez zbytočného stresu. Takto môžeme ovládať náš život, aby bol kvalitnejší a pre nás samotných jednoduchší a aby sme boli viac spokojní, sebavedomí a vyrovnaní.

Túžite zmeniť svoj život?
Túžite zmeniť svoj život, ale neviete, ako na to? Chceli by ste niečo urobiť inak, ale bojíte sa urobiť krok do neznáma? S pomocou veštice to môže byť oveľa jednoduchšie.

veštice online