Planéty a ich význam v horoskope

planety

Astrológia ako taká je založená na konšteláciách hviezd. Spája význam jednotlivých planét s ich konkrétnym postavením v danom okamihu, s ohľadom na konkrétne miesto na Zemi. Tak vzniká horoskop.

V tomto článku si stručne predstavíme význam jednotlivých planét.

Slnko

Slnko je darcom života, symbolizuje ducha. Postavenie Slnka ukazuje naše vlastnosti a schopnosti, vďaka ktorým môžeme zažiariť. Môže pomôcť s voľbou vhodného povolania. Slnko nám dáva pocit vlastnej jedinečnosti, posilňuje sebavedomie.
Slnko býva spájané s mužským princípom, môže vysvetľovať vzťah k otcovi. Značí tiež vlastné ego. Viaže sa ku znameniu Leva.

Mesiac

Postavenie Mesiaca v horoskope naznačuje to, čo nám dáva pocity bezpečia a istoty. Ukazuje, ako odpočívať. Reflektuje tiež vzťah k vlastnému telu. Ak Slnko vládne rozumu, Mesiac vládne inštinktom a citom.
Mesiac je planétou plodnosti. Je symbolom ženstva, je prepojený s matkou a tiež detstvom. Luna náleží k znameniu Raka.

Merkúr

Merkúr je planétou rozumu a komunikácie. Ovláda mozog, ale aj jazyk alebo sluch. Symbolizuje intelekt, ukazuje, ako pracuje naša myseľ.
Merkúr spája ženský a mužský princíp. Symbolizuje vzťahy so súrodencami a ďalšími príbuznými. Viaže sa k znameniu Panny a Blížencov.

Venuša

Venuša je planétou lásky. Okrem Mesiaca v sebe nesie najviac ženskosti, má v sebe aj krásu či zmyselnosť. Je spájaná s umením, ale napríklad aj s márnivosťou.
Venuša poukazuje na naše partnerské vzťahy, ale aj finančné otázky. Je spájaná so znamením Býka a Váh.

Mars

Mars je symbolom činnosti, tiež odvahy, boja a moci. Nesie tvorivú i ničivú energiu. Poukazuje na to, ako využívame svoju silu, akým spôsobom dosahujeme svoje ciele.
Symbolizuje mužnosť, silu, tiež sexualitu alebo agresivitu. Mars sa spája so znamením Barana.

Jupiter

Jupiter je planétou múdrosti a blahobytu. Označuje sa tiež ako planéta šťastia. Povzbudzuje pozitívne vlastnosti, tiež optimizmus a nadšenie.
Je spájaný so znamením Strelca.

Saturn

Saturn je planétou prekážok a povinností. Nesie kruté aspekty, pesimizmus, opatrnosť, ale aj zodpovednosť, spravodlivosť a zmysel pre poriadok. Môže znamenať obmedzenie, sklamanie a strach.
Vyzdvihuje trpezlivosť a rozvážnosť. Viaže sa k znameniu Kozorožca

Urán

Urán symbolizuje zmenu, v pozitívnom i negatívnom zmysle. Nesie v sebe nepokoj, nevypočítateľnosť, tiež originalitu.
Spája so znamením Vodnára.

Neptún

Neptún je planétou božstva, ktorá poukazuje na vyššie sily. Vyzdvihuje duchovné a meditačné cvičenia.
Neptún je spájaný s iracionálnosťou, tiež senzitivitou či umeleckým talentom. Môže sa spájať aj so závislosťami či s psychózami. Viaže sa ku znameniu Rýb.

Pluto

Pluto je planétou ľudského ducha. Symbolizuje večný kolobeh života. Posilňuje tie zlé, ale aj tie dobré vlastnosti človeka. Môže poukazovať na transformáciu, ale tiež zradu, agresiu alebo posadnutosť.
Spája so znamením Škorpióna.

Čo hovoria planéty o vás a vašom živote?
Aké bolo postavenie planét v čase vášho narodenia? Aké vlastnosti prinášajú do vášho života? Opýtajte sa niektorého z našich skúsených astrológov.
Stačí zavolať na 0988 612 700 a dozviete sa o konkrétnom pôsobení planét viac.

veštice online