Opustil vás? Nie je dôvod smútiť!

Ľutovať odchodu partnera je strata času

Uvádza sa, že rozchod či rozvod s milovaným partnerom je jednou z vôbec najbolestnejších udalostí, ktoré môže človek v priebehu života zažiť. Pritom stretne prakticky každého z nás, veď len v prípade manželstva sa podľa štatistík rozvádza celá polovica párov.

Oveľa náročnejšia je situácia pochopiteľne pre toho, kto je opustený. Ten, ktorý odchádza, si totiž už všetko zrovnal v hlave, často má dokonca aj novú lásku. Kým ten druhý je veľakrát postavený pred hotovú vec a je úplne nepripravený čeliť náhlej strate.

Bolesť po rozchode je prirodzená

Je úplne pochopiteľné, že keď sa jeden z partnerov rozhodne vzťah ukončiť, musí ten druhý zápasiť s celým radom emócií. K tým najčastejším patrí pochopiteľne šok, ľútosť, obrovský smútok, beznádej, strach z budúcnosti. Je bežné, že ten, kto bol opustený, je schopný preplakať dni i noci. Má pocit, že sa celý jeho svet zrútil. Veď vzťahu venoval svoj čas, energiu a v neposlednom rade aj city. Všetko je náhle preč a zdá sa, že nič už nemá zmysel. Veľakrát si snaží udržiavať nádej, že sa k nemu dotyčný zasa vráti a upína sa k tomu ako k jedinému svetlému bodu. Lenže v drvivej väčšine prípadov sa tak už nestane. A tak zatiaľ čo partner, ktorý odišiel, si už väčšinou žije spokojný život a za minulosťou urobil hrubú čiaru, opustený človek spomína na minulosť, žije spomienkami a márnou nádejou.

Ľutovať odchodu partnera je strata času

Krátko po rozchode, prípadne rozvode, má každý človek právo smútiť. Nechajte si však na smútok iba určitý čas, kedy budete plakať, ľutovať, nadávať. Potom je ale na čase sa zdvihnúť a ísť ďalej. Otvoriť svoju dušu budúcnosti a prestať trápiť svoje srdce, ktoré bolí, ale nesmiete si ho nechať zlomiť.

Ublížil vám tým, že od vás odišiel? Potom si vás dostatočne nevážil. Človek, ktorý naozaj miluje, nikdy vedome nespôsobí druhému takú bolesť. Je to presne naopak, nikdy nechce, aby ste sa cítili zle, nieto aby on sám bol príčinou vašej bolesti. Máte pocit, že už sa nikdy nezamilujete, že ste svoje city nechali v predchádzajúcom vzťahu? Potom pamätajte, že nie je dôvod milovať tam, kde nie je žiadna odozva. Šetrite si svoje srdce pre toho, ktorý to ocení a nepošliape ako ten, čo vás odhodil ako použitú handru. Máte strach, že už nikdy nestretnete spriaznenú dušu? Skôr alebo neskôr sa niekto objaví, ale pre túto chvíľu je lepšie byť sám, než s niekým, kto vás nedokáže oceniť.

Tešte sa na novú kapitolu svojho života

Život každého z nás je možné symbolicky priradiť ku knihe. V každej sú rôzne kapitoly, z ktorých niektoré končia dobre a iné zle, niektoré sú plné bolesti, iné sú presýtené radosťou a šťastie. Keď skončí vzťah, je to ako keď dočítame jednu z kapitol. A aj keď sa tomu možno bránime, kapitola už skončila a namiesto nej začína nejaká nová, ktorá je možno oveľa lepšia ako tá predchádzajúca. Stačí len stále dookola nečítať záver kapitoly, ktorá skončila, ale s nádejou sa pustiť do čítania tej nasledujúcej.

Dôverujte budúcnosti, že pre vás pripravila príjemné prekvapenie. Viera v samého seba a viera v lepšie zajtrajšky je tým, čo dokáže transformovať realitu. Smútok priťahuje ďalšie dôvody ku smútku. Naopak optimizmus dokáže naozajstné zázraky. My sami teda rozhodujeme o tom, aký náš život bude.

Otázky v láske?
Vráti sa k vám ten, kto vás opustil a vy ho stále milujete? Alebo na vás už za rohom čaká nová láska?Jednoducho si nechajte vyložiť karty a zistite, aký bude váš život v najbližšej budúcnosti.

veštice online