Okúste magickú kúpeľ v soli

Magický kúpeľ v soli

Soľ k ľudskému životu neodmysliteľne patrí a snáď nikto z nás si bez nej nedokáže predstaviť svoj život. Nie nadarmo sa stala aj námetom jednej obľúbené rozprávky, úslovie “soľ nad zlato” ukrýva hlbokú múdrosť. Hoci najčastejšie soľ používame v kuchyni k nevyhnutnému dochutenie rôznych pokrmov, jej využitie je omnoho širšie a svoje dôležité postavenie má tiež v mágii.

Soľ a jej význam v mágii

V mágii je soľ veľmi cenená predovšetkým pre svoj celkovo očistný charakter. V tejto oblasti sa jej len tak niečo nevyrovná. Čo všetko dokáže? Magické rituály so soľou dokážu prečistiť priestor od zlých síl, negatívnej energie, ťaživej atmosféry. Používajú sa predovšetkým v ľudských obydliach, z domova totiž soľ zvládne odstrániť všetko zlé a bývanie bude potom oveľa príjemnejšie, budeme sa cítiť lepšie fyzicky i psychicky, často dôjde dokonca k urovnaniu rôznych rodinných a partnerských nezhôd.

Pre tieto rituály sa používajú buď priamo zrniečka soli, ale vyčistenie interiéru je možné vykonávať tiež za pomoci soľných lámp alebo nádob, ktoré obsahujú soľný roztok. Najčastejšie sa využíva himalájska soľ, ktorá je typická svojou zaujímavou ružovkastou farbou, ale nie je to podmienkou.

Očistná kúpeľ so soľou nielen pre zdravie

Magické účinky soli však môžeme využiť aj inak, a to vo forme očistných kúpeľov. Tie majú blahodarný vplyv na fyzické zdravie a ovplyvňujú tiež psychickú pohodu človeka. Pre túto kúpeľ sa väčšinou využíva soľ z Mŕtveho mora, ktorá je považovaná za najúčinnejšiu. Obzvlášť cenená je táto soľ pre svoj regeneračný vplyv na pokožku, uľavuje pri najrôznejších kožných problémom, predovšetkým atopickom ekzéme, lupienke, akné a vyrážkach. To ale nie je všetko, pozitívne totiž pôsobí tiež na pohybový aparát, kĺby, pomáha pri reumatických problémoch. Táto ozdravná kúpeľ vyniká aj relaxačnými účinkami, uvoľňuje psychické napätie a celkovo upokojuje. Okrem priaznivého pôsobenia na nervový systém tíši svalovú únavu, hydratuje, čistí a silne detoxikuje.

Obľúbená je tiež Epsomská čiže Glauberova soľ, ktorá je veľmi bohatá najmä na horčík a síran. Kúpeľ v tejto soli má tiež široké účinky na ľudské zdravie, okrem iného odstraňuje zápaly v tele, tlmí bolesť hlavy vrátane migrény a pomáha vylučovať takzvaný hormón šťastia, takže zlepšuje náladu.

Pokiaľ chcete výsledný efekt ešte viac umocniť, skúste si kúpeľ so soľou naozaj užiť, nechajte odplávať všetky starosti, každodenné povinnosti a všetko, čo vás ťaží na srdci. Vyberte tiež príhodné osvetlenie, to by malo byť skôr tlmené, použiť môžete napríklad čajové sviečky, ktoré ešte prehĺbia navodenie psychickej pohody.

A vyskúšať môžete tiež ďalšie veľmi jednoduché magické kúzlo. Na začiatku kúpeľa zapáľte sviečku a pomyslite na to, prečo kúpeľ so soľou prevádzate, k čomu alebo od čoho vám mám pomôcť. Po ukončení kúpeľa sviečku rituálne sfúknite.

Aký magický rituál je pre vás?
Oslovte vešticu či kartárku a zistite, aký magický rituál bude šitý na mieru práve vám. Možno vám jeho prevádzkovanie zmení život.

veštice online