Ochranné bylinné kúzla pre váš domov

Ochranné bylinné kúzla

Rôzne ochranné rituály patria k tým vôbec najdôležitejším. Do tejto kategórie patria aj tie, ktoré majú za úlohu ochrániť obydlie proti pôsobeniu zla, negatívnej energie a aj proti ľuďom, ktorí by chceli vstúpiť s nedobrými úmyslami.

Niektoré tieto magické praktiky sú pomerne zložité a vyžadujú značné skúsenosti, ale existujú aj také, ktoré sú jednoduché a sú vhodné pre každý domov. A tie môžete vyskúšať tiež vy, možno vás ich účinok príjemne prekvapí, budete sa doma cítiť oveľa lepšie, bezpečnejšie a bude sa vám tiež lepšie spať.

Medzi najvýznamnejšie magické prostriedky s ochranným účinkom patria vybrané druhy bylín a korenia. Práve ich prenikavá vôňa, prípadne aj niektoré ďalšie vlastnosti, dokážu odpudiť zlých duchov, prečistiť a ozdraviť obývaný priestor od negatívnej energie a celkovo zlepšiť atmosféru. Spôsobov, akým využiť magické pôsobenie bylín, je veľa. Medzi tie najčastejšie patria nasledujúce metódy:

1) Vydymovanie

Vydymovanie patrí medzi prastarú magickú praktiku, obľúbená bola napríklad u pravekých a starovekých kultúr, hojne ju využívajú tiež šamani. Aký je účinok? Predovšetkým pôsobí v pozitívnom slova zmysle na konkrétny priestor, ktorý dokáže celkovo očistiť od všetkého zlého, zápornú energiu eliminovať, naopak posilniť tú priaznivú. K vykurovaniu slúžia väčšinou vykurovadlá, s ktorými sa pomaly prechádza po celom dome. Ich šíriaca sa vôňa by sa mala dostať úplne všade, vrátane všetkých kútov. Pre zvýšenie účinku sa môže k bylinám pridať napríklad soľ, obzvlášť vhodná je ružová himalájska. Soľ má výrazné očistné schopnosti.

2) Rozvešanie po dome

Vynikajúcim a zároveň jednoduchým kúzlom, ako ochrániť obydlie je rozvešanie zväzkov sušených bylín po dome. V žiadnom prípade by sme nemali zabudnúť na tie najdôležitejšie miesta, predovšetkým sa jedná o vlastný vstup do domu a okná. Pre väčší pocit bezpečia a kvalitnejší spánok môžeme skúsiť zavesiť jeden zväzok aromatických bylín priamo nad posteľ.

3) Aromaterapia

Ozdravný a ochranný účinok má aj aromaterapia. Tú je možné využiť napríklad v podobe vonných tyčiniek alebo špeciálnych aromalámp. Vzniknutá vôňa sa voľne šíri interiérom a priaznivo pôsobí nielen na celý priestor, ale aj na jeho prítomné obyvateľa. Okrem ochrannej magickej moci na obydlia má táto vôňa terapeutické účinky a dokonca dokáže pomôcť pri riešení niektorých zdravotných problémov, záleží na druhu zvolenej bylinky.

4) Rozsypanie okolo domu

Jedná sa o vynikajúci spôsob, ako zamedziť vstupu zla do obydlia. Rozsypanie sušených alebo čerstvých rastlín, prípadne korenia, všade okolo domu, vytvorí účinnú magickú bariéru. Ešte viac zvýšime pôsobnosť, ak toto kúzlo vykonáme o polnoci pri splne. Dôležitou podmienkou ale je, aby nás pri našom čarovaní nikto iný nevidel.

A ktoré druhy rastlín alebo korenia použiť? Medzi tie najobľúbenejšie patrí rozmarín, palina, žihľava, levanduľa, šalvia, majorán, klinček a škorica. Silné magické účinky majú tiež okvetné lístky ruže, plody jalovca, santalové a cédrové drevo.

Zabráňte vstupu zlých síl a energie do domova
Ochranných magických rituálov je oveľa viac. Ďalšie tipy, ako ochrániť svoj domov pred zlými silami, vám môže poradiť veštica.

veštice online