Netradičný ovocný horoskop

Ovocný horoskop

Okrem tradičného horoskopu existuje aj veľa tých, ktoré nie sú natoľko známe. Prihovárajú sa k nám prostredníctvom rôznych symbolov, ktoré znázorňujú, aké má príslušné hviezdne znamenie charakterové vlastnosti. A jedným z čarovných symbolických horoskopov je ten ovocný. Máte pevnú kôru ako pomaranč alebo ste kyslý ako citrón? Nájdite sa v ovocnom horoskope a overte si, ako na vás sedí.

Baran (21.3. – 20. 4.)

Barani sú temperamentní a ctižiadostiví. Ľahko sa pre niečo nadchnú a za vytýčeným cieľom dokážu pevne ísť. Na druhú stranu často zabúdajú na ostatných, bývajú netrpezliví a trochu konfliktní. Z ovocia sa k nim najlepšie hodí broskyňa, ktorej povrch je celý pokrytý chĺpkami. Tie dokážu rozhnevať, ale vo vnútri sa schováva šťavnaté sladké vnútro.

Býk (21. 4. – 20. 5.)

Toto znamenie vyniká svojou praktickosťou, šikovnosťou, vytrvalosťou a dôslednosťou. Veľakrát sú však Býci príliš materialistickí a je pre nich typická tvrdohlavosť, neradi ustupujú. Z toho dôvodu k nim patrí ananás, ktorý má tvrdú šupku, pod ktorú nie je ľahké sa dostať.

Blíženci (21. 5. – 21. 6.)

Hviezdne znamenie Blížencov predstavuje dvojčatá, preto ho možno symbolicky priradiť k čerešniam. Práve tie totiž rastú na strome zvyčajne tiež v páre. Čerešne sú spájané s prechádzkou, radosťou, harmóniou, priateľstvom i láskou. To všetko na Blížencov sedí, sú totiž zvedaví, komunikatívni, priateľskí a ľahko nadväzujú vzťahy (ale sú tiež prelietaví).

Rak (22.6 – 22.7.)

Práve pomaranče sú tým ovocím, ktoré sa k Rakom pravdepodobne najviac hodí. Chvíľu skrátka trvá, než sa človek prebojuje pod ich šupku, ktorá ukrýva lahodnú dužinu. Ale každý, kto má rád pomaranča dobre vie, že niekedy môžu byť aj nepríjemne kyslé, preto je potrebné si na Rakov dávať dobrý pozor.

Lev (23.7 – 22.8.)

K Levom patrí hrozno. To už po dlhé tisícročia púta pozornosť, je obdivované pre svoje vlastnosti a chuť. Aby bolo ale naozaj sladké, je potrebné venovať jeho pestovaniu patričnú starostlivosť. A Lev? Tiež ten býva stredom pozornosti, je dominantný a neprehliadnuteľný. A aby sa mu darilo, potrebuje k tomu obdiv okolia. Je to obyčajná náhoda?

Panna (23.8 – 22.9.)

K Pannám sa hodia hrušky. Toto ovocie dozrieva pomerne pomaly a až na jeseň možno zberať úrodu. Panny sú prakticky založené perfekcionistky a dlhú dobu im trvá, než sú s výsledkom svojej práce skutočne spokojné.

Váhy (23.9 – 23.10.)

Váhy vynikajú vrodeným zmyslom pre krásu a harmóniu, majú prirodzené nadanie pre vycibrený vkus. A práve preto sú spájané s jahodami. Jahody patria k vôbec najobľúbenejšiemu ovociu, ktoré je pre mnohých dokonalé svojím vzhľadom i chuťovými vlastnosťami.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

Granátové jablko je zvláštnym druhom exotického ovocia, ktoré odnepamäti symbolizuje sexualitu. Preto sa hodí ku Škorpiónom, pretože pre je nich charakteristická náklonnosť k opačnému pohlaviu. Sú vášniví a vzťahy prežívajú veľmi intenzívne.

Strelec (23.11 – 22.12.)

Strelci bývajú majstri unáhlených rozhodnutí. Dokážu sa veľmi ľahko nadchnúť pre vec, ale ich nadšenie čoskoro vyprchá, preto tiež často nedodržia svoje sľuby. Najčastejšie sú prirovnávaní k mandarínkam. Veľakrát vyzerajú lákavo a sviežo, ale vedia byť nepríjemne kyslé.

Kozorožec (22.12 – 20.1.)

Ku Kozorožcom sa pravdepodobne najlepšie hodia citróny. Kozorožce totiž často potláčajú svoje vlastné pocity, emócie nedávajú najavo, a preto pôsobia navonok príliš stroho, konzervatívne alebo až necitlivo. Mnohí z nich bývajú večne nespokojní a nie je jednoduché sa im zavďačiť.

Vodnár (21.1 – 20.2.)

Vodnári sú spájaní s jablkami. Prečo to tak je? Je nekonečný rad najrôznejších odrôd jabĺk, ktoré sa od seba líšia veľkosťou, farbou i chuťou. A podobne je to aj s Vodnármi, môžu u nich prevažovať rôzne vlastnosti. Často sú náladoví a nie je jednouché sa v nich vyznať.

Ryby (21.2 – 20.3.)

Empatické a večne zasnené Ryby sú ako melóny. Ten, kto si k Rybe nájde cestu skrz trochu tvrdú šupku, objaví úžasne sladké jadro, ktoré vyniká svojou lahodnou a šťavnatou chuťou. Priateľstvo s Rybou je navyše stabilné a väčšinou vydrží už naveky.

Osobný horoskop
Z horoskopu je možné vyčítať nielen charakterové vlastnosti jednotlivca, ale môže dokonca odhaliť, čo dotyčného čaká v nasledujúcom roku a aj v najbližších dňoch. Skúste si nechať vypracovať odborný osobný horoskop priamo od kartárky a zistite, aká bude vaša budúcnosť.

veštice online