Nenechajte sa prevalcovať emóciami iných ľudí

Preberanie cudzích emócií

Už sa vám niekedy stalo, že nálada niekoho iného priamo ovplyvnila vaše vlastné rozpoloženie? Pravdepodobne áno. Určitá miera empatie, teda vcítenia sa do druhých, je v živote dôležitá a užitočná. Mnohí sa však nechajú emóciami druhých ľudí doslova prevalcovať. Týka sa to bohužiaľ predovšetkým negatívnym pocitov, práve tie majú silnú energiu a dokážu veľmi ľahko narušiť rovnováhu iného človeka.

Ako odhaliť preberajú cudzích emócií?

Niektoré situácie, kedy k tomu dochádza, sú pomerne jasné. Pre názornosť si uveďme niekoľko názorných príkladov. Prídete v dobrej nálade z práce domov a váš partner na vás začne doslova chrliť rôzne problémy, ktoré ho počas dňa stretli. Bude nevrlý a podráždený. Je celkom dobre možné, že aj vy úplne zabudnete na svoju pôvodne dobrú náladu. Alebo vás kamarátka požiada o stretnutie a na ňom sa dozviete, že jej manžel jej nielen že zahýba, ale rozhodol sa ju dokonca opustiť. Práve jej žiaľ a zúfalstvo bude pravdepodobne kľúčovou témou vášho rozhovoru. Niet divu, že aj vy budete mať neskôr skleslú náladu a budete cítiť smútok.

U týchto situácií je pomerne jasné, ako a prečo došlo k prisvojeniu cudzích emócií. Nie vždy je to však také jednoduché. Často sa totiž stretneme s niekým, od koho preberieme jeho rozpoloženie, a to bez toho, aby sme o tom mali tušenie nielen my, ale dokonca aj dotyčný. Môže ísť napríklad o stretnutie s niekým, kto práve prežíva hlboký žiaľ, ale druhému sa z nejakého dôvodu nezverí. Napriek tomu sa okolo neho šíri neviditeľná energia smútku a tiesne, ktorá môže ľahko zasiahnuť aj druhých. V tomto prípade je veľmi ťažké odhaliť pôvod týchto emócií.

Úmyselne z nás dokážu vysať energiu takzvaní energetickí upíri. Tí dokážu iným ľuďom veľmi úspešne nielen pokaziť náladu a celý deň, ale pokojne aj spôsobiť nervozitu a tieseň, búšenie srdca, tras rúk alebo bolesti hlavy.

Základné pravidlá obrany

Proti nechcenému preberaniu záporných emócií sa dá našťastie brániť. Je však potrebné si najprv uvedomiť, či poznáme ich pôvod. Ak nás pravidelne rozhodí konkrétna osoba, je tým najjednoduchším riešením sa s ňou prestať stýkať. Bohužiaľ, toto riešenie ale často možné nie je. Môže ísť totiž napríklad o rodinného príslušníka alebo kolegu z práce. V takom prípade je najlepšie sa naučiť nad jeho nálady povzniesť a predstaviť si, že máme okolo seba pomyselný štít alebo bublinu, ktorý nás pred jeho “útokom” ochráni. Ak nás zahlcuje svojimi starosťami a aj z krásneho slnečného dňa dokáže urobiť tragédiu, je dobré skúšať ho jemne smerovať pozitívnym smerom.

V prípade, keď zdroj, ktorý nás vyčerpáva, nepoznáme, je situácia o niečo zložitejšia. Ale aj ona má svoje riešenie. Ak sa cítime divne, bez nálady, vyčerpaní alebo úzkostlivý, a to všetko bez zjavnej príčiny, je dobré sa na tieto emócie zamerať a zanalyzovať ich. Naozaj sa nič zlé nestalo? Ak nie, tak sú tieto emócie zbytočné. Skúste zavrieť oči a pomyselne emócie zabaliť do guľôčky a tú zahodiť. Preventívnou ochranou proti energetickým upírom môže byť tiež osobný talizman. Negatívnu energiu odráža späť magické zrkadlo, proti zlu všeobecne pôsobí sušená šalvia.

Veštica vám poradí
Chcete si vytvoriť vlastný osobný talizman proti energetickým upírom? Veštica vám poradí, ako ho vytvoriť na mieru, jeho účinnosť potom bude najsilnejšia.

veštice online