Naučte sa automatickú kresbu aj vy

automatická kresba

Formou automatickej kresby vznikajú zvláštne a neobvyklé obrázky, ktoré však nemajú za úlohu vizuálne zaujať, ale ich význam je oveľa hlbší. Obraz vzniknutý prostredníctvom automatickej kresby môže byť odtlačkom duša kresliara, zobrazovať jeho myšlienky, náladu, vnútorné pocity, tajné túžby, sny, ale aj fyzický zdravotný stav. Týmito obrázkami sa k nám môžu prihovárať anjeli a ďalšie nadprirodzené bytosťami a môžu byť tiež komunikačným kanálom s osobami, ktoré už zomreli.

Automatická kresba dokáže diagnostikovať rozličné problémy a hlavne nájsť správne riešenie, môže nám pomôcť vyznať sa sami v sebe a nájsť životný pokoj a istotu. Vie zlepšiť prúdenie energie v tele a odstrániť prípadné blokády. Môže mať tiež očistný charakter a oslobodiť nás od všetkého, čo nás ťaží na duši. Pomôže nám aj v medziľudských vzťahoch, pretože odhalí skutočnú povahu a úmysly našich blízkych či známych, uľahčí tiež celkovú orientáciu v živote.

Ako praktizovať automatickú kresbu?

Význam a úžitok automatickej kresby je obrovský, prečo teda jej potenciál nevyužiť? Vyskúšať ju navyše môže úplne každý, niekto pre ňu má prirodzené vlohy a pôjde mu to ľahko, niekto iný bude potrebovať viac cviku a trpezlivosti. V zásade môže ale automatickú kresbu praktikovať skutočne každý.

Automatická kresba vzniká prostredníctvom intuície, nášho podvedomia. Niekedy sa tiež tento stav označuje ako stav zmeneného vedomia či stav mysle v hladine alfa. Aby sme teda mohli kresliť, musíme sa najprv do tohto stavu naladiť. K tomu je možné využiť rôzne relaxačné techniky, meditáciu, znalosti prvkov jogy, napomôcť nám môže tiež dobre zvolená relaxačná hudba, ktorá dotvára atmosféru a udržiava nás v požadovanej hladine.

Pri kreslení potrebujeme “vypnúť” rozum a naopak nechať voľne pôsobiť naše podvedomie, emócie a cit. To nie je v dnešnom racionálnom svete príliš jednoduché, ale pri pravidelnom tréningu nebude vzápätí problém to dosiahnuť. Tento stav je pre nás veľmi výhodný všeobecne, pretože nám pomôže relaxovať, odpúta nás od stresu a každodenných starostí, zbaví nás únavy i negatívnych myšlienok.

Čo je potrebné k automatickej kresbe? Okrem navodenia vyššie uvedeného stavu je to hlavne izba, kde by sme nemali byť nikým a ničím rušení. Žiadne zvláštne pomôcky potrebné nie sú. Mali by sme si nachystať iba dostatok čistých papierov a ďalej stačí obyčajná ceruzka. Je však lepšie mať po ruke aj rôzne farebné pastelky alebo fixky, pretože aj zvolenými farbami k nám výsledný obraz prihovára.

Po navodení relaxácie môžeme ešte zavrieť oči a v duchu si zopakovať, prečo sa do kresby púšťame. Či potrebujeme získať odpoveď na nejakú našu otázku, nájsť riešenie určitého problému alebo potrebujeme definovať zdravotný problém a jeho príčinu. Potom už sa môžeme pustiť do kreslenia. Je však dôležité sa príliš nesústrediť a nechať ceruzku či pastelku, aby sama jazdila voľne po papieri tak, ako ju vedie naše podvedomie. Nesmie nás znepokojovať, ak vznikajúce kresba bude pripomínať čmáranicu, cieľom totiž nie je žiadny realistický a starostlivo vykonaný obrázok, ba práve naopak. Výsledné oznámenie sa k nám prihovára prostredníctvom farieb a symbolov.

Ak nedokážete obraz na prvýkrát “preložiť”, nevzdávajte to. S ďalšími a ďalšími kresbami získate viac skúseností a naučíte sa správe rozlišovať ich význam.

Odpovede na vaše otázky
Odpovede na vaše otázky sa neskrývajú len v automatickej kresbe. Môže ich poznať totiž tiež veštica. Ak ich chcete odhaliť a na automatickú kresbu si sami netrúfate, skúste sa obrátiť práve na vešticu a nechajte si poradiť v dôležitých životných rozhodnutiach.

veštice online