Magický význam ruženínu

Ruženín – kameň lásky

Základné vlastnosti a popis

Z mineralogického pohľadu je ruženín jednou z odrôd kremeňa. Jeho vzhľad upúta svojou ružovkastou farbou, ktorá môže byť veľmi svetlá aj pomerne sýta a výrazná. Podoba ruženínu je tiež akoby zahmlená, skrze kameň teda nič neuvidíte na rozdiel od priezračného krištáľu, ktorý je tiež druhom kremeňa. Náleziská ruženínu sú pomerne bohaté a nachádzajú sa takmer po celom svete, môžeme sa s ním stretnúť dokonca aj u nás, iba zriedkavo sa ale tento kameň vyskytuje v podobe kryštálu.

Ruženín a jeho magické vlastnosti

Ak vyberá partner svojej milovanej polovičke šperk s polodrahokamom, často intuitívne zvolí práve nežný ruženín. A to aj napriek tomu, že nemá o jeho magických vlastnostiach ani poňatia. Ruženín je jedným z vôbec najdôležitejších kameňov lásky a vriacich citov. Je symbolom nežnosti, oddanosti, túžby, náklonnosti a vernosti. Tento krásny polodrahokam vyznačujúci sa jemnou krásou je vhodný pre všetkých, ktorí túžia byť milovaní, nedarí sa im zamilovať alebo majú naopak zlomené srdce. Dá sa povedať, že ruženín harmonizuje stav duše, ktorý s láskou súvisí – pomáha ju prijímať aj dávať, uľahčuje vyrovnať sa s odmietnutím či rozchodom.

Ak by sme si ruženín spájali iba s láskou a partnerstvom, potom by sme mu krivdili, pretože má aj ďalšie magické účinky. Dokáže transformovať negatívne emócie v pozitívne, navodzuje pocit pokoja a duševnej pohody. Je vhodný pri problémoch s nespavosťou, pretože vďaka svojej schopnosti celkovo upokojovať napomáha rýchlejšiemu zaspávaniu a navodenie hlbokého spánku. Siahnuť po ruženíne by mali tiež všetci ľudia, ktorí sú smutní alebo v depresii, učí totiž radovať sa z maličkostí aj celkovo zo života ako takého, pomôže prekonať ťažké životné udalosti. Okrem iného tiež prehlbuje schopnosť empatie a pomáha pozerať sa na svet z tej lepšej stránky.

Jednoduché kúzla s ruženínom

Asi tým najjednoduchším kúzlom je prosté nosenie ruženínu čoby talizmanu. Aby bolo jeho pôsobenie čo najsilnejšie, mal by byť umiestnený tak, aby sa priamo dotýkal tela. Môže byť napríklad zavesený na šnúrke či retiazke okolo krku, účinný je aj náramok z ruženínu, ktoré obopína ruku. Takto nosený ruženín pomôže udržať si šťastné partnerstvo a prehĺbi vzájomné puto. Najväčšiu silu má polodrahokam, ktorý je darovaný priamo naším milovaným či milovanou.

Známe sú rituály sviečok, ktoré majú za úlohu privolať lásku a nájsť toho pravého partnera. Na tento účel sa najviac používajú sviečky, ktoré sú vyrobené z červeného či ružového vosku. A samotné kúzlo sa môže ešte znásobiť, pokiaľ ku sviečke položíme ruženín.

Stabilný, dlhodobý a perspektívny partnerský vzťah by mal pomôcť udržať ruženín, ktorý sa umiestni do spálne dotknutých partnerov. Ale pozor, ak sa rozhodnete ho položiť na nočný stolík, mali by byť v tom prípade ruženíny dva – každý na jednom zo stolíkov. V opačnom prípade by sa mohlo stať, že zatiaľ čo jeden z partnerov bude stále bláznivo zamilovaný, hĺbka citov toho druhého začne pomaly slabnúť.

Túžite po láske?
Možno, že už niekde doslova za rohom na vás čaká vysnívaný partner. Chcete sa dozvedieť pravdu? Nechajte si odhaliť osud od veštice, zavolajte na 0988 700 888.

veštice online