Jednoduché domáce veštenie môžete skúsiť aj vy

Jednoduché domácí věštění

Ak túžite poznať svoju budúcnosť alebo si neviete rady v dôležitých životných otázkach, je najlepšie obrátiť sa na skúseného veštca alebo vešticu a nechať si urobiť profesionálny výklad. Pre ľahšiu orientáciu v každodennom živote však aj vy sami môžete vyskúšať jednoduché veštecké metódy.

Tie sú totiž určené úplne pre každého a možno sa im venovať dokonca v pokoji vlastného domova. Týchto domácich spôsobov veštenia je celá rada, v tomto článku si preto predstavíme iba niekoľko z nich, ku ktorým nie sú potrebné žiadne zložité veštecké pomôcky.

Veštenie z kuchynskej soli

Kuchynskú soľ má doma úplne každý. A práve aj jej belavé zrniečka je možné využiť pri predpovedaní budúcnosti. Vôbec najjednoduchšia metóda je tá, kedy si vezmeme hrsť soli do ruky a v duchu alebo nahlas prenesieme otázku, na ktorú túžime poznať odpoveď.

Potom soľ hodíme na rovný a najlepšie aj tmavý podklad. Obrazec, ktorý zrniečka soli vytvoria, je symbolickým znázornením odpovede na našu otázku. Pri jej správnom výklade treba zapojiť aj intuíciu a snažiť sa vcítiť do toho, čo sa nám asi vzniknutý obrazec snaží naznačiť.

Soľ je vhodná aj pre najrôznejšie magické rituály, navyše má aj silný očistný charakter.

Veštenie z obrúska

K vešteniu je možné použiť dokonca aj obyčajný papierový obrúsok. Princíp je podobný ako v prípade predpovedania budúcnosti zo soli. Obrúsok vezmeme, myslíme na to, čo nás zaujíma a postupne obrúsok trháme na malé kúsočky nad nejakou rovno podložkou (napríklad nad kuchynským stolom). Necháme, aby trhané kúsky voľne zlietali na podložku. Až máme hotovo, opäť sa zameriame na obrazec, ktoré útržky obrúska utvorili. Je v nich ukrytá odpoveď na našu otázku.

Veštenie z voskovej sviečky

Tiež sviečka je vecou, ktorú má väčšina z nás vo svojej domácnosti. Akým spôsobom ju využiť pre veštenie? Tentoraz je to podobné ako v prípade známeho liatia olova cez vianočné sviatky. Prichystáme si nádobu so studenou vodou. Najvyššie misu alebo inú širšiu nádobu. Zapálime sviečku a vyslovíme otázku. Potom sviečku nakloníme nad vodnú hladinu a necháme vosk, aby do nej voľne odkvapkával. A opäť sa pokúšame rozlúštiť to, čo sa nám vzniknuté tvary snažia odkázať.

Veštenie z knihy

Táto veštecká metóda je oproti tým predchádzajúcim trochu odlišná a pravdepodobne vôbec najjednoduchšia. Na začiatku si vyberieme z knižnice jednu knihu. O výbere príliš nepremýšľame, necháme svoju intuíciu, aby viedla naše ruky. Opäť je potrebné vzniesť dotaz, ktorý sa týka niečoho, čo nás aktuálne zaujíma. Následne otvoríme knihu a poslepiačky zabodne prst do určitého miesta.

Práve tá veta, na ktorú ukazujeme, je odpoveďou. Musíme mať na pamäti, že aj tieto slová sa k nám prihovárajú symbolicky. Je možné, že nám na prvý pohľad nedávajú zmysel, preto je potrebné snažiť sa ich význam pochopiť viac do hĺbky. Je dokonca možné, že namiesto textu podvedome ukážeme na nejakú fotografiu alebo ilustráciu v knihe. Aj v tom prípade sa snažíme pochopiť, čo nám daný obrázok naznačuje.

Pokiaľ si na domáce veštenie netrúfate alebo potrebuje komplexnejší a odborný výklad, nie je nič ľahšie než zveriť sa do rúk naozajstnej veštice, ktorá vidí celý váš osud.

veštice online