Jarné bylinky, ktoré pohladiana tele i duši

Jarné bylinky

S prichádzajúcou jarou sa prebúdza aj príroda. A práve prvé jarné bylinky majú napospol zaujímavé liečivé účinky, a to nielen na fyzické zdravie človeka, dokážu totiž pomôcť aj ľudskej duši. Jarné rastliny je možné navyše využiť aj v mágii a pri najrôznejších rituáloch.

Žihľava

Mladé čerstvo odtrhnuté výhonky žihľavy oživia jarné pokrmy, skvelé sa hodia napríklad do vaječných jedál alebo napríklad do plnky. Žihľava je známa predovšetkým svojimi prečisťujúcimi a detoxikačnými účinkami, popíjanie žihľavového čaju je vynikajúcou jarnou ozdravnou kúrou. Táto bylinka pomôže od fyzického i psychického vyčerpania, povzbudí a dodá nový elán do života.
V mágii bývala žihľava spájaná s ohňom a bleskom. Práve pred živlami mala ochrániť obydlie človeka. A nielen pred nimi, považovala sa za účinnú v boji proti negatívnej energii a mala dokonca vedieť odvrátiť kliatbu.

Podbeľ

Táto žltá kráska je vynikajúca pri nachladnutí, kašli a zahlienení, o tieto zdravotné problémy nie je v prvých jarných mesiacoch núdza, preto sa oplatí na túto bylinu pamätať. Pomôže tiež pri problémoch s dýchaním a uľaví pri astme.
Podbeľ by mal podporovať schopnosť veštenia, prehlbovať intuíciu, zlepšovať schopnosť relaxácie a meditácie. Celkovo je to bylinka prebúdzajúca duchovno ako také.

Púpava

Tento pre niekoho všedný jarný kvet je doslova liečivým zázrakom, má totiž celý rad zdraviu prospešných účinkov. Okrem iného účinne prečistí organizmus od nežiadúcich látok, zlepší činnosť pečene a zaženie jarnú únavu.
Pretože má púpava schopnosť prebúdzať intuíciu, bola vždy považovaná ako vhodný prostriedok, ktorý podporoval predpovedanie budúcnosti. Tiež púpave bola pripisovaná ochranná moc, najmä mala ochraňovať ženy pred nebezpečenstvom rôzneho pôvodu.

Sedmokráska

Drobná a nežná sedmokráska má celé široké spektrum liečivých látok. Aj ona je vynikajúcou bylinkou do jarných čistiacich kúr. Okrem iného zlepší stav kožných ochorení, pomôže pri kašli a zahlienení.
O sedmokráske sa hovorí, že je vhodná pre magické rituály, ktoré majú za úlohu privolať lásku, prebudiť túžbu alebo udržať si partnera.

Medvedí cesnak

Jeho popularita v poslednej dobe rastie a nie je sa čomu diviť. Túto chutnú bylinu dobre poznali už starí Slovania a pestovali si ju u svojich sídiel. Medvedí cesnak je vynikajúcim liekom proti nachladnutiu, bronchitíde, znižuje krvný tlak a má blahodarný vplyv pri zažívacích problémoch. Je navyše považovaný za účinné prírodné antibiotikum.
Medvedí cesnak má schopnosť odpudzovať všetko zlé – zlé úmysly, lži, podlosť a faloš, zradu. Pôsobí proti negatívnym vibráciám tým, že ich dokáže pohltiť.

Zádušník

Zádušník je pomerne nenápadná bylinka s fialovými kvietkami pripomínajúcimi hluchavku. Je výborný pri zápale priedušiek, prechladnutí, pomáha pri prekyslení žalúdka a pri nepríjemnom nadúvaní, priaznivo podporuje trávenie.
Predovšetkým v stredoveku mal v mágii dôležitú úlohu, pretože sa verilo, že dokáže ochrániť pred morom.

Ako sa cítiť celkovo lepšie?
Najlepším spôsobom, ako sa cítiť celkovo lepšie, je nájsť si bylinku “priamo na mieru”. S výberom Vám môže poradiť veštica alebo kartárka.

veštice online