Hrozia vám antidepresíva? Stres radšej rozchoďte!

Blahodarné účinky chôdze

Nie je snáď žiadnych pochýb o tom, že dnešná uponáhľaná doba orientovaná predovšetkým na úspech a kariéru, je pre väčšinu ľudí pomerne psychicky náročná. Spoločnosť kladie na každého z nás vskutku vysoké nároky. V prípade žien sa napríklad očakáva, že budú mať stabilnú a zaujímavo hodnotenú prácu, doma budú dobré gazdinky, v posteli sexy milenky a v neposlednom rade budú skvelé mamičky a milujúce partnerky. Skĺbiť všetko naraz a obstáť na všetkých frontoch na jednotku je takmer nemožné. Niet divu, že mnoho žien (ale nezriedka aj mužov) sa cíti pod obrovským tlakom a užívanie antidepresív je dnes už skoro bežnou súčasťou každodenného života.

Nebuďte so stresom kamaráti

Dlhodobý stres má ďalekosiahle následky na naše telo i dušu. Dokáže z nás vysať všetku energiu, motiváciu, chuť čokoľvek podnikať, dobrú náladu a optimizmus. Čím dlhšie nás stres sužuje, tým väčšie sú jeho následky a tým dlhšie tiež trvá, než sa dáme opätovne dokopy a postavíme sa späť na nohy. Antidepresíva môžu v niektorých závažných prípadoch skutočne pomôcť, ale veľakrát k nim siahame zbytočne príliš skoro, keď možno využiť aj iné metódy, ktoré nám pomôžu sa dať psychicky do pohody. A jedným zo skvelých bojovníkov proti stresu je obyčajná chôdza!

Zázračný liek menom chôdza

Akonáhle máte pocit, že neviete kadiaľ kam a každodenné starosti nad vami začínajú mať prevahu, začnite chodiť! Môže sa to zdať ako bláznovstvo, ale táto jednoduchá metóda naozaj funguje. Chôdza je totiž pre človeka úplne prirodzenou fyzickou aktivitou, na ktorú telo i duša reagujú priaznivo.

Čo všetko sa začne diať, keď budete pravidelne chodiť? Začnete sa cítiť celkovo lepšie, prečistíte si hlavu, problémy vám razom prídu ľahšie riešiteľné. Získate väčšiu odolnosť voči každodenným starostiam a stresu, stanete sa tiež menej náchylní k nebezpečným depresiám. Chôdza dokáže rozpúšťať negatívne emócie – smútok, tieseň, nenávisť, zlosť, strach. Nie nadarmo sa hovorí, že si prechádzkou prečistíte hlavu, ono to tak totiž v skutočnosti naozaj je.

Pravidelná chôdza zlepšuje kondíciu, posilňuje srdce a celý kardiovaskulárny systém. Svižná dlhšia prechádzka dokáže zrýchliť metabolizmus, teda je skvelou podporou, ak sa potrebujeme zbaviť nadváhy. Okrem toho sa pri chôdzi podporuje správna koordinácie pohybu a celková stabilita tela, posilňuje sa žilový systém dolných končatín, kedy je aj vhodnou prevenciou proti ochoreniu kŕčových žíl.

Chcete čarovať? Choďte najprv na prechádzku

Chôdza môže do istej miery nahradiť relaxačné cvičenia a meditáciu, preto ju možno odporučiť tiež pred prevádzkovaním mágie a čarovania. Jednou zo základných podmienok pre praktizovanie magických rituálov je totiž fakt, že by sme k týmto otázkam mali pristupovať s čistou hlavou. Príliš veľa vtieravých myšlienok a starostí môže vytvoriť blok rovnako aj pri veštení. Ak sa teda chystáte čarovať, vždy sa oplatí urobiť si predtým čas ešte na dlhšiu prechádzku, pri ktorej z vás spadne každodenný stres a tiež emócie, ktoré by mohli účinok mágie prekaziť. Tento spôsob je vhodný aj pre začiatočníkov, ktorí zatiaľ neovládajú meditáciu, ale zároveň túžia po úspešnom výsledku svojich magických pokusov.

Zažívate v súčasnosti príliš veľa stresu a už máte pocit, že nemôžete ďalej?
Skúste sa veštice opýtať, čo vás v budúcnosti čaká. Je celkom dobre možné, že za rohom už na vás vykukne slnko.

veštice online