Znamenie Blíženci – partnerská zhoda

Blíženci a Baran

Symbolom Blížencov je vzduch a spojenie vzduchu s ohňom Barana vytvára veľmi bohaté zväzky. Z jednej strany sú plné problémov a protikladov, z druhej vzniká veľké množstvo spoločných záujmov. Oba znaky sú veľmi pohyblivé, ale zarovná milujú občas pokoj domáceho krbu. V spálni sa dokážu krásne dopĺňať, ale zároveň dosť rozdielnym spôsobom si ukazujú vzájomne city.

Blíženci a Býk

Spontánnosť Blížencov a sebaovládania Býkov často vedie k mnohým problémom vo vzťahoch. Obe strany mávajú problémy s akceptáciou vlastností svojho partnera. K tejto konfigurácii znamení zverokruhu je nutné pristupovať veľmi opatrne a úspech vzťahu záleží iba na množstvo obetí, ktoré partneri sú schopní priniesť, čo je občas nesplniteľná podmienka.

Blíženci a Blíženci

Obaja partneri z rovnakého znaku predpovedajú pochopenie vzájomných potrieb, podobné záujmy a temperament. To väčšinou ako základ pre dobrý vzťah postačuje. Partneri by mali neustále udržiavať milostný žiar a venovať si navzájom veľa času a pozornosti, aby do vzťahu nezačala pomaly preniká nuda, ktorú predsa Blížencov neznášajú.

Blíženci a Rak

Rak je osobou pokojnú, rozumnú a výborne sa vie ovládať. Najdôležitejšie pre nich je pokoj a teplo domáceho krbu. Blíženci ale majú radi zmeny, hľadajú nové výzvy a stále behajú za niečím novým. Ťažko sa spolu budú dohovárať a navyše pokoj a istý chlad môžu byť v určitej fáze neznesiteľné pre búrliváka Blížencov.

Blíženci a Lev

Lev si myslí, že má vždy pravdu a chcel by odohrávať dominujúci úlohu v každom vzťahu. Osoby zo znamení Blíženca, ale Leva dokážu ovládnuť či presnejšie očariť a svojou energiou a predstavivosťou mu ukázať nové možnosti. Občas ale Lev, ktorý v pocite vlastnej dokonalosti býva dosť nudným milencom nebude schopný Blížencom vyhovieť a navyše sa bude snažiť meniť partnera a obmedziť jeho fantáziu. A to je väčšinou začiatok konca ich vzťahu.

Blíženci a Panna

Blíženci sú znamením, ktoré má rado zmeny a nové výzvy. Osoby v znamení Panny bývajú dôsledné, starostlivé a rozumné. Vo vzťahu môže byť rôzne, či Panna dokáže doceniť živelný prístup Blížencov a tie nezačne nudiť praktická a trochu nesmelá Panna, tak sú dobré šance na úspech. Ale rovnako čaká tieto znamenia veľa práce nad vzťahom a vzájomným pochopením, aby zo svojho partnerstva odnášali len spokojnosť.

Blíženci a Váhy

Blíženci majú neustále hlavu v oblakoch a hľadajú novú inšpiráciu. Váha býva osobou zasnenú, romantickú, prchavú a schopnú náhlych vzplanutí. Takýto vzťah má mnoho veľmi dobrých predpokladov pre trvácnosť. Vo vzťahu obe strany môžu získať to po čom túži, budú si vzájomne obohacovať život a spojí ich tiež vzájomné záujmy.

Blíženci a Škorpión

Škorpión býva vášnivý a rád si všetko privlastní. To môže byť problémom vo vzťahu s Blížencom, ktorý má veľmi rád slobodu a určitý odstup. K životu potrebuje nezávislosť a svoj vlastný priestor pre sebarealizáciu. Škorpión takýto prístup môže cítiť ako nedostatok lojality a malú angažovanosť vo vzťahu. Ak majú vzťahy Škorpióna a Blíženca dobre fungovať, tak to od oboch strán vymáha veľa práce nad sebou a porozumenie pre partnera.

Blíženci a Strelec

Strelec má priateľský charakter a rád si užíva život. Je to osoba spoločenská, ktorá má rada zmeny a šialené nápady, a to má podobné ako Blíženci. Zväzok týchto dvoch osôb by mal byť veľmi vydarený a prinášať veľa uspokojenie obom stranám. Obe osoby sa budú vzájomne inšpirovať a fascinovať.

Blíženci a Kozorožec

Kozorožec je pokojný pán domu, ktorý sa rád stará o rodinu. Blíženci sú nepokojní a majú radi pohyb a zmeny. Vzťah týchto osôb bude zložitý, ale je možný. Kozorožec musí rozpáliť v sebe ukrytý romantizmus a nápaditosť. A či to Blíženec docenia a trošku sa v živote upokojí, tak na tom len zarobí vznikne základ pre znamenitý vzťah.

Blíženci a Vodnár

Vodnár miluje zmeny, je plný šialených nápadov, nemá rád každodenné povinnosti a je trochu nestály. Ale veľmi podobný je aj Blíženec. Preto vzťah týchto dvoch znamení zverokruhu má veľmi slušné šance na úspech. Obe osoby si váži slobodu a rady nabúravajú ustálený poriadok. Veľmi pevne ich spojí láska a priateľstvo.

Blíženci a Ryby

Ryby majú rady stabilizáciu a harmóniu, ale v tajnosti sníva o zmenách a dúfajú, že sa objavia nejaké zaujímavé výzvy. To je šanca pre Blíženca, aby ich očaril svojou láskou k dobrodružstvu a k zmenám. Takýto vzťah vyžaduje veľa práce a vzájomného pochopenia, pretože predsa len temperament a záujmy týchto znamení sú odlišné. Existuje riziko, že Blíženec sa začne nudiť Rybami, najmä z dôvodu ich hmlistého snílkovství.

veštice online