Blíženci – horoskop na rok 2024

21.5. - 20.6.

Blíženci – horoskop na rok 2024

Májovo-júnové osoby vstúpia do silne spoločenského obdobia – viac-menej každú voľnú chvíľu strávia s blízkymi či priateľmi. Oživia sa staré, no zároveň vybudujú nové kontakty. Na obzore sú početné stretávky, oslavy, večierky, jubileá. Blíženci vplyvom toho „rozkvitnú“. To sa však nedá povedať o ich polovičkách. Blíženeckým partnerom či partnerkám sa túlavé topánky a prehýrené noci páčiť nebudú. Zrodia sa ostré spory. A od konfliktov to k zániku zväzku nie je ďaleko. Dá sa povedať, že prežijú len tie vzťahy, v ktorých vládnu silné energie kompromisov. Osamelí Blíženci budú obletovaní množstvom záujemcov – pravdepodobne však v radoch milencov skutočnú spriaznenú dušu na život neobjavia.

Materiálnu oblasť poznačia zásadné zmeny. Viacerí Blíženci siahnu po novej robote. A ľutovať nebudú.

Nositelia tretieho znamenia, ktorí sú na dôchodku, sa začnú venovať športu. Niektorým sa do rúk dostanú spirituálne knihy, ktoré zmenia ich nazeranie na život.

Na úrovni zdravia sa Blížencom môže vrátiť staré a nevyležané ochorenie.

Január až marec
V januári budete bilancovať doterajší život. A zrejme zistíte, že isté schémy či štruktúry už vášmu Ja nevyhovujú. Nevyhnutné transformácie nemusíte robiť ihneď – aj tak si vás počas roka nájdu.
Februárové dni prinášajú starosti. Neprepadajte im. A neupadajte na duchu. Skôr sa nad nimi pousmejte, majúc presvedčenie, že po každej búrke vychádza slnko. Postarajte sa o to, aby z vašej tváre nikdy nezmizol úsmev.
V marci dbajte na to, aby ste sa nepresilovali. Na svoje plecia si nenakladajte viac ako unesiete. Zatvorte sa do svojej izby – a meditujte.

Apríl až jún
Štvrtý mesiac pobáda k oddychu – podobne ako marec. Nepúšťajte sa do zásadných zmien a ani do náročných procesov. Nedopadlo by to najlepšie. Relaxujte, rozjímajte, praktizujte aktivity, ktoré vaše Ja napĺňajú harmonickými energiami.
V máji sa vnútri vás prebudí pomyselná šelma. Uskutočnite nevyhnutné transformácie – zbavte sa toho, čo je staré. A do života vpustite novátorské vibrácie.
Jún žičí spoločenskosti. Na obzore sú početné stretávky, oslavy, párty. Zdržiavajte sa po boku ľudí, s ktorými sa cítite dobre. Nezanedbávajte však polovičku – môže sa cítiť odstrčene.

Júl až september
Počas júlových dní zatúžite po nových intímnych vetroch. Na obzore sú flirty, prípadne aj nevera. Zvažujte následky svojich činov – zvlášť za predpokladu, že vám na polovičke záleží. Lož má krátke nohy.
August bude vynikajúcim mesiacom na materiálny rozkvet. V práci či podnikaní zažijete nevídané. Objímu vás anjeli šťastia a vše-hojnosti. Vaše finančné kohútiky sa otvoria dokorán.
V septembri dbajte na harmóniu v domácnosti. Utužte najbližšie vzťahy. Povedzte tým, ktorí sú vášmu srdcu blízki, ako veľmi ich ľúbite a ako mocne vám na nich záleží.

Október až december
V októbri sa z vás vykľuje autoritatívna bytosť. V práci zažiarite. „Predáte“ svoje Ja. Na dominantné správanie si však dávajte pozor medzi blízkymi. Mohlo by sa stať, že ich raníte či urazíte. Prípadne pošliapete ich práva.
Počas novembra si stanovte nové ciele pre najbližšie obdobie. A na prehnanú skromnosť zabudnite. Ukujte aj veľké méty – pamätajte, že všetky sú uskutočniteľné.
V decembri sa pustite do vami vyšperkovaných úloh. Investujte – napríklad aj do nehnuteľností.

Kľúčové slová či slovné spojenia
spoločenskosť, obklopovanie sa príjemnými ľuďmi, potlačenie pudovosti a hriešnych myšlienok, plodné materiálne zmeny

Priaznivé mesiace
máj, jún, august, september, november a december

Nepriaznivé mesiace
marec, apríl a júl

Šťastné čísla
1, 11, 21, 30, 35, 40 a 44

Harmonizujúci minerál
Sodalit – človeku umožňuje skoncovať s tým, čo nefunguje, do života prináša svieže energie, chráni pred hriechmi a neresťami, povzbudzuje duchovný rast


veštice online