Drahocenný smaragd je kameňom múdrosti

Magické a liečivé účinky smaragdu

Zelený drahokam v skratke

Smaragd je veľmi cenný drahý kameň, ktorý má mnohokrát dokonca vyššiu hodnotu ako známejší diamant. Je to šesťuholníkový minerál a zároveň odroda beryl, ktorá sa vyznačuje nádhernou sýtou zelenou farbou, vďaka ktorej upúta pozornosť snáď každého.

Jeho náleziská vo svete sú veľmi vzácne a roztrúsené po celom svete. Tie najcennejšie ložiská sa nachádza v juhoamerickej Kolumbii, kde ich využívali už tamojší indiáni, a hľadanie týchto minerálov nabralo na intenzite v koloniálnych dobách. Ale aj bližšie od nás, v starovekom Egypte bol hojne používaný, v láske ho mala napríklad aj slávna Kleopatra. Pre svoj vzhľad bol obľúbený mnohými národmi, bol vyhľadávaný a považovaný za luxusný tovar. Panovníci ho radi používali do tých najdrahších šperkov ako doklad prestíže, preto sa s ním stretneme dokonca aj na korunovačných klenotoch. Mimochodom, dokopy 30 ks smaragdov môžeme napočítať aj na našej Svätováclavskej korune.

Tento zelený drahokam pútal takú pozornosť, že sa dostal dokonca aj do mytológie nejedného národa. Bol to tiež význačný kameň, s ktorým pracovali stredovekí alchymisti.

Dodnes je klenotníkmi používaný do tých najdrahších šperkov.

Smaragd a jeho magická symbolika

Smaragd je symbolom múdrosti. Je pokladaný za kameň, ktorý dokáže posilniť logiku, intuíciu a dokonca tiež pamäť. Prehlbuje obchodné zručnosti, preto pomáha dosiahnuť vytýčené ciele. Vo vzťahoch navodzuje harmóniu, upokojuje rozličné konflikty a spory, dokáže udržať pokojnú a pohodovú atmosféru.

Je dôležitým symbolom naozajstnej a hlbokej lásky aj oddanej vernosti. Mal by vraj tiež vedieť lásku prilákať, a to aj v neskoršom veku. Ako na to? Stačí tento drahocenný kameň nosiť stále pri sebe. Platí ale jedno dôležité pravidlo – nevystavujte ich na obdiv, kúzlo bude účinné vtedy, ak budete nosiť smaragd skryto. Lásku možno privolať aj tak, že budeme tomuto drahokamu každý deň šepkať svoje vysnívané želanie, váš ideálny partner do života by si k vám tak mal ľahšie nájsť cestu.

Smaragd môžeme využiť aj v prípade, keď chceme meditovať. Dokáže tiež posilniť náš šiesty zmysel, je preto vhodný ako prostriedok, ktorý uľahčí veštenie. Celkovo sa hodí na relaxáciu, prehĺbenie moci nášho podvedomia a k rôznym duchovným aktivitám.

Smaragd a jeho účinky na ľudské zdravie

Dá sa zjednodušene povedať, že kto má pri sebe smaragd, potom sa nemusí obávať o svoje zdravie. Má totiž neustále zaisťovať mladosť a odvracať neduhy starnutia, udržiava mozog človeka v stále dobrej kondícii. Lieči neurologické ťažkosti, ale aj rôznorodé choroby srdcového svalu. Pomáha pri bolestiach chrbta, zlepšuje stav chrbtice a celkové držanie tela. Má priaznivý vplyv na obličky a pankreas. Ozdravujúco pôsobí na cievy a krv, ktorej zaisťuje optimálne zloženie a podiel červených krviniek alebo plazmy. Dokáže znižovať vysoký krvný tlak. Údajne dokonca dokáže odvrátiť následky prípadnej otravy, môže tak zachrániť život napríklad pri uštipnutí jedovatým hadom.

Túžite sa dozvedieť viac o tajuplných schopnostiach drahých kameňov?
Chcete si urobiť osobný amulet, ale neviete, ktorý drahokam či polodrahokam zvoliť? Nie je nič ľahšie, než kontaktovať vešticu, ktorá vám poradí.

veštice online