Drahé kamene sú liečivé

Základy kryštáloterapie

Mnohí z nás nosia šperky, ktoré sú ozdobené drahými kameňmi. A často dávame podvedome prednosť inému drahému kameňu, ktorý sa nám skrátka “páči” a prirástol nám k srdcu.

Niekto nedá dopustiť na slávne diamanty, iný miluje tmavočervené rubíny a ďalší pre zmenu machovo zelený malachit. Táto voľba často ukrýva oveľa viac, pretože onen konkrétny druh kameňa na nás má celkovo pozitívny vplyv, aj keď si to mnohokrát úplne neuvedomujeme.

Drahé kamene sú nielen krásne, ale zároveň aj liečivé a majú tiež účinky magické. A vôbec najintenzívnejšie sa tieto tajuplné schopnosti drahých kameňov prejavujú vtedy, keď sú v podobe kryštálov. Dokonca sa im venuje jeden špeciálny alternatívny odbor, a tým je kryštáloterapie.

Základy kryštáloterapie

Tvar kryštálu je výnimočný tým, že je doslova generátorom energie. Vyžaruje okolo seba veľmi intenzívne ľudským okom neviditeľné vibrácie, ktoré preniknú cez akúkoľvek prekážku. Preto pôsobia drahé kamene vo forme kryštálov oveľa intenzívnejšie oproti tým, ktoré sú napríklad vo forme okruhliakov, obliakov či nepravidelného ostrohranného tvaru.

Kameň, ktorý má tvar kryštálu, má usporiadané častice pravidelne do takzvanej kryštálovej mriežky. Existujú dokonca kryštály, ktoré majú nie pevné, ale kvapalné skupenstvo. Vznik kryštálu je viazaný na celý rad podmienok, okrem iného potrebuje k svojmu rastu dostatok času.
Je veľa tvarov kryštálov, podľa ktorých sa rozčleňujú do rôznych skupín (trojklonné, jednoklonové, kosoštvorcové, kubické, štvorcové a ďalšie). Kryštál, ktorý je považovaný za ideálny (a teda najúčinnejší) má úplne pravidelnú štruktúru bez náznakov akýkoľvek porúch.
Kryštály majú výnimočný charakter, vďaka ktorému našli využitie aj v mnohých rôznych odvetviach – používajú sa napríklad v technike, optike alebo v lekárstve (napríklad v chirurgii).

Účinky kryštálov

Podobne ako v prípade “bežných” drahých kameňov, tiež v prípade tých, ktoré sú vo forme kryštálu, sa účinky líšia. Asi vôbec najznámejším kryštálom je krištáľ. Ten je totiž bezpochyby najúčinnejším kryštálom. Vyžaruje veľmi silné vibrácie, ktoré majú úžasnú schopnosť premieňať negatívnu energiu v pozitívnu, nastoľuje harmóniu a usporiadanosť. Kryštál krištáľu môže uľaviť pri rôznych zdravotných ťažkostiach, je skvelý na zlepšenie nálady i celkového psychického rozpoloženia, uľahčuje zaspávanie a odbúrava každodenný stres. Je vhodným pomocníkom pri veštení a magických praktikách.

Aby si kryštály aj po dlhej dobe uchovali svoje vlastnosti, je potrebné pamätať na to, že je nutné ich dobíjať. V prípade, keď sa kryštál nepoužíva, mal by byť starostlivo zabalený v látke a umiestnený v tmavom prostredí. Pokiaľ to charakter kryštálu umožňuje, možno ho nabiť pod prúdom čistej vody. Ďalšou možnosťou je jeho nabitie prostredníctvom slnečnej energie, kedy sa vystaví pôsobeniu slnečných lúčov.

Ako si vyrobiť svoj vlastný priamo na mieru?
Nielen kryštály drahých kameňov majú úžasné magické schopnosti. Život môže zmeniť aj dobre zvolený ochranný talizman. Veštica či kartárka vám môžu prezradiť, ako si vyrobiť svoj vlastný priamo na mieru.

veštice online