Detské sny a ich význam

V našej spoločnosti nemá výklad snov zažitú tradíciu, napriek tomu môže byť veľmi užitočný. Môže poukázať na to, čo je skryté v podvedomí. Môže odhaliť oblasti, udalosti a pocity, ktoré treba nejako vyriešiť. To platí pre sny dospelých aj detské sny.

Na druhej strane nie je vhodné násilne vyťahovať spomienky na sny z pamäte, za pozornosť stoja najmä tie sny, ktoré v pamäti pevne utkvejú. Tiež sa neodporúča rozoberať detailne podobu sna, pretože oznámenie sna býva často len symbolické. Niektoré obrazy len zrkadlia obrazy duše, avšak toto zrkadlo môže byť značne pokrivené. Preto je lepšie sa poradiť s odborníkom, ktorí sny dokáže správne vyložiť.

Čo je vlastne sen?

sny

V noci ustupuje myslenie, miznú bariéry medzi vedomím a podvedomím. Objavuje sa to, čo je vo dne skryté. Rovnako ako dospelí aj deti prostredníctvom nočného snívania vstrebávajú dianie uplynulého dňa či uplynulých dní.

Detské sny bývajú často oveľa intenzívnejšie ako sny dospelých. Deti sny často prežívajú viac, dokonca aj veľmi malé deti. Aj batoľatám sa zdajú sny, avšak u tých je pochopiteľne problém v tom, že svoj sen ešte nevedia opísať. Aj neskôr majú deti, ktoré už hovoria, problém odovzdať dospelým kvôli obmedzenej slovnej zásobe oznámenie sna. Pomôcť môžu pastelky a obrázky, ktorými deti lepšie vyjadria svoj sen.

Užitočné maľovanie

Maľovanie je užitočné pre rozvíjanie detskej fantázie, ale aj lepšiu komunikáciu medzi rodičmi a deťmi. Prostredníctvom maľovania môžu deti ľahšie vyjadriť svoje myslenie, pocity a tiež sny. Pri maľovaní môžu navyše sen lepšie pochopiť nielen dospelí, ale aj samotné deti. Pri maľovaní môžu svoj sen deti lepšie vstrebať a tiež prijať. Môžu sa zbaviť svojich strachov a napríklad nakoniec sen aj vykresliť v prijateľnejších farbách.

Sny o zvieratách a zvieratkách

Deťom sa nezriedka zdá o rozprávkových postavách, ešte častejšie sa v snoch objavujú zvieratá. Tie deti môžu vo sne ohrozovať, cez deň sa im dá však vysvetliť, že zvieratká nie sú zlé.
Nočné mory môžu byť spôsobené tiež nevhodnými televíznymi programami, zodpovední rodičia by preto mali mať pod kontrolou, čo ich deti v televízii sledujú. Nevhodné môžu byť dokonca aj niektoré rozprávky, ktoré sú príliš agresívne či strašidelné.

Čo s nočnými morami?

Ak dieťa viditeľne trápi nejaká nočná mora, plače alebo kričí zo spania, je lepšie ho prebudiť, pohladiť ho a snažiť sa ho zo sna dostať do lepšieho sveta. Neskôr sa dá využiť spomínané maľovanie a rozobratie sna s pomocou dospelého.

Ako ochrana detí pred zlými snami môže poslúžiť nejaká hračka, ktorá si s deťmi líha v postieľke. Pokojne môžete deťom vysvetliť, že funguje ako ochranca pred nočnými morami, že s touto hračkou sa nemusia báť zaspať.

Čo ďalej so snami?
Ak máte pocit, že oznámenie sna nedokážete pochopiť, môžete sa obrátiť na profesionála. V našej online veštiarni nájdete aj vešticu, ktorá sa zameriava práve na výklad snov. Môže ísť o sny detí, ale aj sny dospelých, vždy dokáže poradiť a odovzdať oznámenie sna tou najzrozumiteľnejšie možnou formou.

Ak sa chcete dozvedieť o svojich deťoch viac, môžete využiť tiež služby numerológa, ktorý určí životné čísla vašich detí alebo osvetlí, ako čísla predurčujú ich budúci život. V neposlednom rade je dostupná tiež astrológia a astrológ, ktorý zase dokáže odovzdať posolstvo hviezd. Hviezdy predurčujú charakter aj možné vlohy, pomôžu lepšie nasmerovať dieťa k šťastiu a úspechu.

veštice online