Čo vás čaká, prezradí čítanie z čajových lístkov

Čítanie z čajových lístkov

Viete, že predpovedať budúcnosť a nachádzať odpovede na to, čo vás práve zaujíma, je možné aj prostredníctvom čajových lístkov? Táto metóda je prastará a jej pôvod nájdeme v ďalekej Číne. Prvé písomné doklady sa o nej zmieňujú dokonca už v neuveriteľnom 6. storočí. Hoci čítanie z čajových lístkov je takmer umením, pri troche cviku a dodržaniu niekoľkých hlavných zásad, môžete vyskúšať túto vešteckú metódu tiež vy.

Potrebné pomôcky

 • Kvalitný sypaný čaj
 • Horúca voda
 • Šálka na čaj
 • Podšálka
 • Čajová lyžička
 • Papierová servítka

  Najdôležitejšie zásady

  Šálka, z ktorej čaj pijeme, musí mať bielu farbu a musí k nemu patriť aj rovnako sfarbená podšálka. Ak bielu šálku nemáte, je možné prípadne využiť aj inú, ktorá má ale svetlú farbu (čím svetlejšia, tým lepšia). Šálka by nemala byť príliš veľká a zároveň by sa mala smerom nahor mierne rozširovať, to spĺňa väčšina šálok určených na pitie čaju.

  Samotný priebeh

  Nie je to nič zložité. Podľa svojich bežných zvyklostí si pripravíme čaj, pričom použijeme práve na tento účel vopred prichystanú šálku. Následne ju môžeme napríklad objať rukami a pritom sa intenzívne sústredíme na to, čo nás zaujíma a za akým účelom toto čítanie vykonávame. Mali by sme byť pritom pokojní a uvoľnení, určite nie je dobré byť príliš napätí alebo roztekaní. Ako náhle pocítime, že je čaj už čiastočne vychladnutý, ideálne mierne vlažný, tak ho pomaly vypijeme. Ale pozor, nie úplne do dna, menšiu časť tekutiny v šálke ponecháme.
  Následne šálku pozdvihneme a celkovo trikrát s ňou zakrúžime po smere hodinových ručičiek. Potom ju opatrne preklopíme na podšálku a prebytočnú tekutinu jemne vysušíme pripraveným obrúskom. Na podšálke tak zostanú len čajové lístky, práve z tých sa následne veští.

  Výklad z čajových lístkov

  Výklad za vás môže určiť niekto skúsený, ale môžete sa oň pokúsiť aj vy sami. Zohnať sa dajú tiež podrobné návody, ako zistiť, čo nám usporiadanie čajových lístkov oznamuje. Pozrime sa tu aspoň na tie hlavné významy.

  V hornej časti podšálky (v pohľade od nás) je súčasnosť, zatiaľ čo v tej dolnej je znázornené to, čo sa ešte len stane.

  Čajové lístky väčšinou vytvoria určité obrazce. Ak v nich vidíme kolesá, je to symbol peňazí či darov. Vajcia zvestujú šťastie a plodnosť, kvety úspech, osobný či kariérny rast, srdce naznačuje, že nás čoskoro stretne nejaká radostná udalosť. Štvorec zastupuje vyrovnanosť, harmóniu a pokoj, zatiaľ čo rovná čiara dlhú a pozitívnu cestu (či už v zmysle fyzickom alebo duchovnom), vlniaca sa alebo kľukatá čiara je ale znakom ťažkostí alebo dokonca nejakej nepríjemné straty. Hviezda aj podkova sú šťastnými symbolmi, mraky označujú emocionálne problémy a nevyrovnanosť.

  Vzniknuté symboly môžu niesť rozličné množstvo podôb, môže ísť o geometrické útvary, ale skúsenejší veštec dokáže rozoznať aj neživé predmety, zvieratá a ľudí. Niekedy je možné určiť dokonca konkrétne činnosti (letiaci vták, sediaci človek).

  Túžite poznať svoju budúcnosť?
  Nie je nič jednoduchšie, ako sa obrátiť na niekoho, kto má vo vienku veštecký dar. Zavolajte na telefón alebo nám pošlite SMS.

 • veštice online