Čarovná moc jesennej rovnodennosti

Jesenné rovnodennosť a mágia

Na konci septembra nastáva na severnej pologuli, teda aj u nás, zvláštny okamih, kedy lúče Slnka dopadajú na Zem kolmo na jej os. Vtedy sú si deň i noc rovní, pretože trvajú približne rovnako dlho, sú teda vo vzájomnej rovnováhe. A práve preto sa tejto významnej astronomickej udalosti hovorí jesenná rovnodennosť. Rovnodennosti prebehnú do roka dokonca dve – jedna na jar a druhá na jeseň. K tej jesennej dochádza väčšinou 22. alebo 23. septembra. Tento dátum je zároveň začiatkom astrologickej jesene.

Mabon čiže Sviatok tkáčov

Nielen zimný a letný slnovrat, ale aj obe rovnodennosti pútali odjakživa pozornosť našich predkov. Dobre si boli totiž vedomí magického významu tohto okamihu, mnohé civilizácie sa práve prostredníctvom rovnodennosti orientovali v čase a postavili na tejto udalosti aj svoj kalendár.

K jesennej rovnodennosti sa viaže Mabon čiže Sviatok tkáčov. Tento významný okamih naši predkovia oslavovali, je to totiž magický čas vhodný na to, aby sme si splnili naše tajné sny a túžby. Práve vtedy nastáva to pravé obdobie na to, aby sme požiadali o vyplnenie toho, po čom túžime. Je to doba stvorená pre uskutočnenie zásadných zmien v našich životoch, na uskutočnenie dôležitých rozhodnutí aj k urovnaniu existujúcich konfliktov a zvarov. Je to tiež ideálny čas na to, aby sme začali “znovu” a lepšie. Rovnodennosť má silný očisťujúci charakter, účinne narovnáva toky energie, odstraňuje blokády a iné prekážky. Ten, kto nemá ešte stále životného partnera, môže vyskúšať v čase magickej rovnodennosti rituál lásky.

Čas rozjímania a bilancovania

Jesenná rovnodennosť je tiež okamihom, od ktorého začne postupne ubúdať slnečného svetla a naopak bude pribúdať temna, pretože noc bude dlhšia a dlhšia. Hoci je pre mnohých z nás toto obdobie skôr smutné a niekedy až depresívne, mali by sme k nemu pristupovať ako k prirodzenosti a súčasti bežného cyklu.

Rovnodennosť je ideálnou dobou pre relaxačné a meditačné techniky. Mali by sme začať viac odpočívať, stíšiť sa a upokojiť, utriediť si myšlienky, naučiť sa na chvíľu zastaviť. Ak nás niečo trápi, práve teraz bude najľahšie sa pokúsiť nájsť vhodné riešenie. Jesenná rovnodennosť napomáha nájsť správnu cestu, vyrovnať sa s minulosťou, nájsť nový zdroj potešenia a radosti. Ten, koho niečo ťaží na duši, by mohol práve teraz vyskúšať jednoduchý magický rituál, ktorý zvládne naozaj každý. Všetky starosti je potrebné spísať na kúsok papiera, ktorý sa neskôr stočí do ruličky a opatrne spáli nad plameňom sviečky. Vzniknutý popol sa potom vhodí do rieky alebo iného tečúceho toku. Prach odnesie voda preč a zároveň s ním odplávajú aj všetky ťažkosti a starosti.

A upratať by sme si mali nielen v našej duši, ale aj vo svojom domove. Vhodné sú rôzne očistné rituály, ktoré z priestoru, ktorý obývame, odstránia nazhromaždenú zápornú energiu a negatívne emócie. Možno odporučiť napríklad kúzla s magickou šalviou alebo prečisťujúcou soľou.

Túžite niečo vo svojom živote zmeniť?
Netrúfate si sami na čarovanie a mágiu, ale túžite niečo vo svojom živote zmeniť? Požiadajte o pomoc vešticu alebo kartárku.

veštice online