Bylinky s veľkým M: majoránka, mäta a medovka

Majorán, mäta a medovka v mágii

Mnohé rastliny sú ľuďmi už po tisícročia vyhľadávané pre svoje liečivé vlastnosti. Nejedna z nich však dokáže nielen liečiť a poradiť si so zdravotnými neduhmi, ale v neposlednom rade majú svoje nezastupiteľné miesto v mágii. Majoránku, mätu a medovku určite poznáte, bežne totiž rastú aj na našich záhradkách. Už oveľa menej sa ale vie, že tieto tri bylinky majú tiež magické schopnosti, ktoré rozhodne stoja za pozornosť.

Majorán ochráni a pomôže nájsť lásku

Majorán je v mágii preukázateľne používaný už od antických čias, obzvlášť obľúbený bola potom v starovekom Grécku. Nezabudlo sa naň však ani v neskoršom stredoveku. Pripisovali mu predovšetkým ochranný význam. Používa sa nielen pri rituáloch, ktoré slúžia na ochranu obydlia alebo iného priestoru pred negatívnou energiou, ale aj do osobných amuletov, ktoré majú za úlohu chrániť pred zlom.

To ale nie je všetko, majorán možno pridať aj do nápojov lásky, zvýši sa tým totiž ich účinok. V neposlednom rade je táto voňavá rastlinka tradičným symbolom mieru, pokoja a lásky. Hodí sa preto do každého domova, zabraňuje rodinným nezhodám a udržuje vzájomnú lásku partnerov. Možno ju teda vrelo odporučiť nielen pri čarovaní, ale tiež pri príprave rozličných pokrmov, dokonca aj v tejto podobe si totiž uchováva svoju účinnosť.

Medovka prečistí hlavu od chmúr a smútku

V bylinnom liečiteľstve je medovka obľúbeným prírodným prostriedkom k celkovému upokojeniu, zmierňuje depresie a napomáha zdravšiemu spánku. Ako je to ale s touto voňavou bylinkou na poli mágie? Jej vlastnosti sú v mnohom podobné. Rovnako tu totiž pôsobí priaznivo na ľudskú myseľ, pohlcuje negatívne emócie a myšlienky, napomáha nájsť správne riešenia aktuálnych problémov a navyše dodáva do života nový elán a vnútornú radosť z každodennosti.

V mágii je medovka tiež považovaná za rastlinu so silným očistným potenciálom. Hodí sa preto pre použitie vo všetkých rituáloch, ktorých úlohou je prečistiť telo a dušu od všetkého, čo ju ťaží. V domácnosti urovnáva dlhoročné spory, navodzuje pokojnejšiu atmosféru a podporuje kladné emócie, čo má vo výsledku celkovo blahodarný efekt na fungujúci a spokojný rodinný život.

Mäta pomôže rozmnožiť korunky v peňaženke

Ďalšou bezpochyby zaujímavou rastlinou, ktorá má svoj význam v ľudovom liečiteľstve aj pri čarovaní, je mäta pieporná. Kým v bylinnej liečbe sa preslávila svojou schopnosťou osviežovať dušu a telo, vo svete mágie sú jej účinky trochu odlišné. Používa sa totiž pri tých rituáloch, ktoré majú slúžiť na zlepšenie finančnej situácie. Mäta je akýmsi pomyselným magnetom na peniaze a vetvičku mäty bymal mať pri sebe každý, kto investuje peniaze, stretáva sa s dlhmi, žiada o zvýšenie platu alebo si ide napríklad kúpiť len lotériový žreb pre šťastie.

Pri čarovaní je možné využiť mätu aj inými spôsobmi. Často je spájaná so schopnosťami utriediť si vlastné myšlienky, upokojiť rozjatrenú dušu a ujasniť si záležitosti, v ktorých človek doteraz tápal. V domove dokáže udržovať príjemnú rodinnú atmosféru.

Začínate prenikať do tajov mágie?
Poraďte sa, ktoré bylinky by vo vašom domove rozhodne nemali chýbať.

veštice online