Bylinky, ktoré by pri čarovaní nemali chýbať

Magické bylinky na čarovanie

Tajomná moc bylín fascinovala už našich dávnych predkov. Čoskoro totiž ľudia poznali, že určité druhy byliniek majú blahodarné liečivé účinky, pôsobia na našu psychiku i fyzické zdravie. A zistili tiež, že ich sila je ešte oveľa väčšia, preto hrali byliny takmer odjakživa dôležitú úlohu pri rôznych pohanských a náboženských rituáloch, nechýbali dokonca ani pri významných udalostiach a slávnostiach.

Spôsob využitia byliniek je až neuveriteľne široký. Je možné z nich vytvárať tajuplné odvary, nálevy, maceráty, hojivé balzamy, masti, kúpeľové zmesi, liečivé oleje či octy. Používajú sa aj pri vykurovaní, alebo na aromaterapiu vo forme esenciálnych olejov. Možno využiť byliny sušené aj čerstvo natrhané, celé rastliny alebo iba ich určitú časť.

Veľa bylín sa používa tiež pri čarovaní. Poďme si predstaviť niekoľko základných byliniek, ktoré by pri robení bielej mágie nemali chýbať.

Bylinky na čarovanie

Divozel

V bylinkárstve sa užíva divozel pri prechladnutí, kašli a zahlienení. V mágii je jeho význam odlišný, napomáha totiž prehlbovať jasnovidecké schopnosti, používa sa pri astrálnom cestovaní, meditácii a hlbokej relaxácii. Bylinkový vankúš naplnený divozelom podporuje živé sny, ktoré môžu mať dokonca jasnozrivý charakter.

Harmanček

Harmanček je bylinkou s prastarou históriou, používaný je snáď odnepamäti. Svoje stále miesto má rovnako v bielej mágii, posilňuje nadprirodzené schopnosti, pomáha pri predpovedaní budúcnosti. Je ideálny pre odpudenie všetkého zlého, predovšetkým potom smoly a nešťastia. Navodzuje harmonické vzťahy, používa sa aj pri rituáloch, ktoré slúžia k získaniu lásky a bohatstva.

Žihľava

Má významný ochranný charakter, preto je dôležitá pri všetkých ochranných rituáloch – pôsobí proti zlým silám, nekalým ľudským úmyslom aj proti negatívnym vibráciám. Účinne dokáže prečistiť priestor. Sáčok či vrecúško so sušenou žihľavou by mal pri sebe nosiť každý, kto sa cíti nejako ohrozený.

Levanduľa

Jej vôňa sa používa na upokojenie, navodenie relaxácie, utíšenie bolestí hlavy a pri nespavosti. V bielej mágii je však jej využitie ešte oveľa širšie a okrem iného sa používa pri tých rituáloch, ktorých cieľom je nájsť životného partnera alebo si udržať stabilný a harmonický partnerský vzťah. Pôsobí blahodárne na medziľudské vzťahy, zlepšuje komunikáciu a navodzuje dobrú náladu.

Mäta

Mäta má v mágii dlho a silnú tradíciu. Niet sa čomu diviť, jej účinky totiž za pozornosť rozhodne stoja. Je to bylinka stakmer univerzálnym použitím a pri čarovaní dokáže posilniť účinky kúzla, zabezpečiť istý výsledok, napomáha splneniu snov. Tiež mätu je možné vyskúšať pri rituáloch lásky. Je vhodná aj pri nedostatku energie a neustávajúcej únave.

Medovka

Medovka je známa pre svoje utišujúce vlastnosti, pôsobí proti stresu a úzkosti, zlepšuje problémy s nespavosťou. V mágii má však takisto aj očistný charakter – je vhodná nielen k vydymovaniu, ale dokáže pohlcovať tiež záporné emócie a negatívne myšlienky. Je to aj bylinka, ktorá sa používa pri predpovedaní budúcnosti, pretože uľahčuje navodenie správneho stavu vedomia.

Trápia vás nejaké starosti?
Trápia vás nejaké starosti a neviete, aké riešenie zvoliť alebo sa vám dokonca zdá, že žiadna cesta von ani nie je? Nič nie je často tak čierne, ako sa zdá. Neostýchajte sa osloviť vešticu, ktorá môže nájsť účinné východisko.

veštice online