Archanjel Gabriel – nositeľ pravdy a radosti

gabriel

Archanjeli sú poslovia od Boha, platí to najmä pre archanjela Gabriela. Je považovaný za najvýznamnejšieho zo všetkých anjelských poslov.

Výpočet archanjelov sa líši v rôznych náboženstvách a kultúrach, vždy sa však medzi nimi nachádzajú dvaja. Vedľa archanjela Michaela je to práve archanjel Gabriel. Stretávame sa s ním aj v Biblii. Ako archanjela a božského posla ho uznáva kresťanstvo, judaizmus aj islam.

Archanjel Gabriel žiari bielou farbou. Manifestuje sa mesačným svetlom, vládne Zemi tiež skrze príliv a odliv.

Božská sila a zvestovateľ

Meno archanjela Gabriela pochádza z hebrejského slova “gibor”. Dá sa preložiť ako “božská sila” alebo “Boh je mojou silou”. Je anjelom zvestovania. Bol to archanjel Gabriel, kto oznámil Panne Márii, že porodí syna Ježiša alebo Zachariášovi, že jeho žena porodí Jána Krstiteľa. Pre svoju úlohu posla sa stal Gabriel patrónom diplomatov, poslov, tiež telekomunikácií, pošty alebo filatelistov.

Archanjel Gabriel zvestuje božské posolstvo všetkým, ktorí ho počúvajú. Je to anjel zjavenia. Je poslom dobrých správ. Je tiež nositeľ súcitu, lásky a nehy.

Energia archanjela Gabriela zodpovedá ženskej časti bytosti. Objavuje sa v oblastiach materstva a ženskosti. Jeho energia je podobná energii Matky Márie. Vychádza zo srdca, je nežná a láskyplná. Je prospešná tam, kde je zlosť, smútok, bolesť a utrpenie. Často prináša slzy, ktoré očistia rany. Pomáha, keď si potrebujeme pripustiť vlastné pocity. Rozvíja pokoru, odpustenie a obetavosť.

Ochranca detí

Archanjel Gabriel pomáha s otvorenosťou a úprimnosťou, povzbudzuje k hovoreniu pravdy. Dáva ľuďom silu, aby sa nechali viesť svojím vnútorným hlasom, intuíciou a božstvom, ktoré je vo vnútri každého z nás.

Dáva ponaučenie o živote dušiam, ktoré sa ešte len majú narodiť. Odhaľuje životné poslanie. Tiež predstavuje nástroje, ktoré k naplneniu životného poslania pomôžu. Gabriel je ochrancom detí, aj tých nenarodených. Stará sa však o človeka po celý život, o dušu dieťaťa, ktorú v sebe každý nosí. Je prospešný najmä v situáciách, keď človek potrebuje lásku a nehu. Pomocou lásky a nehy prebúdza vnútorné dieťa človeka, a s ním aj úprimnú radosť.

Archanjel Gabriel je ochrancom. Chráni to čisté a prirodzené vnútri ľudskej osobnosti. Často sa preto zobrazuje s ľaliou v ruke, tá totiž symbolizuje čistotu a pravdu. Niekedy býva Gabriel vyobrazený s pohárom, ten odkazuje na Svätý grál. V niektorých podobenstvách Gabriel drží v ruke pero, ktoré vyzdvihuje jeho úlohu ako božského kuriéra.

Ako požiadať anjelov o pomoc?
Archanjeli a anjeli pomáhajú naplniť božský plán, sú nositeľmi lásky, oporou pre každého, kto ju potrebuje. Ide o nehmotné bytosti, ktoré nie sú obmedzené časom ani priestorom. Kedykoľvek môžu pomôcť. Stačí ich požiadať.

Ak si na kontakt s anjelmi netrúfate sami, môžu vám ho sprostredkovať anjelské karty. Pre kontakt s anjelmi a anjelskú pomoc sa môžete obrátiť aj na niektorého z našich veštcov. Na anjelov a anjelskú terapiu sa zameriava veštica Daniela, zavolajte jej na 0988 612 706.

veštice online