Anjelské tarotové karty Doreen Virtue – recenzia

doreen virtue karty

Doreen Virtue je slávnou autorkou mnohých kníh s anjelskou tematikou. K jej bohatej tvorbe patrí tiež celá rada anjelských kariet. Anjelské tarotové karty sú však špecifické. Sú totiž úzko prepojené s tarotovým systémom. Hoci sa to o autorke nevie, vo svojich začiatkoch údajne využívala práve tarotové karty. Vlastné anjelské karty sa v jej živote mali objaviť až neskôr.

Tarot v podaní Doreen Virtue

Doreen Virtue si z tarotovej súpravy vzala len to pozitívne. Z veľkej časti odobrala karty Malej arkány a pretriedila aj karty Veľkej arkány. Karty, ktoré mohli pôsobiť negatívne, vzbudzovali negatívne emócie alebo napríklad strach, jednoducho vyradila. Tak vznikla osobitná súprava tarotových kariet naplnená len pozitívnou energiou, ktorá skvele sedí v rukách psychoterapeutky zaoberajúcou sa jemnou anjelskou terapiou.

Doreen Virtue však išla pri tvorbe balíčka ešte ďalej. Karty Veľkej arkány, ktoré vo svojom balíku ponechala, premenovala. Miesto Smrti v tejto sade nájdete kartu Oslobodenie. Nie je v nej Diabol, ale Ego. Namiesto Milenci sa v tomto tarote objavujú Zamilovaní. Blázon je premenovaný na Rojka. Karty Malej arkány nie sú rozdelené na mince, poháre, meče a palice, ale radia sa k niektorému zo štyroch živlov – Zem, Oheň, Voda, Vzduch.

Malá arkána je spájaná s bytosťami ako sú víly, morské víly, draci alebo jednorožce. Každá karta Veľkej arkány má zasa svojho patróna z radov archanjelov.

Jemnosť anjelov na tarotových kartách

Veľa ľudí sa klasických tarotových kariet obáva, Anjelské tarotové karty sú potom skvelým riešením. Predstavujú jemnejší a ľahší tarot, sú pozitívne a inšpiratívne. Nesú v sebe anjelskú nežnosť.
Tieto karty v sebe nesú láskyplnú energiu. Pomáhajú s hľadaním smeru života. Nedávajú ani tak konkrétne odpovede ako silu na to, aby k odpovedi dospel človek sám. Poradia, poučia a pohladia po duši.

Špecifická súprava tarotových anjelských kariet vznikla v spolupráci s Radleigh Valentinom.

O autoroch

Doreen Virtue, Ph.D. je vyhlásená psychoterapeutka a preslávená autorka. Jej anjelské karty patria k tým najobľúbenejším. Oslovili už milióny ľudí po celom svete. Doreen navyše stále prichádza s novými a novými balíčkami.

Anjelské tarotové karty vznikli v spolupráci s uznávaným rečníkom, moderátorom a jasnovidcom Radleigh Valentinom. Radleigh je autorom textov, ktoré skrze slová dokážu odovzdať aj to najzložitejšie oznámenie jednoducho a pútavo.

Grafickú podobu Anjelským tarotovým kartám votkal výtvarník Steve A. Roberts, ktorý sa venuje oblasti fantasy ilustrácií. Medzi umelcami je pritom výnimočný, je samoukom, ktorý svoj výtvarný talent objavil v divočine. Práve v divočine prežil časť svojho života.

Máte záujem o výklad kariet?
Ak hľadáte výklad kariet, ktorý by vám pomohol s riešením ťažkých životných situácií, máte možnosť kontaktovať niektorú z našich kartárok.

Veľmi jednoducho, prakticky okamžite, bez vlastných kariet či schopnosti výkladu získate profesionálny výklad kariet. Ide o tarotové karty, ale tiež napríklad cigánske alebo mariášové karty. Niektoré z našich kartárok sa zameriavajú na anjelské karty a anjelskú terapiu. Stačí si len vybrať, zavolajte na telefón 0988 612 700.

veštice online