Ako načerpať silu z prírody?

sila prirody

Každý z nás niekedy zažil pocity únavy. Sú úplne prirodzené, ľudské telo si tak po fyzickej či psychickej námahe hovorí o potrebný odpočinok. Avšak niekedy sa únavy nemožno jednoducho zbaviť, odpočinok nie je dostatočný a nekvalitný spánok tomu tiež nepomôže. Človek potom hľadá, kde znovu získať energiu …

Človek pochádza z prírody, je súčasťou prírody a môže v nej čerpať veľa inšpirácie. V prírode možno tiež načerpať energiu, ktorá v súčasnom modernom svete niekedy toľko chýba. Ľudia dnes žijú odlúčení od prírody a sami seba okrádajú o múdrosť, zdravie a životodarnú energiu. Čerstvý vzduch, prostý pobyt vonku dokáže znova rozprúdiť energiu ľudského tela. Len na to ľudia často zabúdajú.

Zelená farba pre pokoj a pohodu

Príroda môže pomôcť aj so stresom, navracia pocity pohody a harmónie. Ako? Trebárs len svojou farbou. V prírode prevláda zelená, farba harmónie, nádeje a pokojnej sily. Zelená farba upokojuje ľudskú psychiku, tíši podráždené nervy, pôsobí proti stresu.

Kyslík a liečivá sila

Pobytom na čerstvom vzduchu automaticky prehlbujeme dych, tým sa ihneď zlepší okysličenie celého tela. Viac kyslíka znamená viac energie.

Príroda je plná pokojnej sily, ktorú dokáže odovzdávať ďalej. Vedeli to už naši predkovia, ktorí prírodu uctievali. Život v súlade s prírodou bol životom harmonickým, plným pokoja, ktorý v našej pretechnizovanej spoločnosti toľko chýba. Z dedín sa človek za prácou presunul do miest, kde je prírody zúfalo málo. Nezdravý životný štýl a stres sa odráža v civilizačných chorobách.

Ako prevencia týchto chorôb aj ďalších zdravotných ťažkostí pritom poslúži zase práve príroda, napríklad v podobe bylinkovej lekárne.

Jednoduché tipy pre povzbudenie

Pokiaľ chcete energiu prírody využiť, nemusíte sa nutne sťahovať do prírody. Nemusíte opúšťať mesto alebo sa z dediny presúvať do lesa. Stačí málo. Prinášame pár jednoduchých trikov, ako energiu prírody načerpať. Ľahko a rýchlo.

  • Obklopte sa zeleňou. Pestujte bylinky, kúpte si domov napríklad veľkú izbovú rastlinu alebo len ozdobte vázu kvetinou.
  • Naučte sa využívať liečivé rastliny. Existujú také, ktoré pomôžu upokojiť nervy, ďalšie zase fungujú ako životabudiče.
  • Energiu prírody môžete priamo jesť. Energiu v podobe vitamínov, minerálov a ďalších bioaktívnych prvkov vám dodá ovocie a zelenina od poctivých pestovateľov. Nezabudnite, že najlepšia je čerstvá.
  • Rastliny možno využiť pre celý rad magických rituálov, napríklad vykurovanie. Dym očistí priestory od negatívnej energie, ktorá sa môže prejavovať napríklad práve únavou.
Požiadajte o pomoc
Ak máte pocit, že vám chýba energia, môžete sa obrátiť o pomoc aj na niektorú z našich veštíc či kartárok. Nájdete medzi nimi aj tie, ktoré pracujú s energiou, zaoberajú sa alternatívnou medicínou, liečením či bielou mágiou.

veštice online