Zo stromov možno čerpať silu i nádej

energia stromov

Stromy majú úžasnú schopnosť odovzdať človeku energiu a dodať vitalitu. Okrem toho majú navyše liečivé schopnosti, ktorých môžeme využívať nielen pri objímaní kmeňov, ale často aj voľným pobytom v blízkosti stromov. Každý strom na človeka pôsobí trochu inak, preto sa pozrime na to, aké liečivé vibrácie vysielajú tie najbežnejšie.

Borovica

Tento ihličnan posilňuje organizmus pri vyčerpaní, dodáva mu novú energiu a napomôže prekonávať psychické problémy a každodenné starosti. Celkovo harmonizuje ľudskú dušu, človek pobytom pod borovicou nájde nielen pevnú pôdu pod nohami, ale aj motiváciu pre ďalšiu cestu životom. Po zdravotnej stránke je borovica výborná na ťažkosti s dýchaním, povzbudzuje totiž činnosť pľúc, navyše vie uľaviť pri reumatických bolestiach.

Breza

Breza je odolný strom a tiež človeka, ktorý zotrváva v jej blízkosti, dokáže povzbudiť a celkovo posilniť. Čas by sme mali tráviť pod brezou aj vtedy, keď potrebujeme meditovať alebo relaxovať, má vynikajúcu schopnosť prehĺbiť intuíciu. Mimo to vie upokojiť, navodiť duševný pokoj a pohodu.

Buk

Tento listnatý statný strom je vynikajúci pomocník pre vzájomné porozumenie. Ak teda máte nezhody s partnerom alebo kýmkoľvek iným, skúste si sadnúť pod korunu buku a v pokoji sa porozprávať – oveľa ľahšie nájdete spoločnú reč a urobíte kompromisy. Je to strom tolerancie a porozumenia.

Dub

Energetické vibrácie dubu majú schopnosť odovzdať životný elán a dodať pevné zdravie. Tieto krásne mohutné stromy pomáhajú utriediť si myšlienky a nájsť tú správnu cestu – zastavte sa preto pod dubom, keď si neviete s niečím rady alebo vás čaká dôležité rozhodnutie.

Jedľa

Ak máte akýkoľvek problém, jedľa vám môže pomôcť. Je to účinný terapeut, ak vás niečo trápi. Obzvlášť je vhodný pobyt pod jedľou pre tých jedincov, ktorí majú nízke sebavedomie, čo ich negatívne ovplyvňuje v každodennom živote. Tento strom dokáže upokojiť a povzbudiť.

Lipa

Objímanie lipy je prospešné pre všetkých, ktorí si potrebujú oddýchnuť od starostí a bežného stresu. Odpočinok pod týmto stromom je doslova liečivý, dokáže utíšiť a zároveň povzbudiť. Pretože lipa vie vyvolať príjemnú atmosféru, je ideálnym miestom pre stretávanie. Je to strom prehlbujúci lásku a kladné emócie. Dokáže zmierniť trápenie a smútok.

Smrekovec

Dalo by sa povedať, že smrekovec je veselý strom. Jeho vibrácie sú totiž nastavené tak, aby zlepšili náladu každému, kto sa ocitne v jeho blízkosti. Ak sa cítite bez nálady, ste smutní a nič sa vám nedarí, choďte objať na chvíľu smrekovec, hneď vám bude oveľa lepšie a získate späť tú správnu iskru do života.

Smrek

Tento vysoký ihličnan je symbolom ženskosti a materstva, aj jeho energetické vibrácie sú láskavé podobne ako matkina upokojujúco náruč. U smreka môžete nájsť povzbudenie pri rozličných problémoch, dokáže príjemne povzbudiť, ak sa vám zdá váš život práve príliš zložitý. Tento strom má schopnosť čistiť vzduch, preto tiež vám sa bude oveľa lepšie dýchať.

Vŕba

Pre vŕbu je typická schopnosť prehlbovať múdrosť, posilňovať pamäť a mimozmyslové vnímanie. Je tak ideálnym stromom pre meditáciu a rozjímanie.

Veštenie online
Nielen stromy môžu napomôcť človeku nájsť tú správnu cestou, tiež veštica alebo kartárka dokáže poradiť v ťažkých životných chvíľach.

veštice online