Zelená energia vás nakopne, naučte sa ju čerpať

Zelená energia

Svet okolo nás ponúka nespočetné množstvo príležitostí, ako ho využiť k svojmu prospechu a čerpať z neho to pozitívne. Skvelým prostriedkom pre odstránenie únavu, letargie a vyčerpania je zelená energia. Vyskúšajte si sami, že tento zázrak prírody naozaj funguje. Prinášame vám niekoľko zaručených tipov, ktoré dodajú pohodu aj lepšiu fyzickú kondíciu.

Kochajte sa zeleňou, je balzamom pre dušu

Najmä jar a leto priamo nabáda k prechádzkam do prírody. Je všeobecne známe, že pravidelné dlhšie prechádzky posilňujú kardiovaskulárny systém, imunitu a zlepšujú celkovú kondíciu. Práve prírodná zelená však ešte viac umocňuje blahodarné pôsobenie na ľudský organizmus, a to nielen po fyzickej stránke, pôsobí totiž aj na ľudskú dušu.

Je známe, že zelená farba má zo všetkých farieb vôbec najsilnejší upokojujúci účinok. Uvoľňuje, odstraňuje stres a úzkosti, navodzuje vnútornú harmóniu a vyrovnanosť. Kochajte sa preto pri prechádzkach prírodou zeleňou, vyčistíte si tým skvele hlavu a načerpáte energiu do ďalších dní.

Zelené potraviny pre vzpruhu organizmu

V poslednej dobe sa rozmáha trend takzvaných zelených potravín. Niet sa čomu čudovať, pretože ich účinky na ľudské zdravie dokážu naozaj prekvapiť. Ideálnym obdobím na “zelenú kúru” je jar, kedy sú ľudia obvykle po zime unavení, bez nálady a elánu, mnohokrát majú tiež nedostatok vitamínov a minerálov.

Zelených potravín existuje celý rad. K tým pravdepodobne vôbec najznámejším patria niektoré obilné trávy, sinice a tiež mikroriasy. Ide napríklad o mladý jačmeň, ktorý je doslova nadupaný dôležitými živinami. Napomáha udržiavať normálny stav organizmu, okrem iného pôsobí skvelo proti únave a vyčerpaniu. Obľúbená je aj riasa chlorella, ktorá pôsobí detoxikačne, zlepšuje prirodzenú obranyschopnosť a napomáha udržiavať stabilitu nervového systému. K pomyselnej trojici najznámejších zelených potravín patrí taktiež spirulina patriaca medzi sinice, ktorá prečisťuje, zvyšuje obranyschopnosť, spomaľuje starnutie a pôsobí protizápalovo.

Pre jarnú očistnú a povzbudzujúcu kúru je však možné využiť aj zelené dary prírody, ktoré si môže obstarať každý sám – skvelé zdravotné účinky má totiž aj populárny medvedí cesnak a dokonca aj “obyčajná” žihľava.

Zelená mágia oplýva priezračnou čistotou

Zelená mágia je neoddeliteľnou súčasťou bielej mágie. Je pre ňu charakteristická rýdza čistota, dobré úmysly, láskavosť. Pri čarovaní za pomoci zelenej mágie sa využívajú dary prírody – príroda všeobecne, liečivé a kúzelné bylinky, tajuplná sila stromov. A pretože príroda je mocná čarodejnica, pokiaľ ju požiadame o pomoc, účinok kúziel je oveľa účinnejšia. Vždy je však potrebné k nej pristupovať s láskou a rešpektom.

Mimochodom, zelenú mágiu používali a v niektorých končinách sveta ešte stále používajú šamani a tiež niektoré tradičné kmene.

Výklad kariet online
Výklad kariet nie je len o predpovedaní budúcnosti, dokáže aj jemne nasmerovať človeka na správnu životnú cestu. Presvedčte sa aj vy, že to skutočne funguje.

veštice online