Čínský horoskop – rok kozy

rok kozy

19. februára 2015 skončil podľa čínskeho kalendára rok koňa, aby začal rok drevenej kozy. Ten prináša pohodu a pokoj, ktorý v rýchlom tempe divokého koňa chýbal. Koza je mierumilovným zvieraťom, symbolom harmónie a pozitívnych vzťahov. Je poslom mieru vo svete aj vo vnútri nás samých.

Rok dobrej nálady

Koza predstavuje jinovú, teda ženskú energiu. Nesie v sebe etické princípy, čistotu činov a priezračnosť myšlienok. Je spájaná s pozitívnym prístupom a dobrou náladou. Nezáleží na vonkajších okolnostiach, koza je vo vnútri vždy šťastná a spokojná. Rok kozy tak má byť rokom pohody. Sľubuje pozitívne zmeny vo všetkých smeroch a oblastiach života.
Koza podporuje ozdravné procesy, hojí staré rany. Otvára srdce, dáva priestor k zmiereniu. Je pripodobňovaná pokojnej sile.
Rok kozy znamená nádej na vyriešenie mnohých konfliktov. Dáva tušiť víťazstvo rozumu nad agresivitou a násilím. Podporuje sociálnu harmóniu. Tá sa dotýka celých štátov, národov, skupín, ale aj rodín.

Pozitívne vibrácie

Rok kozy je rokom pozitívnej energie, stability, ale aj nových možností. Rok kozy má priniesť úspech tým, ktorí vedia pracovať, rovnako ako uznanie umelcom. Praje inovatívnym nápadom a podnikaniu. Sľubuje tiež zlepšenie zdravia.
Koza je znamením materstva a lásky. Podporuje dobré medziľudské vzťahy a zoznamovanie s novými ľuďmi. Otvára nové možnosti. Rok kozy je predurčený na počatie detí, priaznivý vplyv má aj na pôrody.
Deťom narodeným v roku 2015 dáva koza do vienka umelecký talent, empatiu aj racionálny prístup k životu.

Drevená koza

Koza patrí k elementu dreva. Element dreva sa pozitívne odráža vo vede a umení. Rok 2015 by tak mohol byť rokom nových vedeckých objavov. Vzniknúť by mohli aj skvostné umelecké výtvory. Drevo prináša pokrok, obdobne ako je strom predurčený k rastu. Rozkvet však sprevádzajú pevné zásady a tradičné hodnoty, ktoré symbolizujú mohutné korene stromu.
Koza je pokojná, ale neústupná a tvrdohlavá. Ťažko ju možno prinútiť k niečomu, čo sama nechce. To môže predstavovať problém pri riešení sporov. Nesie tiež potenciál silnej energie ohňa. Oheň sa odráža v sopečnej činnosti, zemetrasení. Môže znamenať tiež lesné požiare. Na druhej strane má priaznivý vplyv na ekonomiku.

Turbulencie draka a byvola

Harmóniu a pokoj kozy by mohli ohroziť turbulencie očakávané v období draka (od 20. marca do 20. apríla). Ďalšie krízové obdobie potom patrí k byvolovi, ten podľa čínskeho horoskopu bude vládnuť od 22. decembra do 20. januára 2016.
Rok kozy sa definitívne uzavrie 7. januára 2016, kedy bude podľa čínskeho kalendára vystriedaný rokom opice.

Chcete vedieť, čo čaká v roku 2015 práve vás?
Páči sa vám čínska predpoveď na rok 2015? Chcete vedieť, čo čaká v roku 2015 práve vás? Obráťte sa na našich veštcov! Pomôžu vám k tomu, aby rok 2015 bol skutočne rokom pohody, pokoja a dobrej nálady.

veštice online