Vzťahy na diaľku

Niektoré páry dokážu fungovať aj cez tisíckilometrové vzdialenosti. Prekážkou nemusia byť rôzne domovy, ani kultúry či životné zvyklostí. Nemusia, ale tiež môžu.

Niektoré páry sú predurčené na to, aby partneri jeden vedľa druhého žili v tesnej blízkosti, od rána do večera, od večera do rána. Akékoľvek odlúčenie potom znamená trápenie, buď pre oboch, alebo pre jedného z páru. Väčšina párov je niekde medzi tým …

Nútené odlúčenie

V dnešnej dobe je normálne, keď jeden z partnerov za prácou alebo v rámci pracovných aktivít cestuje. Často sa potom stáva, že muž vidí svoju partnerku či celú rodinu len cez víkendy. Svojmu náprotivku potom logicky chýba, ešte horšie to je, ak je cez týždeň partnerka na deti sama. Napriek tomu vzťah môže touto skúškou prejsť.

Niekedy odlúčenie vzťah posilní. Partneri majú možnosti si vzájomne uvedomiť, čo pre nich ten druhý znamená. Tiež si definujú role vo vzťahu a v rodine, rozdelia si úlohy. Vzťahu či rodine môžu prospieť aj finančné možnosti, ktoré prináša napríklad práca v zahraničí.

Na začiatku alebo na konci?

Žiadne pravidlo pre vzťahy na diaľku neexistuje. Každý z nás je jedinečnou osobnosťou a každý pár má inak nastavené priority.

heart-947440_640

Nedá sa povedať, že trápenie na diaľku sa dá vo vzťahu prekonať alebo nie. Záleží, o aký pár ide, ale tiež na tom, v akej fáze sa daný vzťah nachádza.

Na začiatku vzťahu je logické, že spolu dvojica nebýva stále. K vzájomnému poznávaniu dochádza postupne. Tiež dlhodobému vzťahu, kedy spolu dvojica koexistuje v permanentnej blízkosti, môže vzdialenosť prospieť. Partneri si tak bez ohľadu na toho druhého môžu ujasniť, čo vlastne v živote chcú.

Dlhodobý vzťah je však po rokoch v ohrození. Vychladnuté city môžu na diaľku úplne vyhasnúť. Povrchné city sa strácajú, sexuálna príťažlivosť nefunguje. Ak je partner z dosahu, ponúka sa viac príležitosti k novému zoznámeniu a lákať môže aj flirt či nevera.

Hoci súčasná moderná technika ponúka aj komunikáciu na diaľku, tá nikdy neuspokojí potreby telesnej blízkosti. Sociálne siete ochudobňujú komunikáciu a osobnému kontaktu sa nemôžu rovnať.

Čo s tým?

Ste vo vzťahu, kedy partnera nevídate tak často, ako by ste si priali? Cítite smútok a nesvedčí vám samota? Premýšľate, či má vzťah na diaľku ešte vôbec cenu?

Neprestávajte komunikovať a hovorte s partnerom o svojich pocitoch. Buďte v kontakte a berte túto situáciu ako príležitosť. Užívajte si voľného času pre seba a svoje záujmy.

Zvážte pozitíva a negatíva vzťahu na diaľku a konajte. Nemusí pritom ísť len o rozchod, riešením môže byť aj to, že sa za svojím partnerom presuniete… Možností je celá rada. Samota a voľný čas je skvelou príležitosťou na vyjasnenie myšlienok a pocitov. S čistou hlavou iste uvidíte možnosti, ktoré predtým boli skryté.

Nebojte sa opýtať
Nové možnosti vám môžu vyjaviť napríklad aj karty. Budúcnosť môžu odhaliť veštci a astrológovia. O tom, kam sa váš vzťah vyvíja, môžu mnohé prezradiť aj hviezdy a partnerský horoskop. Obráťte sa na našich veštcov na telefón 0988 612 700, získate nový nezaujatý pohľad.

veštice online