Vyskúšajte veštenie z farebných kamienkov

Veštenie z farebných kamienkov

Spojením magickej moci kameňov a symbolickej reči farieb vznikla metóda veštenia z farebných kamienkov. Túto prastarú techniku robili ľudia v rôznych kútoch sveta snáď od nepamäti, obľúbená bola okrem iného na africkom kontinente. Tamojší šamani nechali prostredníctvom magického rituálu kamene k sebe prihovárať a zisťovali dôležité informácie o budúcnosti, úrode či zdraví.

Ako na veštenie z kameňov

V zjednodušenej variante môže veštenie z farebných kamienkov vyskúšať úplne každý.

Potrebovať budete dohromady deväť rôznych kameňov, z ktorých každý bude mať iný farebný odtieň. Mali by ste mať kamene, ktoré majú nasledujúce farby: bielu, žltú, červenú, modrú, modrozelenú, zelenú, šedú, hnedú a čiernu. Najjednoduchšie je nazbierať rôzne sfarbený štrk na morskej pláži, ale krásne exempláre sa dajú nájsť aj v našej krajine napríklad na brehu rieky. Ďalšou možnosťou je jednoducho zozbierať deväť kamienkov a zafarbiť ich vhodnou farbou, ktorú je možné zakúpiť napríklad vo výtvarných potrebách. Nemusíte ich pomaľovať celé, stačí len nejaká farebná značka, aby bolo na prvý pohľad zrejmé, ktorý kameň je ktorý.

Táto veštecká metóda pracuje predovšetkým s intuíciou. Je celkom dobre možné, že zo začiatku vám veštenie z kameňov moc nepôjde, ale postupne to bude lepšie a lepšie. Ako na to? Vezmite si všetky kamene a pevne ich uchopte do dlane. Zatvorte oči a v duchu alebo nahlas vyslovte práve tú otázku, na ktorú chcete poznať odpoveď, prípadne problém, ktorý vás trápi a potrebujete ho vyriešiť. Potom dlaň roztvorte a kamene voľne rozhoďte na rovnú podložku (napríklad na zem alebo stôl). Potom je potreba kamene správne “prečítať”. Kamene sa k vám prihovárajú tým, aké postavenie zaujali a tiež tým, aký tvar vytvárajú ako celok a aká je ich vzájomná pozícia.

Každá farba má svoj význam:

Biela – spodobňuje priamo toho, kto veštenie vykonáva, teda anketára
Žltá – znázorňuje zdravie, medziľudské vzťahy, komunikáciu, svet okolo nás
Červená – symbolizuje nutnosť viac sa snažiť, zobrať odvahu, predstavuje akciu, energiu, konanie
Modrá – predstavuje úspech, cestu k cieľu, prosperitu a bohatstvo
Modrozelená – značí dobrý intelekt a ukrýva sa v nej symbol cesty, putovanie (kedy môže byť fyzického alebo tiež duševného rázu)
Zelená – svedčí o blízkych vzťahoch, dobrom priateľstve, súlade, vyrovnaní a harmónii
Sivá – označuje naše podvedomie, tajné túžby a myšlienky, odráža teda náš vnútorný život
Hnedá – je symbolom komunikácie, vzťahov a priateľstva, predstavuje náš kontakt s inými ľuďmi
Čierna – predstavuje určité nástrahy a prekážky v živote, ťažkosti rôzneho charakteru, tiež môže znamenať napríklad ochorenie, utrpenie a starobu

Odpovede na otázky, ktoré vás zajímajú
Ak si sami netrúfate pustiť sa do veštenia, môžete túto úžasnú záležitosť zveriť priamo veštici, ktorá vám pomôže odhaliť váš osud alebo odpovede na otázky, ktoré vás zajímajú.

veštice online