Vyrobte si svoj vlastný lapač snov

Ako si vyrobiť lapač snov

Lapače snov sú v posledných rokoch veľmi obľúbené. Nejde však o modernú záležitosť, prastarú tradíciu majú u amerických indiánskych kmeňov a viaže sa k nim dávna legenda o pavúčej babičke. Tá ochraňovala predovšetkým všetky deti a ľudia jej dávali svoju úcty najavo práve prostredníctvom lapačov snov.

Magické a tajomné lapače snov

Lapače snov majú primárne za úlohu vytvárať magickú bariéru, ktorá ochráni deti pred všetkou negatívnou energiou. Sú preto vhodné aj do detských izieb a na umiestnenie v blízkosti postieľok. Neslúžia však iba na ochranu malých detí, ale celej domácnosti. Ich sieť má úžasnú schopnosť zachytávať všetko zlo, preto udržuje v domove plynulý tok energie, dobro a pozitívnu atmosféru. Má priaznivý vplyv na vzťahy v rodine, utišuje prípadné spory, učí tolerancii a vzájomnej úcte. Vôbec najsilnejšie pôsobia lapače snov v priebehu noci, kedy pohlcujú prípadné zlé sny a nočné mory, zaisťujú pokojný, spokojný a nerušený spánok.

Prečo si vyrobiť lapač snov?

Tento pôvabný predmet je možné zakúpiť napríklad v obchodíkoch zameraných na zdravý životný štýl. Stačí však len trocha času a aspoň základná dávka zručnosti, aby si ho každý mohol vyrobiť sám. Jeho vytvorením si každý precvičí svoju šikovnosť a kreativitu. Navyše si vytvorí lapač snov presne podľa svojich predstáv a fantázie. Hovorí sa tiež, že vlastnoručná výroba tejto magickej pomôcky posilní jej magickú moc. V neposlednom rade sa jedná o krásnu bytovú dekoráciu, ktorá vkusne oživí každý domov.

Ako si vyrobiť lapač snov?

Výroba nie je nijako zložitá, zvládne ju preto prakticky každý. Základom je rámček, do ktorého sa vplieta pavučina. Môže mať tvar kruhu, oválu, trojuholníka alebo napríklad slzy. Pre výrobu je možné použiť napríklad vŕbový prútik, drevený vyšívací rámik alebo i drôt.

Následne sa ručne vypletie vnútorná pavučinka ako sieť, poslúžiť môže napríklad obyčajná bavlnená priadza, s ktorou sa dobre pracuje. Pri práci je možné na priadzu navliecť nejaký drevený alebo sklenený korálik. Jednotlivé suky je možné ešte spevniť lepidlom, aby pavučinka dobre držala svoj tvar a nerozpletala sa.

Akonáhle je hlavná časť hotová, na spodný koniec rámu sa naviažu ďalšie povrázky. Na tie je tiež možné navliecť rôzne korálky, malé krúžky tiež vypletené pavučinkou a predovšetkým pierka. V mnohých hobby marketoch sú pierka k zakúpeniu ako materiál pre ďalšie tvorenie, ale vhodné sú aj pierka, ktorá si človek nazbiera sám. Ozdobným zakončením povrázkov môžu byť napríklad strapce.

Nie je na škodu dať lapaču aj vlastný “odtlačok”, jeho účinnosť to nezníži, skôr naopak. Háčkujete? Použite miesto vypletanej pavučiny kruhovú háčkovanou dečku, ktorú na kruh nalepíte tavnou pištoľou alebo uchytíte priadzou. Miesto bavlnenej priadze je možné použiť jutu, remienky, háčkované retiazky, stužky, čipky a podobne. Korálky možno nahradiť aj drobnými drahými kameňmi – ametystom, achátom, opálom, krištáľom a podobne. Jednoducho sa pripevnia tavnou pištoľou.

Je len na vás, aký lapač snov si vyrobíte. Dôležité je, aby ste boli s výsledkom spokojní a bol vo vašom domove vítaný.

Výklad snov online
Potrebujete vo svojom domove “prečistiť vzduch”? Je váš spánok príliš ľahký, budíte sa nevyspaný a prenasledujú vás nočné mory? S pomocou veštice sa ľahko dopracujete k pravej príčine problému.

veštice online