Vplyv psychiky na vznik ochorenia

nemoci

Stav nášho zdravia z veľkej časti ovplyvňuje skutočnosť, ako prežívame svoj život. Človek, ktorý sa cíti dobre a fit, je zvyčajne veselší, má väčšiu chuť do života a tiež neutíchajúci elán niečo podnikať. Ten, koho dlhodobo sužujú rôzne zdravotné neduhy, to má zvyčajne presne naopak. Jeho zdravotný stav mu totiž nepríjemne komplikuje každodenný život, čo spôsobuje silný stres, pesimizmus a niekedy tiež nechuť čokoľvek robiť.

Za čo môže boľavá duša

To všetko sú záležitosti, ktoré si pravdepodobne každý uvedomuje. Preto si k narodeninám a iným významným príležitostiam zvyčajne prajeme tiež “veľa zdravia”. Málokto si však uvedomuje, že ak opomenieme najrôznejšie úrazy, genetické dispozície či životný štýl, tak mnohé choroby majú svoj počiatok v našej psychike. Duchovným príčinám chorôb sa dokonca venuje aj samostatný odbor – takzvaná psychosomatika.

Duchovné príčiny vybraných zdravotných neduhov

Akné

Kým v puberte je akné často rýdzo hormonálnou záležitosťou, v dospelosti zvyčajne signalizuje, že je niečo zle vo vnútri duše. Väčšinou je odrazom negatívnych emócií, predovšetkým zlosti, nenávisti, zloby, ale môže značiť tiež malú sebadôveru.

Celulitída

Len málo vyvolených žien celulitída netrápi. Tie ostatné ju majú v miernej alebo aj veľmi ťažkej forme. Aj na jej vzniku sa podieľa rozpoloženie ľudskej duše. Väčšinou vzniká vtedy, keď je žena sama so sebou a so svojím životom vnútorne nespokojná.

Ekzém

Pomerne bežným a zároveň nepríjemným kožných ochorením je ekzém. Zvlášť ten, ktorý sa objavil až v dospelom veku, svedčí o skutočnosti, že je postihnutý nespokojný, vnútorne sám so sebou zápasí, svoje pocity navyše potláča a často sa tiež bojí povedať nahlas svoj názor.

Kašeľ

Kašeľ, ktorý pretrváva bez zjavnej príčiny a mimo prechladnutia, môže signalizovať skrytú duchovnú príčinu. Uvádza sa, že práve kašľom sa na seba dotyčný snaží nevedome pútať pozornosť ostatných, má totiž obavu, že ľuďom na ňom nezáleží a neprijímajú ho dostatočne alebo rovnocenne.

Migréna

Obzvlášť mnohé ženy trpia na úpornú a mnohokrát neznesiteľnú migrénu, teda silnú bolesť hlavy. Duchovných príčin sa uvádza celý rad, najčastejšie k nim patrí vnútorný hnev a zloba, prípadne iné potlačované emócie, ale často aj určitý odpor k intímnostiam s partnerom.

Nadváha

Za vyššiu hmotnosť môže pochopiteľne z veľkej časti nezdravý životný štýl, príliš cukrov a tukov v strave a málo pohybu, obezitu môžu spôsobiť aj niektoré iné ochorenia a branie konkrétnych druhov liekov. Niekedy však človek “kysne”, aj keď sa snaží byť aktívny a zdravo jesť. V takom prípade môže byť príčina tiež ukrytá v jeho hlave. Môže svedčiť o vnútornej neistote, malom sebavedomí, kedy človek nedokáže prijať sám seba, obzvlášť so svojimi chybami.

Zlá imunita

Stále sa opakujúce virózy a nachladnutia, celkovo oslabená imunita. Niekedy tiež príčinu nedostatočne fungujúceho imunitného systému môžeme hľadať v psychike. Tieto problémy môžu nasvedčovať neľahkému detstvu alebo vážnym problém v súčasnom rodinnom živote, odkazujú na nespracované minulé udalosti, ale aj snahu volať prostredníctvom choroby o pomoc okolia.

Ako ste na tom so zdravotným stavom vy?
Nemôže za prípadné zdravotné problémy práve psychika? Spýtajte sa kariet a odhaľte skutočnú príčinu vašich problémov.

veštice online